Australian Open 2017 – Melbourne

Melbourne – Úvodní grandslam tenisové sezony Australian Open (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open) se ve svém 105. ročníku sehraje na betonových kurtech v Melbourne v rozmezí pondělí 16. […]

Melbourne – Úvodní grandslam tenisové sezony Australian Open (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open) se ve svém 105. ročníku sehraje na betonových kurtech v Melbourne v rozmezí pondělí 16. až neděle 29. ledna (kvalifikace v rozmezí středy 11. až soboty 14. ledna, neděle 15. ledna je volná).

Turnaje se zúčastní 128 tenistů, 128 tenistek, 64 mužských dvojic, 64 ženských dvojic a 32 smíšených párů.

Hraje se venku na betonu s míči Wilson a prize money padesát milionů australských dolarů.

Obhajoby

Obhajují Srb Novak Djokovič a Němka Angelique Kerberová.

Finále

Dvouhra muži
Australian Open
Švýcarsko Roger Federer
(Ne 29. ledna 2017, Aréna Roda Lavera)
Španělsko Rafael Nadal 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3
Dvouhra ženy
Australian Open
Spojené státy Serena Williamsová
(So 28. ledna 2017, Aréna Roda Lavera)
Spojené státy Venus Williamsová 6:4, 6:4
Čtyřhra muži
Australian Open
Finsko Henri Kontinen
Austrálie John Peers
(So 28. ledna 2017, Aréna Roda Lavera)
Spojené státy Bob Bryan
Spojené státy Mike Bryan
7:5, 7:5
Čtyřhra ženy
Australian Open
Spojené státy Bethanie Matteková-Sandsová
Česká republika Lucie Šafářová
(Pá 27. ledna 2017, Aréna Roda Lavera)
Česká republika Andrea Hlaváčková
Čína Pcheng Šuajová
6:7(4), 6:3, 6:3
Smíšená čtyřhra
Australian Open
Spojené státy Abigail Spearsová
Kolumbie Juan Sebastian Cabal
(Ne 29. ledna 2017, Aréna Roda Lavera)
Indie Sania Mirzaová
Chorvatsko Ivan Dodig
6:2, 6:4

Češi na turnaji

  • Dvouhra muži – Tomáš Berdych jako nasazená desítka. Jiří Veselý a Adam Pavlásek jako nenasazení hráči. Radek Štěpánek jako kvalifikant. Kvalifikací neprošli Jan Šátral a Zdeněk Kolář.
  • Dvouhra ženy – Karolína Plíšková jako nasazená pětka, Barbora Strýcová jako nasazená šestnáctka. Kristýna Plíšková, Kateřina Siniaková, Denisa Allertová a Lucie Šafářová jako nenasazené hráčky. Kvalifikací neprošly Barbora Štefková, Tereza Smitková, Tereza Martincová, Lucie Hradecká a Barbora Krejčíková.
  • Čtyřhra muži – Jiří Veselý s Lu Jan-sunem (TPE) a Radek Štěpánek s Vaškem Pospíšilem (CAN) jako nenasazené dvojice.
  • Čtyřhra ženy – Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou (USA) jako druhá, Barbora Strýcová se Saniou Mirzaovou (IND) jako čtvrtá, Karolína Plíšková s Julií Görgesovou (GER) jako sedmá a Andrea Hlaváčková s Pcheng Šuajovou (CHN) jako dvanáctá nasazená dvojice. Květa Peschkeová s Annou-Lenou Grönefeldovou (GER), Barbora Krejčíková s Galinou Voskobojevovou (KAZ), Kristýna Plíšková s Viktorijí Golubicovou (SUI) a Renata Voráčová s Demi Schuursovou (NED) jako nenasazené dvojice.
  • Smíšená čtyřhra – Andrea Hlaváčková s Edouardem Rogerem-Vasselinem (FRA) jako třetí, Kateřina Siniaková s Brunem Soaresem (BRA) jako šestý, Lucie Hradecká s Radkem Štěpánkem jako sedmý a Barbora Krejčíková s Rajeevem Ramem (USA) jako osmý nasazený pár.

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.