Češky si v Kanadě zahrají oslabeny

Québec – Český fedcupový tým se v kanadském Québecu představí bez Petry Kvitové a Lucie Šafářové. Soupeřky pak nejspíše bez Eugenie Bouchardové. Kanada vs. Česká republika V předběžné nominaci za […]

Québec – Český fedcupový tým se v kanadském Québecu představí bez Petry Kvitové a Lucie Šafářové. Soupeřky pak nejspíše bez Eugenie Bouchardové.

Kanada vs. Česká republika

V předběžné nominaci za Kanadu jsou Sharon Fichmanová (134), Gabriela Dabrowská (185), Francoise Abandaová (230) a Charlotte Robillardová-Milletteová (814) vedeny nehrajícím kapitánem Sylvainem Bruneauem. Za Českou republiku Karolína Plíšková (22), Tereza Smitková (62), Denisa Allertová (91) a Lucie Hradecká (122) vedeny nehrajícím kapitánem Petrem Pálou.

Hrát se bude v québecké hale PEPS na tvrdém povrchu s míči Wilson US Open.

Itálie vs. Francie

V předběžné nominaci za Itálii jsou dlouhodobě světové jedničky ve čtyřhře Sara Erraniová (13) a Roberta Vinciová (40), dále pak Camila Giorgiová (31) a Karin Knappová (53) vedeny nehrajícím kapitánem Corradem Barazzuttim. Za Francii Alizé Cornetová (19), Caroline Garciaová (30), Kristina Mladenovičová (74) a Pauline Parmentierová (89) vedeny nehrající kapitánkou Amélií Mauresmovou.

Hrát se bude v janovské hale 105 Stadium na antuce s míči Wilson Australian Open.

Polsko vs. Rusko

V předběžné nominaci za Polsko jsou Agnieszka Radwaňská (8), Urszula Radwaňská (135), Alicja Rosolská (1141) a Klaudia Jansová-Ignaciková (-) vedeny nehrajícím kapitánem Tomaszem Wiktorowskim. Za Rusko Maria Šarapovová (2), Světlana Kuzněcovová (27), Anastasia Pavljučenkovová (39) a Vitalija Ďjačenková (82) vedeny nehrající kapitánkou Anastasií Myskinovou.

Hrát se bude v krakovské aréně na tvrdém povrchu s míči Wilson Australian Open.

Německo vs. Austrálie

V předběžné nominaci za Německo jsou Angelique Kerberová (10), Andrea Petkovičová (12), Sabine Lisická (28) a Julia Görgesová (69) vedeny nehrající kapitánkou Barbarou Rittnerovou. Za Austrálii Samantha Stosurová (25), Casey Dellacquaová (35), Jarmila Gajdošová (54) a Olivia Rogowská (157) vedeny nehrající kapitánkou Alicií Molikovou.

Hrát se bude ve stuttgartské Porsche aréně s míči Dunlop Fort Tournament.

________
V závorkách jsou uvedeny pozice tenistek ve světovém žebříčku WTA po přepočtu v pondělí 2. února 2015.

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.