Extraliga házené 2016 / 2017

Extraliga házené - Sezona 2016 / 2017 odstartovala ve středu 31. srpna zápasem mezi pražskou Duklou a novoveselským Sokolem. Pro karvinský Baník pak v sobotu 3. září v Lovosicích.
1. Plzeň 34 b.
2. Zubří 33 b.
3. Praha 32 b.
4. Lovosice 29 b.
5. Karviná 24 b.
6. Brno 23 b.
7. Frýdek-Místek 20 b.
8. Jičín 18 b.
9. Nové Veselí 17 b.
10. Kopřivnice 14 b.
11. Hranice 13 b.
12. Litovel 7 b.

Extraliga házené – Sezona 2016 / 2017 odstartovala ve středu 31. srpna zápasem mezi pražskou Duklou a novoveselským Sokolem. Pro karvinský Baník pak v sobotu 3. září v Lovosicích s městským HK FCC.

12 klubů mezi sebou změří síly nejprve ve 22 ligových kolech základní částí systémem každý s každým jednou doma a jednou venku. Poté 8 nejlepších v play-off a 4 nejhorší v play-out.

  • SKKP Handball Brno
  • Pepino SKP Frýdek-Místek
  • TJ Cement Hranice
  • HBC Ronal Jičín
  • HC Baník Karviná
  • KH Kopřivnice
  • Tatran Litovel
  • HK FCC Město Lovosice
  • TJ Sokol Nové Veselí
  • SSK Talent Robstav – M. A. T. Plzeň
  • HC Dukla Praha
  • HC Robe Zubří

