Egypt 2021

Káhira – 27. ročník mistrovství světa v házené mužů hostí od 13. do 31. 1. 2021 egyptské hlavní město Káhira s městy NAC, Borg el-Arab a 6th of October City. […]

Káhira – 27. ročník mistrovství světa v házené mužů hostí od 13. do 31. 1. 2021 egyptské hlavní město Káhira s městy NAC, Borg el-Arab a 6th of October City.

Obsah

Třicetdva národních týmů je rozlosováno do osmi skupin předkola. Tři nejlepší z každé postupují do základní části rozdělené do čtyřech skupin, ze kterých následně dva nejlepší postupují do play-off. Nejhorší kluby z předkola hrají o konečné umístění, kde odměnou je Prezidentský pohár. V případě rovnosti bodů v tabulce rozhodují nejprve vzájemné zápasy a poté skóre.

  • Cairo Stadium Indoor Halls Complex
    (Káhira, 16200 diváků)
  • New Capital Sports Hall
    (NAC, 7000 diváků)
  • Borg el-Arab Sports Hall
    (Borg el-Arab, 5000 diváků)
  • Sportovní hala Dr. Hassana Moustafy
    (6th of October City, 4500 diváků)

Obhajuje Dánsko.


Skupina A – 6th of October City

Skupina A
6th of October City
Německo Německo
(Pá 15. 1., 18:00)
Uruguay Uruguay 43:14 (16:4)
Maďarsko Maďarsko
(Pá 15. 1., 20:30)
Kapverdy Kapverdy 34:27 (19:14)
Kapverdy Kapverdy
(Ne 17. 1., 18:00)
Německo Německo 0:10
kontumačně
Maďarsko Maďarsko
(Ne 17. 1., 20:30)
Uruguay Uruguay 44:18 (16:8)
Uruguay Uruguay
(Út 19. 1., 18:00)
Kapverdy Kapverdy 10:0
kontumačně
Německo Německo
(Út 19. 1., 20:30)
Maďarsko Maďarsko 28:29 (14:15)
Poř Reprezentace Zap V R P Skóre RG B
1. Maďarsko Maďarsko 3 3 0 0 107:73 + 34 6 b.
2. Německo Německo 3 2 0 1 81:43 + 38 4 b.
3. Uruguay Uruguay 3 1 0 2 42:87 – 45 2 b.
4. Kapverdy Kapverdy 3 0 0 3 27:54 – 27 0 b.

Skupina B – NAC

Skupina B
NAC
Španělsko Španělsko
(Pá 15. 1., 18:00)
Brazílie Brazílie 29:29 (16:13)
Tunisko Tunisko
(Pá 15. 1., 20:30)
Polsko Polsko 28:30 (17:17)
Tunisko Tunisko
(Ne 17. 1., 18:00)
Brazílie Brazílie 32:32 (20:16)
Polsko Polsko
(Ne 17. 1., 20:30)
Španělsko Španělsko 26:27 (11:14)
Španělsko Španělsko
(Út 19. 1., 18:00)
Tunisko Tunisko 36:30 (17:14)
Brazílie Brazílie
(Út 19. 1., 20:30)
Polsko Polsko 23:33 (11:13)
Poř Reprezentace Zap V R P Skóre RG B
1. Španělsko Španělsko 3 2 1 0 92:85 + 7 5 b.
2. Polsko Polsko 3 2 0 1 89:78 + 11 4 b.
3. Brazílie Brazílie 3 0 2 1 84:94 – 10 2 b.
4. Tunisko Tunisko 3 0 1 2 90:98 – 8 1 b.

