81. mistrovství světa v ledním hokeji, MSLH – Německo a Francie 2017

Kolín nad Rýnem, Paříž – V pořadí 81. mistrovství světa v ledním hokeji hostí od 5. do 21. května německý Kolín nad Rýnem a francouzská Paříž. 16 národních týmů se […]

Kolín nad Rýnem, Paříž – V pořadí 81. mistrovství světa v ledním hokeji hostí od 5. do 21. května německý Kolín nad Rýnem a francouzská Paříž.

16 národních týmů se nejprve střetne v základních skupinách A (Kolín nad Rýnem) a B (Paříž) systémem každý s každým. Následně 4 nejlepší z každé vyřazovacím způsobem v play-off. Poražení semifinalisté se utkají o bronz.

Poslední tým skupiny A s posledním týmem skupiny B sestoupí do Divize I.

Obhajuje Kanada.

Nováčky jsou Itálie a Slovinsko.

Oficiálními maskoty jsou komixoví Galové mazaný Asterix a silák Obelix.

Odehraje se celkem 64 zápasů. 34 v Kolíně nad Rýnem a 30 v Paříži.

Skupina A – Kolín nad Rýnem, Lanxess aréna

Skupina A
Kolín nad Rýnem, Lanxess aréna
Švédsko Švédsko
(Pá 5. 5., 16:15) #1
Rusko Rusko 1:2sn (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)
Spojené státy Spojené státy
(Pá 5. 5., 20:15) #3
Německo Německo 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Lotyšsko Lotyšsko
(So 6. 5., 12:15) #5
Dánsko Dánsko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Slovensko Slovensko
(So 6. 5., 16:15) #7
Itálie Itálie 3:2p (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)
Německo Německo
(So 6. 5., 20:15) #9
Švédsko Švédsko 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)
Itálie Itálie
(Ne 7. 5., 12:15) #11
Rusko Rusko 1:10 (0:2, 1:3, 0:5)
Spojené státy Spojené státy
(Ne 7. 5., 16:15) #13
Dánsko Dánsko 7:2 (3:1, 3:1, 1:0)
Lotyšsko Lotyšsko
(Ne 7. 5., 20:15) #15
Slovensko Slovensko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Německo Německo
(Po 8. 5., 16:15) #17
Rusko Rusko 3:6 (0:3, 0:2, 3:1)
Spojené státy Spojené státy
(Po 8. 5., 20:15) #19
Švédsko Švédsko 4:3 (2:3, 1:0, 1:0)
Itálie Itálie
(Út 9. 5., 16:15) #21
Lotyšsko Lotyšsko 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Slovensko Slovensko
(Út 9. 5., 20:15) #23
Dánsko Dánsko 3:4sn (0:1, 0:2, 3:0 – 0:0)
Spojené státy Spojené státy
(St 10. 5., 16:15) #25
Itálie Itálie 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Slovensko Slovensko
(St 10. 5., 20:15) #27
Německo Německo 2:3sn (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0)
Rusko Rusko
(Čt 11. 5., 16:15) #29
Dánsko Dánsko 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Švédsko Švédsko
(Čt 11. 5., 20:15) #31
Lotyšsko Lotyšsko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Švédsko Švédsko
(Pá 12. 5., 16:15) #33
Itálie Itálie 8:1 (2:0, 1:1, 5:0)
Dánsko Dánsko
(Pá 12. 5., 20:15) #35
Německo Německo 3:2p (2:2, 0:0, 0:0 – 1:0)
Lotyšsko Lotyšsko
(So 13. 5., 12:15) #37
Spojené státy Spojené státy 3:5 (1:0, 2:3, 0:2)
Rusko Rusko
(So 13. 5., 16:15) #39
Slovensko Slovensko 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Itálie Itálie
(So 13. 5., 20:15) #41
Německo Německo 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Slovensko Slovensko
(Ne 14. 5., 16:15) #43
Spojené státy Spojené státy 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Dánsko Dánsko
(Ne 14. 5., 20:15) #45
Švédsko Švédsko 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Dánsko Dánsko
(Po 15. 5., 16:15) #47
Itálie Itálie 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Rusko Rusko
(Po 15. 5., 20:15) #49
Lotyšsko Lotyšsko 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Švédsko Švédsko
(Út 16. 5., 12:15) #54
Slovensko Slovensko 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Rusko Rusko
(Út 16. 5., 16:15) #53
Spojené státy Spojené státy 3:5 (1:0, 2:3, 0:2)
Německo Německo
(Út 16. 5., 20:15) #55
Lotyšsko Lotyšsko 4:3sn (0:0, 2:1, 1:2 – 0:0)
pořadí reprezentace zápasy v vp pp p skóre body + / –
1. Spojené státy Spojené státy 7 6 0 0 1 31:14 18 b. + 17
2. Rusko Rusko 7 5 1 0 1 35:10 17 b. + 25
3. Švédsko Švédsko 7 5 0 1 1 29:13 16 b. + 16
4. Německo Německo 7 2 2 1 2 20:23 11 b. – 3
5. Lotyšsko Lotyšsko 7 3 0 1 3 14:18 10 b. – 4
6. Dánsko Dánsko 7 1 2 0 4 13:22 7 b. – 9
7. Slovensko Slovensko 7 0 1 2 4 12:28 4 b. – 16
8. Itálie Itálie 7 0 0 1 6 6:32 1 b. – 26