Základní část

1. kolo
Extraligy házené
Praha
(St 31. 8., 18:00)
Nové Veselí 36:29 (20:14)
Zubří
(So 3. 9., 18:00)
Litovel 32:26 (17:16)
Lovosice
(So 3. 9., 19:00)
Karviná 36:25 (20:13)
Hranice
(Ne 4. 9., 10:30)
Brno 25:21 (13:10)
Plzeň
(Ne 4. 9., 10:30)
Kopřivnice 25:22 (12:10)
Frýdek-Místek
(Ne 4. 9., 17:00)
Jičín 30:28 (15:10)
2. kolo
Extraligy házené
Jičín
(Pá 9. 9., 18:00)
Lovosice 20:27 (13:12)
Brno
(So 10. 9., 17:00)
Frýdek-Místek 33:26 (16:12)
Litovel
(So 10. 9., 17:00)
Plzeň 26:28 (9:15)
Kopřivnice
(So 10. 9., 18:00)
Hranice 37:35 (18:15)
Nové Veselí
(Ne 11. 9., 10:30)
Karviná 29:38 (12:21)
Praha
(St 14. 9., 18:00)
Zubří 27:24 (17:13)
3. kolo
Extraligy házené
Lovosice
(So 17. 9., 17:00)
Brno 32:27 (15:12)
Zubří
(So 17. 9., 18:00)
Nové Veselí 33:22 (17:13)
Karviná
(Ne 18. 9., 10:30)
Jičín 27:25 (10:10)
Hranice
(Ne 18. 9., 10:30)
Litovel 42:32 (22:14)
Frýdek-Místek
(Ne 18. 9., 13:30)
Kopřivnice 36:23 (18:11)
Plzeň
(St 21. 9., 18:00)
Praha 31:24 (14:14)
4. kolo
Extraligy házené
Zubří
(So 24. 9., 10:30)
Plzeň 31:29 (18:12)
Praha
(So 24. 9., 16:30)
Hranice 45:23 (22:12)
Brno
(So 24. 9., 17:00)
Karviná 31:26 (17:13)
Kopřivnice
(So 24. 9., 17:00)
Lovosice 31:31 (13:13)
Litovel
(So 24. 9., 17:00)
Frýdek-Místek 27:25 (9:9)
Nové Veselí
(So 24. 9., 18:00)
Jičín 25:28 (11:16)
5. kolo
Extraligy házené
Plzeň
(St 28. 9., 18:00)
Nové Veselí 36:19 (17:10)
Lovosice
(So 1. 10., 17:00)
Litovel 40:26 (20:15)
Jičín
(So 1. 10., 18:00)
Brno 20:25 (13:13)
Karviná
(Ne 2. 10., 10:30)
Kopřivnice 31:32 (16:18)
Hranice
(Ne 2. 10., 10:30)
Zubří 23:24 (11:10)
Frýdek-Místek
(Ne 2. 10., 17:00)
Praha 30:34 (10:17)
6. kolo
Extraligy házené
Plzeň
(St 5. 10., 17:00)
Hranice 41:25 (22:13)
Praha
(St 5. 10., 18:30)
Lovosice 25:28 (17:16)
Litovel
(So 8. 10., 17:00)
Karviná 30:35 (12:19)
Nové Veselí
(So 8. 10., 18:00)
Brno 20:21 (10:13)
Zubří
(So 8. 10., 18:00)
Frýdek-Místek 31:24 (18:13)
Kopřivnice
(So 8. 10., 18:00)
Jičín 19:23 (11:11)
7. kolo
Extraligy házené
Karviná
(St 12. 10., 18:00)
Praha 28:31 (19:16)
Frýdek-Místek
(St 12. 10., 18:30)
Plzeň 31:29 (13:12)
Brno
(So 15. 10., 17:00)
Kopřivnice 32:31 (18:18)
Lovosice
(So 15. 10., 17:00)
Zubří 33:30 (19:14)
Jičín
(So 15. 10., 19:00)
Litovel 33:30 (16:12)
Hranice
(Ne 16. 10., 10:30)
Nové Veselí 33:35 (14:18)
8. kolo
Extraligy házené
Hranice
(So 22. 10., 15:00)
Frýdek-Místek 31:29 (16:19)
Praha
(So 22. 10., 16:30)
Jičín 27:22 (16:9)
Litovel
(So 22. 10., 17:00)
Brno 24:29 (15:15)
Nové Veselí
(So 22. 10., 18:00)
Kopřivnice 27:22 (14:11)
Zubří
(So 22. 10., 18:00)
Karviná 32:25 (15:10)
Plzeň
(Ne 23. 10., 10:30)
Lovosice 29:24 (13:12)
9. kolo
Extraligy házené
Karviná
(Pá 28. 10., 10:30)
Plzeň 28:25 (13:11)
Brno
(Pá 28. 10., 17:00)
Praha 32:26 (19:12)
Lovosice
(Pá 28. 10., 17:00)
Hranice 31:26 (16:11)
Frýdek-Místek
(Pá 28. 10., 17:00)
Nové Veselí 27:24 (13:10)
Jičín
(Pá 28. 10., 18:00)
Zubří 25:26 (12:13)
Kopřivnice
(Pá 28. 10., 18:00)
Litovel 31:26 (11:10)
10. kolo
Extraligy házené
Praha
(So 12. 11., 16:30)
Kopřivnice 36:29 (15:12)
Zubří
(So 12. 11., 18:00)
Brno 29:27 (16:13)
Plzeň
(Ne 13. 11., 10:30)
Jičín 27:19 (13:10)
Hranice
(Ne 13. 11., 10:30)
Karviná 30:33 (16:11)
Frýdek-Místek
(Ne 13. 11., 10:30)
Lovosice 22:31 (9:14)
Nové Veselí
(Ne 13. 11., 17:00)
Litovel 31:29 (14:14)
11. kolo
Extraligy házené
Lovosice
(So 19. 11., 17:00)
Nové Veselí 42:33 (19:18)
Litovel
(So 19. 11., 17:00)
Praha 29:27 (15:13)
Jičín
(So 19. 11., 18:00)
Hranice 23:21 (9:10)
Kopřivnice
(So 19. 11., 18:00)
Zubří 30:37 (14:19)
Karviná
(Ne 20. 11., 10:30)
Frýdek-Místek 30:25 (16:10)
Plzeň
(Ne 20. 11., 10:30)
Brno 34:20 (16:8)
12. kolo
Extraligy házené
Litovel
(So 26. 11., 17:00)
Zubří 32:34 (13:15)
Nové Veselí
(So 26. 11., 18:00)
Praha 29:26 (14:11)
Kopřivnice
(So 26. 11., 18:00)
Plzeň 26:27 (15:13)
Jičín
(So 26. 11., 18:00)
Frýdek-Místek 25:24 (11:12)
Brno