Skupina C – Borg el-Arab

Skupina C
Borg el-Arab
Katar Katar
(Pá 15. 1., 15:30)
Angola Angola 30:25 (14:13)
Chorvatsko Chorvatsko
(Pá 15. 1., 18:00)
Japonsko Japonsko 29:29 (14:17)
Katar Katar
(Ne 17. 1., 15:30)
Japonsko Japonsko 31:29 (15:16)
Angola Angola
(Ne 17. 1., 18:00)
Chorvatsko Chorvatsko 20:28 (11:12)
Japonsko Japonsko
(Út 19. 1., 15:30)
Angola Angola 30:29 (16:12)
Chorvatsko Chorvatsko
(Út 19. 1., 18:00)
Katar Katar 26:24 (13:11)
Poř Reprezentace Zap V R P Skóre RG B
1. Chorvatsko Chorvatsko 3 2 1 0 83:73 + 10 5 b.
2. Katar Katar 3 2 0 1 85:80 + 5 4 b.
3. Japonsko Japonsko 3 1 1 1 88:89 – 1 3 b.
4. Angola Angola 3 0 0 3 74:88 – 14 0 b.

Skupina D – Káhira

Skupina D
Káhira
Argentina Argentina
(Pá 15. 1., 18:00)
Kongo Kongo 28:22 (13:14)
Dánsko Dánsko
(Pá 15. 1., 20:30)
Bahrajn Bahrajn 34:20 (19:10)
Argentina Argentina
(Ne 17. 1., 18:00)
Bahrajn Bahrajn 24:21 (12:10)
Kongo Kongo
(Ne 17. 1., 20:30)
Dánsko Dánsko 19:39 (10:23)
Bahrajn Bahrajn
(Út 19. 1., 18:00)
Kongo Kongo 34:27 (14:12)
Dánsko Dánsko
(Út 19. 1., 20:30)
Argentina Argentina 31:20 (15:10)
Poř Reprezentace Zap V R P Skóre RG B
1. Dánsko Dánsko 3 3 0 0 104:59 + 45 6 b.
2. Argentina Argentina 3 2 0 1 72:74 – 2 4 b.
3. Bahrajn Bahrajn 3 1 0 2 75:85 – 10 2 b.
4. Kongo Kongo 3 0 0 3 68:101 – 33 0 b.

Skupina E – 6th of October City

Skupina E
6th of October City
Rakousko Rakousko
(Čt 14. 1., 18:00)
Švýcarsko Švýcarsko 25:28 (13:13)
Norsko Norsko
(Čt 14. 1., 20:30)
Francie Francie 24:28 (13:13)
Rakousko Rakousko
(So 16. 1., 18:00)
Francie Francie 28:35 (13:17)
Švýcarsko Švýcarsko
(So 16. 1., 20:30)
Norsko Norsko 25:31 (13:17)
Francie Francie
(Po 18. 1., 18:00)
Švýcarsko Švýcarsko 25:24 (14:14)
Norsko Norsko
(Po 18. 1., 20:30)
Rakousko Rakousko 38:29 (20:17)
Poř Reprezentace Zap V R P Skóre RG B
1. Francie Francie 3 3 0 0 88:76 + 12 6 b.
2. Norsko Norsko 3 2 0 1 93:82 + 11 4 b.
3. Švýcarsko Švýcarsko 3 1 0 2 77:81 – 4 2 b.
4. Rakousko Rakousko 3 0 0 3 82:101 – 19 0 b.

Skupina F – NAC

Skupina F
NAC
Alžírsko Alžírsko
(Čt 14. 1., 18:00)
Maroko Maroko 24:23 (8:15)
Portugalsko Portugalsko
(Čt 14. 1., 20:30)
Island Island 25:23 (11:10)
Maroko Maroko
(So 16. 1., 18:00)
Portugalsko Portugalsko 20:33 (12:12)
Alžírsko Alžírsko
(So 16. 1., 20:30)
Island Island 24:39 (10:22)
Portugalsko Portugalsko
(Po 18. 1., 18:00)
Alžírsko Alžírsko 26:19 (14:9)
Island Island
(Po 18. 1., 20:30)
Maroko Maroko 31:23 (15:10)
Poř Reprezentace Zap V R P Skóre RG B
1. Portugalsko Portugalsko 3 3 0 0 84:62 + 22 6 b.
2. Island Island 3 2 0 1 93:72 + 21 4 b.
3. Alžírsko Alžírsko 3 1 0 2 67:88 – 21 2 b.
4. Maroko Maroko 3 0 0 3 66:88 – 22 0 b.

