Dánsko 2018

Kodaň, Herning – V pořadí 82. mistrovství světa v ledním hokeji hostí od 4. do 20. května 2018 dánská města Kodaň a Herning. 16 národních týmů se nejprve střetne v […]

Kodaň, Herning – V pořadí 82. mistrovství světa v ledním hokeji hostí od 4. do 20. května 2018 dánská města Kodaň a Herning.

16 národních týmů se nejprve střetne v základních skupinách A (Kodaň) a B (Herning) systémem každý s každým. Následně 4 nejlepší z každé z nich vyřazovacím způsobem v play-off, ze kterého vzejde vítěz. Poražení semifinalisté se utkají o bronz. Poslední tým skupiny A s posledním týmem skupiny B sestoupí do Divize I.

Obhajuje Švédsko.

Nováčky jsou Rakousko a Jižní Korea.

Oficiálním maskotem je andersenovo ošklivé káčátko Duckly.

Odehraje se celkem 64 zápasů. 34 v Kodani a 30 v Herningu.

Skupina A – Kodaň

V kodaňské skupině A hostěné Royal arénou se utkají reprezentace Ruska, obhajujícího Švédska, naší České republiky, Švýcarska, Běloruska, Slovenska, Francie a nováčka Rakouska.

Do čtvrtfinále postoupili Švédsko, Rusko, Česká republika a Švýcarsko. Do Divize I sestoupilo Bělorusko.

Skupina A
Kodaň
Rusko Rusko
(Pá 4. 5., 16:15) #1
Francie Francie 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
Švédsko Švédsko
(Pá 4. 5., 20:15) #3
Bělorusko Bělorusko 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Švýcarsko Švýcarsko
(So 5. 5., 12:15) #5
Rakousko Rakousko 3:2p (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)
Francie Francie
(So 5. 5., 16:15) #7
Bělorusko Bělorusko 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
Česká republika Česká republika
(So 5. 5., 20:15) #9
Slovensko Slovensko 3:2p (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)
Rakousko Rakousko
(Ne 6. 5., 12:15) #11
Rusko Rusko 0:7 (0:3, 0:3, 0:1)
Švédsko Švédsko
(Ne 6. 5., 16:15) #13
Česká republika Česká republika 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Švýcarsko Švýcarsko
(Ne 6. 5., 20:15) #15
Slovensko Slovensko 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Bělorusko Bělorusko
(Po 7. 5., 16:15) #17
Rusko Rusko 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)
Švédsko Švédsko
(Po 7. 5., 20:15) #19
Francie Francie 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Rakousko Rakousko
(Út 8. 5., 16:15) #21
Slovensko Slovensko 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Česká republika Česká republika
(Út 8. 5., 20:15) #23
Švýcarsko Švýcarsko 5:4sn (1:1, 3:3, 0:0 – 0:0 – 1:0)
Švýcarsko Švýcarsko
(St 9. 5., 16:15) #25
Bělorusko Bělorusko 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Švédsko Švédsko
(St 9. 5., 20:15) #27
Rakousko Rakousko 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Slovensko Slovensko
(Čt 10. 5., 16:15) #29
Francie Francie 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Česká republika Česká republika
(Čt 10. 5., 20:15) #31
Rusko Rusko 4:3p (2:1, 1:2, 0:0 – 1:0)
Francie Francie
(Pá 11. 5., 16:15) #33
Rakousko Rakousko 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Bělorusko Bělorusko
(Pá 11. 5., 20:15) #35
Česká republika Česká republika 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
Slovensko Slovensko
(So 12. 5., 12:15) #37
Švédsko Švédsko 3:4p (1:2, 1:1, 1:0 – 0:1)
Rakousko Rakousko
(So 12. 5., 16:15) #39
Bělorusko Bělorusko 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Rusko Rusko
(So 12. 5., 20:15) #41
Švýcarsko Švýcarsko 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Francie Francie
(Ne 13. 5., 16:15) #43
Česká republika Česká republika 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)
Švýcarsko Švýcarsko
(Ne 13. 5., 20:15) #45
Švédsko Švédsko 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)
Rusko Rusko
(Po 14. 5., 16:15) #47
Slovensko Slovensko 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Česká republika Česká republika
(Po 14. 5., 20:15) #49
Rakousko Rakousko 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Švýcarsko Švýcarsko
(Út 15. 5., 12:15) #51
Francie Francie 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Bělorusko Bělorusko
(Út 15. 5., 16:15) #53
Slovensko Slovensko 4:7 (0:2, 2:0, 2:5)
Rusko Rusko
(Út 15. 5., 20:15) #55
Švédsko Švédsko 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
pořadí reprezentace zápasy v vp pp p skóre body + / –
1. Švédsko Švédsko 7 6 1 0 0 31:9 20 b. + 22
2. Rusko Rusko 7 5 0 1 1 32:10 16 b. + 22
3. Česká republika Česká republika 7 3 3 0 1 27:15 15 b. + 12
4. Švýcarsko Švýcarsko 7 3 1 1 2 25:19 12 b. + 6
5. Slovensko Slovensko 7 3 0 2 2 19:20 11 b. – 1
6. Francie Francie 7 2 0 0 5 13:29 6 b. – 16
7. Rakousko Rakousko 7 1 0 1 5 13:30 4 b. – 17
8. Bělorusko Bělorusko 7 0 0 0 7 8:36 0 b. – 28

Skupina B – Herning

V herningské skupině B hostěné Jyske Bank Boxen se utkají reprezentace Kanady, Finska, Spojených států, Německa, Norska, Lotyšska, domácího Dánska a nováčka Jižní Koreje.