(So 26. 11., 19:00)
Hranice 22:26 (9:13)
Karviná
(Ne 27. 11., 10:30)
Lovosice 30:29 (13:12)
13. kolo
Extraligy házené
Lovosice
(So 3. 12., 17:00)
Jičín 28:30 (15:17)
Karviná
(Ne 4. 12., 10:30)
Nové Veselí 29:30 (16:14)
Hranice
(Ne 4. 12., 10:30)
Kopřivnice 29:16 (12:10)
Plzeň
(Ne 4. 12., 10:30)
Litovel 33:20 (18:8)
Frýdek-Místek
(Ne 4. 12., 17:00)
Brno 26:21 (12:9)
Zubří
(Ne 4. 12., 19:30)
Praha 24:29 (12:13)
14. kolo
Extraligy házené
Praha
(So 10. 12., 16:30)
Plzeň 32:23 (15:10)
Litovel
(So 10. 12., 17:00)
Hranice 28:29 (14:13)
Nové Veselí
(So 10. 12., 18:00)
Zubří 21:29 (10:12)
Kopřivnice
(So 10. 12., 18:00)
Frýdek-Místek 25:27 (13:15)
Brno
(So 10. 12., 18:00)
Lovosice 32:29 (16:14)
Jičín
(So 10. 12., 18:00)
Karviná 29:31 (17:17)
15. kolo
Extraligy házené
Hranice
(So 17. 12., 12:50)
Praha 19:34 (8:17)
Lovosice
(So 17. 12., 17:00)
Kopřivnice 36:23 (19:10)
Jičín
(So 17. 12., 18:00)
Nové Veselí 28:23 (16:13)
Karviná
(Ne 18. 12., 10:30)
Brno 33:26 (15:11)
Frýdek-Místek
(Ne 18. 12., 17:00)
Litovel 24:21 (12:11)
Plzeň
(St 8. 2., 18:00)
Zubří 30:25 (15:13)
16. kolo
Extraligy házené
Praha
(So 4. 2., 16:30)
Frýdek-Místek 28:21 (17:9)
Litovel
(So 4. 2., 17:00)
Lovosice 28:39 (13:17)
Brno
(So 4. 2., 17:00)
Jičín 25:19 (14:8)
Zubří
(So 4. 2., 18:00)
Hranice 33:20 (17:8)
Kopřivnice
(So 4. 2., 18:00)
Karviná 26:25 (12:18)
Nové Veselí
(Ne 5. 2., 10:15)
Plzeň 29:29 (15:12)
17. kolo
Extraligy házené
Lovosice
(Pá 10. 2., 17:10)
Praha 33:30 (17:15)
Brno
(So 11. 2., 17:00)
Nové Veselí 25:24 (10:11)
Jičín
(So 11. 2., 18:00)
Kopřivnice 32:28 (16:11)
Karviná
(Ne 12. 2., 10:30)
Litovel 38:34 (18:13)
Hranice
(Ne 12. 2., 10:30)
Plzeň 25:25 (11:14)
Frýdek-Místek
(Ne 12. 2., 17:00)
Zubří 24:32 (11:16)
18. kolo
Extraligy házené
Zubří
(Čt 16. 2., 16:45)
Lovosice 36:20 (15:9)
Praha
(So 18. 2., 16:30)
Karviná 36:31 (19:12)
Litovel
(So 18. 2., 17:00)
Jičín 31:24 (11:13)
Nové Veselí
(So 18. 2., 18:00)
Hranice 29:24 (13:12)
Kopřivnice
(So 18. 2., 18:00)
Brno 26:24 (13:12)
Plzeň
(Ne 19. 2., 10:30)
Frýdek-Místek 39:28 (19:13)
19. kolo
Extraligy házené
Jičín
(St 22. 2., 20:15)
Praha 21:23 (12:11)
Brno
(So 25. 2., 17:00)
Litovel 30:26 (11:14)
Lovosice
(So 25. 2., 17:00)
Plzeň 22:29 (17:13)
Kopřivnice
(So 25. 2., 18:00)
Nové Veselí 37:28 (20:16)
Karviná
(Ne 26. 2., 10:30)
Zubří 25:19 (12:12)
Frýdek-Místek
(Ne 26. 2., 17:00)
Hranice 33:26 (13:14)
20. kolo
Extraligy házené
Plzeň
(St 1. 3., 20:15)
Karviná 35:26 (18:11)
Praha
(So 4. 3., 16:30)
Brno 27:21 (12:10)
Litovel
(So 4. 3., 17:00)
Kopřivnice 37:37 (16:19)
Nové Veselí
(So 4. 3., 18:00)
Frýdek-Místek 33:22 (16:15)
Zubří
(So 4. 3., 18:00)
Jičín 30:25 (13:13)
Hranice
(So 4. 3., 15:00)
Lovosice 26:28 (12:13)
21. kolo
Extraligy házené
Litovel
(So 11. 3., 18:00)
Nové Veselí 27:31 (12:15)
Kopřivnice
(So 11. 3., 18:00)
Praha 30:34 (14:18)
Brno
(So 11. 3., 18:00)
Zubří 28:28 (17:13)
Jičín
(So 11. 3., 18:00)
Plzeň 23:26 (12:15)
Karviná
(So 11. 3., 18:00)
Hranice 39:31 (19:15)
Lovosice
(So 11. 3., 18:00)
Frýdek-Místek 28:32 (16:12)
22. kolo
Extraligy házené
Nové Veselí
(St 15. 3., 19:00)
Lovosice 26:29 (16:17)
Frýdek-Místek
(St 15. 3., 19:00)
Karviná 35:29 (18:14)
Hranice
(St 15. 3., 19:00)
Jičín 27:30 (12:14)
Brno
(St 15. 3., 19:00)
Plzeň 26:34 (11:18)
Zubří
(St 15. 3., 19:00)
Kopřivnice 29:23 (14:12)
Praha
(St 15. 3., 19:00)
Litovel 40:18 (20:8)
Tabulka
Extraligy házené
1. Plzeň 22 16 2 4 664:551 34 b. + 113
2. Zubří 22 16 1 5 648:568 33 b. + 80
3. Praha 22 16 0 6 677:575 32 b. + 102
4. Lovosice 22 14 1 7 676:616 29 b. + 60
5. Karviná 22 12 0 10 662:656 24 b. + 6
6. Brno 22 11 1 10 578:591 23 b. – 13
7. Frýdek-Místek 22 10 0 12 601:628 20 b. – 27
8. Jičín 22 9 0 13 552:580 18 b. – 28
9. Nové Veselí 22 8 1 13 597:650 17 b. – 53
10. Kopřivnice 22 6 2 14 604:666 14 b. – 62
11. Hranice 22 6 1 15 596:668 13 b. – 72
12. Litovel 22 3 1 18 606:712 7 b. – 106