Skupina G – Káhira

Skupina G
Káhira
Egypt Egypt
(St 13. 1., 18:00)
Chile Chile 35:29 (18:11)
Švédsko Švédsko
(Čt 14. 1., 20:30)
Makedonie Makedonie 32:20 (16:11)
Egypt Egypt
(So 16. 1., 18:00)
Makedonie Makedonie 38:19 (20:6)
Chile Chile
(So 16. 1., 20:30)
Švédsko Švédsko 26:41 (16:20)
Makedonie Makedonie
(Po 18. 1., 15:30)
Chile Chile 32:29 (16:17)
Švédsko Švédsko
(Po 18. 1., 18:00)
Egypt Egypt 24:23 (9:12)
Poř Reprezentace Zap V R P Skóre RG B
1. Švédsko Švédsko 3 3 0 0 97:69 + 28 6 b.
2. Egypt Egypt 3 2 0 1 96:72 + 24 4 b.
3. Makedonie Makedonie 3 1 0 2 71:99 – 28 2 b.
4. Chile Chile 3 0 0 3 84:108 – 24 0 b.

Skupina H – Borg el-Arab

Skupina H
Borg el-Arab
Bělorusko Bělorusko
(Čt 14. 1., 15:30)
Rusko Rusko 32:32 (15:15)
Slovinsko Slovinsko
(Čt 14. 1., 18:00)
Jižní Korea Jižní Korea 51:29 (25:16)
Bělorusko Bělorusko
(So 16. 1., 15:30)
Jižní Korea Jižní Korea 32:24 (15:9)
Rusko Rusko
(So 16. 1., 18:00)
Slovinsko Slovinsko 31:25 (16:13)
Jižní Korea Jižní Korea
(Po 18. 1., 15:30)
Rusko Rusko 26:30 (15:15)
Slovinsko Slovinsko
(Po 18. 1., 18:00)
Bělorusko Bělorusko 29:25 (15:15)
Poř Reprezentace Zap V R P Skóre RG B
1. Rusko Rusko 3 2 1 0 93:83 + 10 5 b.
2. Slovinsko Slovinsko 3 2 0 1 105:85 + 20 4 b.
3. Bělorusko Bělorusko 3 1 1 1 89:85 + 4 3 b.
4. Jižní Korea Jižní Korea 3 0 0 3 79:113 – 34 0 b.

Skupina I – NAC

Skupina I
NAC
A3 – Uruguay Uruguay
(Čt 21. 1., 15:30)
B2 – Polsko Polsko 16:30 (9:14)
A1 – Maďarsko Maďarsko
(Čt 21. 1., 18:00)
B3 – Brazílie Brazílie 29:23 (16:11)
B1 – Španělsko Španělsko
(Čt 21. 1., 20:30)
A2 – Německo Německo 32:28 (16:13)
A3 – Uruguay Uruguay
(So 23. 1., 15:30)
B1 – Španělsko Španělsko 23:38 (12:24)
B2 – Polsko Polsko
(So 23. 1., 18:00)
A1 – Maďarsko Maďarsko 26:30 (10:16)
A2 – Německo Německo
(So 23. 1., 20:30)
B3 – Brazílie Brazílie 31:24 (16:12)
B3 – Brazílie Brazílie
(Po 25. 1., 15:30)
A3 – Uruguay Uruguay 37:17 (18:7)
B1 – Španělsko Španělsko
(Po 25. 1., 18:00)
A1 – Maďarsko Maďarsko 36:28 (21:14)
B2 – Polsko Polsko
(Po 25. 1., 20:30)
A2 – Německo Německo 23:23 (12:11)
Poř Reprezentace Zap V R P Skóre RG B
1. Španělsko Španělsko 5 4 1 0 162:134 + 28 9 b.
2. Maďarsko Maďarsko 5 4 0 1 160:131 + 29 8 b.
3. Německo Německo 5 2 1 2 153:122 + 31 5 b.
4. Polsko Polsko 5 2 1 2 138:119 + 19 5 b.
5. Brazílie Brazílie 5 1 1 3 136:139 – 3 3 b.
6. Uruguay Uruguay 5 0 0 5 88:192 – 104 0 b.

