Avatar, Gravatar, MonsterID

Avatar, Gravatar, MonsterID – Avatar, Gravatar, MonsterID tj. vaše internetová identita. Avatar je malý obrázek, kterým se prezentujete na internetu v komentářích pod články v magazínech nebo blozích, při diskutování […]

Avatar, Gravatar, MonsterID – Avatar, Gravatar, MonsterID tj. vaše internetová identita.

Avatar je malý obrázek, kterým se prezentujete na internetu v komentářích pod články v magazínech nebo blozích, při diskutování na diskuzních fórech a je jím také vaše profilová fotka na Facebooku nebo Twitteru.

Gravatar je univerzální avatar, který máte možnost používat napříč celým internetem nezávisle na stránce, na které se právě nacházíte a chystáte se komentovat nebo diskutovat. Jako Gravatar identifikace slouží váš e-mail.

MonsterID je vygenerovaná příšerka z vašeho e-mailu v případě, že identitu Gravatar nepoužíváte. E-mail si můžete vymyslet – neověřuje se a nedává smysl, aby se někdy vůbec ověřovat začal. Příšerka MonsterID je anonymní a bezpečná.

Gravatar využívá i Hej Karviná!!! a to je také jediný důvod, proč je u komentářů vyžadován e-mail jako povinný údaj. Pokud Gravatar nevyužíváte vy, můžete do komentářu vložit jakýkoli e-mail a bude vám vygenerována MonsterID příšerka. E-maily nesbírám, nerozesílám na ně SPAM a ani je dále neprodávám, proto mi vůbec nebude vadit, když bude vložený e-mail vymyšlený a nebude existovat.