Do čtvrtfinále postoupili Finsko, Spojené státy, Kanada a Lotyšsko, přičemž o umístění na prvním a druhém místě rozhodl vzájemný zápas ve prospěch Finska. Do Divize I sestoupila Jižní Korea.

Skupina B
Herning
Spojené státy Spojené státy
(Pá 4. 5., 16:15) #2
Kanada Kanada 5:4sn (1:2, 2:1, 1:1 – 0:0 – 2:1)
Německo Německo
(Pá 4. 5., 20:15) #4
Dánsko Dánsko 2:3sn (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0 – 0:1)
Norsko Norsko
(So 5. 5., 12:15) #6
Lotyšsko Lotyšsko 2:3p (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1)
Finsko Finsko
(So 5. 5., 16:15) #8
Jižní Korea Jižní Korea 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)
Dánsko Dánsko
(So 5. 5., 20:15) #10
Spojené státy Spojené státy 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Jižní Korea Jižní Korea
(Ne 6. 5., 12:15) #12
Kanada Kanada 0:10 (0:2, 0:6, 0:2)
Německo Německo
(Ne 6. 5., 16:15) #14
Norsko Norsko 4:5sn (2:2, 1:1, 1:1 – 0:0 – 0:3)
Lotyšsko Lotyšsko
(Ne 6. 5., 20:15) #16
Finsko Finsko 1:8 (0:3, 0:2, 1:3)
Spojené státy Spojené státy
(Po 7. 5., 16:15) #18
Německo Německo 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Kanada Kanada
(Po 7. 5., 20:15) #20
Dánsko Dánsko 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
Jižní Korea Jižní Korea
(Út 8. 5., 16:15) #22
Lotyšsko Lotyšsko 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Finsko Finsko
(Út 8. 5., 20:15) #24
Norsko Norsko 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)
Německo Německo
(St 9. 5., 16:15) #26
Jižní Korea Jižní Korea 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Finsko Finsko
(St 9. 5., 20:15) #28
Dánsko Dánsko 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Spojené státy Spojené státy
(Čt 10. 5., 16:15) #30
Lotyšsko Lotyšsko 3:2p (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)
Norsko Norsko
(Čt 10. 5., 20:15) #32
Kanada Kanada 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Dánsko Dánsko
(Pá 11. 5., 16:15) #34
Norsko Norsko 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Spojené státy Spojené státy
(Pá 11. 5., 20:15) #36
Jižní Korea Jižní Korea 13:1 (4:1, 4:0, 5:0)
Lotyšsko Lotyšsko
(So 12. 5., 12:15) #38
Německo Německo 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Dánsko Dánsko
(So 12. 5., 16:15) #40
Jižní Korea Jižní Korea 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Kanada Kanada
(So 12. 5., 20:15) #42
Finsko Finsko 1:5 (1:3, 0:0, 0:2)
Norsko Norsko
(Ne 13. 5., 16:15)# 44
Spojené státy Spojené státy 3:9 (0:3, 1:4, 2:2)
Německo Německo
(Ne 13. 5., 20:15) #46
Finsko Finsko 3:2p (0:1, 2:0, 0:1 – 1:0)
Jižní Korea Jižní Korea
(Po 14. 5., 16:15) #48
Norsko Norsko 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Kanada Kanada
(Po 14. 5., 20:15) #50
Lotyšsko Lotyšsko 2:1p (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)
Finsko Finsko
(Út 15. 5., 12:15) #52
Spojené státy Spojené státy 6:2 (2:0, 1:0, 3:2)
Kanada Kanada
(Út 15. 5., 16:15) #54
Německo Německo 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Lotyšsko Lotyšsko
(Út 15. 5., 20:15) #56
Dánsko Dánsko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
pořadí reprezentace zápasy v vp pp p skóre body + / –
1. Finsko Finsko 7 5 0 1 1 38:11 16 b. + 27
2. Spojené státy Spojené státy 7 4 2 0 1 39:16 16 b. + 23
3. Kanada Kanada 7 4 1 1 1 32:12 15 b. + 20
4. Lotyšsko Lotyšsko 7 3 1 2 1 16:16 13 b. + / – 0
5. Dánsko Dánsko 7 3 1 0 3 13:17 11 b. – 4
6. Německo Německo 7 1 1 2 3 16:20 7 b. – 4
7. Norsko Norsko 7 1 1 1 4 13:31 6 b. – 18
8. Jižní Korea Jižní Korea 7 0 0 0 7 4:48 0 b. – 44

Play-off

Čtvrtfinále
Kodaň, Herning
Rusko Rusko
(Čt 17. 5., 16:15 – Kodaň) #57
Kanada Kanada 4:5p (0:1, 2:1, 2:2 – 0:1)
Spojené státy Spojené státy
(Čt 17. 5., 16:15 – Herning) #58
Česká republika Česká republika 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Švédsko Švédsko
(Čt 17. 5., 20:15 – Kodaň) #59
Lotyšsko Lotyšsko 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Finsko Finsko
(Čt 17. 5., 20:15 – Herning) #60
Švýcarsko Švýcarsko 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Semifinále
Kodaň
Švédsko Švédsko
(So 19. 5., 15:15) #61
Spojené státy Spojené státy 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Kanada Kanada
(So 19. 5., 19:15) #62
Švýcarsko Švýcarsko 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
O 3. místo
Kodaň
Spojené státy Spojené státy
(Ne 20. 5., 15:45) #63
Kanada Kanada 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Finále
Kodaň
Švédsko Švédsko
(Ne 20. 5., 20:15) #64
Švýcarsko Švýcarsko 3:2sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0 – 2:1)