Skupina II – Káhira

Skupina II
Káhira
C3 – Japonsko Japonsko
(Čt 21. 1., 15:30)
D2 – Argentina Argentina 24:28 (13:17)
C1 – Chorvatsko Chorvatsko
(Čt 21. 1., 18:00)
D3 – Bahrajn Bahrajn 28:18 (13:8)
D1 – Dánsko Dánsko
(Čt 21. 1., 20:30)
C2 – Katar Katar 32:23 (17:12)
C2 – Katar Katar
(So 23. 1., 15:30)
D3 – Bahrajn Bahrajn 28:23 (13:14)
D2 – Argentina Argentina
(So 23. 1., 18:00)
C1 – Chorvatsko Chorvatsko 23:19 (12:12)
C3 – Japonsko Japonsko
(So 23. 1., 20:30)
D1 – Dánsko Dánsko 27:34 (17:19)
D3 – Bahrajn Bahrajn
(Po 25. 1., 15:30)
C3 – Japonsko Japonsko 25:29 (12:19)
D2 – Argentina Argentina
(Po 25. 1., 18:00)
C2 – Katar Katar 25:26 (13:12)
D1 – Dánsko Dánsko
(Po 25. 1., 20:30)
C1 – Chorvatsko Chorvatsko 38:26 (17:15)
Poř Reprezentace Zap V R P Skóre RG B
1. Dánsko Dánsko 5 5 0 0 169:116 + 53 10 b.
2. Katar Katar 5 3 0 2 132:135 – 3 6 b.
3. Argentina Argentina 5 3 0 2 120:121 – 1 6 b.
4. Chorvatsko Chorvatsko 5 2 1 2 128:132 – 4 5 b.
5. Japonsko Japonsko 5 1 1 3 138:147 – 9 3 b.
6. Bahrajn Bahrajn 5 0 0 5 107:143 – 36 0 b.

Skupina III – 6th of October City

Skupina III
6th of October City
E3 – Švýcarsko Švýcarsko
(St 20. 1., 15:30)
F2 – Island Island 20:18 (10:9)
E1 – Francie Francie
(St 20. 1., 18:00)
F3 – Alžírsko Alžírsko 29:26 (16:14)
F1 – Portugalsko Portugalsko
(St 20. 1., 20:30)
E2 – Norsko Norsko 28:29 (14:16)
E3 – Švýcarsko Švýcarsko
(Pá 22. 1., 15:30)
F1 – Portugalsko Portugalsko 29:33 (15:17)
F2 – Island Island
(Pá 22. 1., 18:00)
E1 – Francie Francie 26:28 (14:16)
E2 – Norsko Norsko
(Pá 22. 1., 20:30)
F3 – Alžírsko Alžírsko 36:23 (17:11)
F3 – Alžírsko Alžírsko
(Ne 24. 1., 15:30)
E3 – Švýcarsko Švýcarsko 24:27 (13:15)
F2 – Island Island
(Ne 24. 1., 18:00)
E2 – Norsko Norsko 33:35 (18:18)
F1 – Portugalsko Portugalsko
(Ne 24. 1., 20:30)
E1 – Francie Francie 23:32 (12:16)
Poř Reprezentace Zap V R P Skóre RG B
1. Francie Francie 5 5 0 0 142:123 + 19 10 b.
2. Norsko Norsko 5 4 0 1 155:137 + 18 8 b.
3. Portugalsko Portugalsko 5 3 0 2 135:132 + 3 6 b.
4. Švýcarsko Švýcarsko 5 2 0 3 125:131 – 6 4 b.
5. Island Island 5 1 0 4 139:132 + 7 2 b.
6. Alžírsko Alžírsko 5 0 0 5 116:157 – 41 0 b.