Skupina B – Paříž, AccorHotels aréna

Skupina B
Paříž, AccorHotels aréna
Finsko Finsko
(Pá 5. 5., 16:15) #2
Bělorusko Bělorusko 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Česká republika Česká republika
(Pá 5. 5., 20:15) #4
Kanada Kanada 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Švýcarsko Švýcarsko
(So 6. 5., 12:15) #6
Slovinsko Slovinsko 5:4sn (4:0, 0:1, 0:3 – 0:0)
Bělorusko Bělorusko
(So 6. 5., 16:15) #8
Česká republika Česká republika 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)
Norsko Norsko
(So 6. 5., 20:15) #10
Francie Francie 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Slovinsko Slovinsko
(Ne 7. 5., 12:15) #12
Kanada Kanada 2:7 (0:3, 1:3, 1:1)
Finsko Finsko
(Ne 7. 5., 16:15) #14
Francie Francie 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Norsko Norsko
(Ne 7. 5., 20:15) #16
Švýcarsko Švýcarsko 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Bělorusko Bělorusko
(Po 8. 5., 16:15) #18
Kanada Kanada 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Finsko Finsko
(Po 8. 5., 20:15) #20
Česká republika Česká republika 3:4sn (3:0, 0:0, 0:3 – 0:0)
Slovinsko Slovinsko
(Út 9. 5., 16:15) #22
Norsko Norsko 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Švýcarsko Švýcarsko
(Út 9. 5., 20:15) #24
Francie Francie 3:4sn (0:1, 2:0, 1:2 – 0:0)
Švýcarsko Švýcarsko
(St 10. 5., 16:15) #26
Bělorusko Bělorusko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Finsko Finsko
(St 10. 5., 20:15) #28
Slovinsko Slovinsko 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Česká republika Česká republika
(Čt 11. 5., 16:15) #30
Norsko Norsko 1:0p (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
Kanada Kanada
(Čt 11. 5., 20:15) #32
Francie Francie 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Česká republika Česká republika
(Pá 12. 5., 16:15) #34
Slovinsko Slovinsko 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Francie Francie
(Pá 12. 5., 20:15) #36
Bělorusko Bělorusko 4:3sn (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0)
Norsko Norsko
(So 13. 5., 12:15) #38
Finsko Finsko 2:3p (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1)
Slovinsko Slovinsko
(So 13. 5., 16:15) #40
Bělorusko Bělorusko 2:5 (2:1, 0:4, 0:0)
Kanada Kanada
(So 13. 5., 20:15) #42
Švýcarsko Švýcarsko 2:3p (2:0, 0:0, 0:2 – 0:1)
Francie Francie
(Ne 14. 5., 16:15)# 44
Česká republika Česká republika 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Švýcarsko Švýcarsko
(Ne 14. 5., 20:15) #46
Finsko Finsko 2:3p (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)
Kanada Kanada
(Po 15. 5., 16:15) #48
Norsko Norsko 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Francie Francie
(Po 15. 5., 20:15) #50
Slovinsko Slovinsko 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Bělorusko Bělorusko
(Út 16. 5., 12:15) #52
Norsko Norsko 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Česká republika Česká republika
(Út 16. 5., 16:15) #54
Švýcarsko Švýcarsko 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Kanada Kanada
(Út 16. 5., 20:15) #56
Finsko Finsko 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
pořadí reprezentace zápasy v vp pp p skóre body + / –
1. Kanada Kanada 7 6 0 1 0 32:10 19 b. + 22
2. Švýcarsko Švýcarsko 7 3 2 2 0 22:14 15 b. + 8
3. Česká republika Česká republika 7 3 2 0 2 23:14 13 b. + 9
4. Finsko Finsko 7 2 2 1 2 20:22 11 b. – 2
5. Francie Francie 7 2 2 0 3 23:19 10 b. + 4
6. Norsko Norsko 7 2 0 2 3 13:19 8 b. – 6
7. Bělorusko Bělorusko 7 2 0 1 4 15:27 7 b. – 12
8. Slovinsko Slovinsko 7 0 0 1 6 13:36 1 b. – 23

Play-off

Čtvrtfinále
Kolín nad Rýnem, Paříž
Spojené státy Spojené státy
(Čt 18. 5., 16:15 – Kolín nad Rýnem) #57
Finsko Finsko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Rusko Rusko
(Čt 18. 5., 16:15 – Paříž) #58
Česká republika Česká republika 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Kanada Kanada
(Čt 18. 5., 20:15 – Kolín nad Rýnem) #59
Německo Německo 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Švýcarsko Švýcarsko
(Čt 18. 5., 20:15 – Paříž) #60
Švédsko Švédsko 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Semifinále
Kolín nad Rýnem
Kanada Kanada
(So 20. 5., 15:15) #61
Rusko Rusko 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)
Švédsko Švédsko
(So 20. 5., 19:15) #62
Finsko Finsko 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
O 3. místo
Kolín nad Rýnem
Rusko Rusko
(Ne 21. 5., 16:15) #63
Finsko Finsko 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
Finále
Kolín nad Rýnem
Kanada Kanada
(Ne 21. 5., 20:45) #64
Švédsko Švédsko 1:2sn (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0)

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.