Skupina IV – Káhira

Skupina IV
Káhira
G3 – Makedonie Makedonie
(St 20. 1., 15:30)
H2 – Slovinsko Slovinsko 21:31 (9:13)
H1 – Rusko Rusko
(St 20. 1., 18:00)
G2 – Egypt Egypt 23:28 (8:15)
G1 – Švédsko Švédsko
(St 20. 1., 20:30)
H3 – Bělorusko Bělorusko 26:26 (11:15)
G3 – Makedonie Makedonie
(Pá 22. 1., 15:30)
H1 – Rusko Rusko 20:32 (9:19)
G2 – Egypt Egypt
(Pá 22. 1., 18:00)
H3 – Bělorusko Bělorusko 35:26 (21:14)
H2 – Slovinsko Slovinsko
(Pá 22. 1., 20:30)
G1 – Švédsko Švédsko 28:28 (14:15)
H3 – Bělorusko Bělorusko
(Ne 24. 1., 15:30)
G3 – Makedonie Makedonie 30:26 (14:14)
H2 – Slovinsko Slovinsko
(Ne 24. 1., 18:00)
G2 – Egypt Egypt 25:25 (12:8)
H1 – Rusko Rusko
(Ne 24. 1., 20:30)
G1 – Švédsko Švédsko 20:34 (8:17)
Poř Reprezentace Zap V R P Skóre RG B
1. Švédsko Švédsko 5 3 2 0 144:117 + 27 8 b.
2. Egypt Egypt 5 3 1 1 149:117 + 32 7 b.
3. Slovinsko Slovinsko 5 2 2 1 138:130 + 8 6 b.
4. Rusko Rusko 5 2 1 2 138:139 – 1 5 b.
5. Bělorusko Bělorusko 5 1 2 2 139:148 – 9 4 b.
6. Makedonie Makedonie 5 0 0 5 106:163 – 57 0 b.

Play-off

Čtvrtfinále
Káhira, NAC, Borg el-Arab
II1 – Dánsko Dánsko
(St 27. 1., 17:30 – Káhira)
IV2 – Egypt Egypt 39:38np (16:13, 12:15 – 6:6, 1:1 – 4:3)
IV1 – Švédsko Švédsko
(St 27. 1., 20:30 – Káhira)
II2 – Katar Katar 35:23 (14:10)
I1 – Španělsko Španělsko
(St 27. 1., 20:30 – NAC)
III2 – Norsko Norsko 31:26 (21:15)
III1 – Francie Francie
(St 27. 1., 20:30 – Borg el-Arab)
I2 – Maďarsko Maďarsko 35:32pp (12:14, 18:16 – 5:2)

Semifinále
Káhira
Francie Francie
(Pá 29. 1., 17:30)
Švédsko Švédsko 26:32 (13:16)
Španělsko Španělsko
(Pá 29. 1., 20:30)
Dánsko Dánsko 33:35 (16:18)

O 3. místo
Káhira
Španělsko Španělsko
(Ne 31. 1., 14:30)
Francie Francie 35:29 (16:13)

Finále
Káhira
Dánsko Dánsko
(Ne 31. 1., 17:30)
Švédsko Švédsko 26:24 (13:13)

Skupina I – 6th of October City

Skupina I
6th of October City
A4 – Kapverdy Kapverdy
(Čt 21. 1., 15:30)
B4 – Tunisko Tunisko 0:10
kontumačně
C4 – Angola Angola
(Čt 21. 1., 18:00)
D4 – Kongo Kongo 31:32 (15:13)
A4 – Kapverdy Kapverdy
(So 23. 1., 15:30)
C4 – Angola Angola 0:10
kontumačně
B4 – Tunisko Tunisko
(So 23. 1., 18:00)
D4 – Kongo Kongo 38:22 (17:13)
D4 – Kongo Kongo
(Po 25. 1., 15:30)
A4 – Kapverdy Kapverdy 10:0
kontumačně
B4 – Tunisko Tunisko
(Po 25. 1., 18:00)
C4 – Angola Angola 34:29 (14:13)
Poř Reprezentace Zap V R P Skóre RG B
1. Tunisko Tunisko 3 3 0 0 82:51 + 31 6 b.
2. Kongo Kongo 3 2 0 1 64:69 – 5 4 b.
3. Angola Angola 3 1 0 2 70:66 + 4 2 b.
4. Kapverdy Kapverdy 3 0 0 3 0:30 – 30 0 b.

Skupina II – NAC

Skupina II
NAC
G4 – Chile Chile
(St 20. 1., 15:30)
H4 – Jižní Korea Jižní Korea 44:33 (24:17)
E4 – Rakousko Rakousko
(St 20. 1., 18:00)
F4 – Maroko Maroko 36:22 (17:14)
F4 – Maroko Maroko
(Pá 22. 1., 15:30)
H4 – Jižní Korea Jižní Korea 32:25 (15:14)
E4 – Rakousko Rakousko
(Pá 22. 1., 18:00)
G4 – Chile Chile 33:31 (14:15)
F4 – Maroko Maroko
(Ne 24. 1., 15:30)
G4 – Chile Chile 17:28 (12:14)
H4 – Jižní Korea Jižní Korea
(Ne 24. 1., 18:00)
E4 – Rakousko Rakousko 29:36 (14:18)
Poř Reprezentace Zap V R P Skóre RG B
1. Rakousko Rakousko 3 3 0 0 105:82 + 23 6 b.
2. Chile Chile 3 2 0 1 103:83 + 20 4 b.
3. Maroko Maroko 3 1 0 2 71:89 – 18 2 b.
4. Jižní Korea Jižní Korea 3 0 0 3 87:112 – 25 0 b.

O umístění

O 31. místo
6th of October City
I4 – Kapverdy Kapverdy
(St 27. 1., 16:30)
II4 – Jižní Korea Jižní Korea 0:10
kontumačně

O 29. místo
6th of October City
I3 – Angola Angola
(St 27. 1., 19:00)
II3 – Maroko Maroko 29:30np (14:13, 13:14 – 0:0, 0:0 – 2:3)

O 27. místo
NAC
I2 – Kongo Kongo
(St 27. 1., 16:30)
II2 – Chile Chile 30:35 (13:18)

O 25. místo
NAC
I1 – Tunisko Tunisko
(St 27. 1., 19:00)
II1 – Rakousko Rakousko 37:33 (19:16)

Konečné pořadí

1. Dánsko (zlato),
2. Švédsko (stříbro),
3. Španělsko (bronz),
4. Francie,
5. Maďarsko (o 5. až 24. místo se nehrálo, pořadí je určeno výkony na turnaji),
6. Norsko,
7. Egypt,
8. Katar,
9. Slovinsko,
10. Portugalsko,
11. Argentina,
12. Německo,
13. Polsko,
14. Rusko,
15. Chorvatsko,
16. Švýcarsko,
17. Bělorusko,
18. Brazílie,
19. Japonsko,
20. Island,
21. Bahrajn,
22. Alžírsko,
23. Makedonie,
24. Uruguay,
25. Tunisko (Prezidentský pohár),
26. Rakousko,
27. Chile,
28. Kongo,
29. Maroko,
30. Angola,
31. Jižní Korea,
32. Kapverdy.