Play-off

Čtvrtfinále
Extraligy házené
Plzeň
(So 25. 3., 18:00 – 1. zápas)
Jičín 26:23 (15:9)
Plzeň
(Ne 26. 3., 17:00 – 2. zápas)
Jičín 34:24 (18:10)
Jičín
(So 1. 4., 18:00 – 3. zápas)
Plzeň 24:27 (12:14)
Jičín
(Ne 2. 4., 18:00 – 4. zápas)
Plzeň nehráno
Plzeň
(So 8. 4., 17:00 – 5. zápas)
Jičín nehráno
Zubří
(So 25. 3., 18:00 – 1. zápas)
Frýdek-Místek 23:19 (12:6)
Zubří
(Ne 26. 3., 18:00 – 2. zápas)
Frýdek-Místek 33:27 (17:16)
Frýdek-Místek
(So 1. 4., 19:00 – 3. zápas)
Zubří 24:31 (13:12)
Frýdek-Místek
(Ne 2. 4., 17:00 – 4. zápas)
Zubří nehráno
Zubří
(So 8. 4., 18:00 – 5. zápas)
Frýdek-Místek nehráno
Praha
(So 25. 3., 16:30 – 1. zápas)
Brno 34:20 (16:9)
Praha
(Ne 26. 3., 16:30 – 2. zápas)
Brno 29:19 (11:10)
Brno
(So 1. 4., 17:00 – 3. zápas)
Praha 25:35 (9:16)
Brno
(Ne 2. 4., 17:00 – 4. zápas)
Praha nehráno
Praha
(So 8. 4., 16:30 – 5. zápas)
Brno nehráno
Lovosice
(So 25. 3., 17:00 – 1. zápas)
Karviná 31:29 (17:13)
Lovosice
(Ne 26. 3., 17:00 – 2. zápas)
Karviná 32:20 (15:12)
Karviná
(So 1. 4., 18:00 – 3. zápas)
Lovosice 35:31 (19:17)
Karviná
(Ne 2. 4., 10:30 – 4. zápas)
Lovosice 31:27 (16:11)
Lovosice
(So 8. 4., 17:00 – 5. zápas)
Karviná 35:24 (17:13)
O 5. až 8. místo
Extraligy házené
Frýdek-Místek
(Čt 13. 4., 19:00 – 1. zápas)
Brno 29:28 (14:16)
Brno
(So 22. 4., 17:00 – 2. zápas)
Frýdek-Místek 29:29 (16:14)
Jičín
(Pá 14. 4., 18:00 – 1. zápas)
Karviná 30:25 (17:11)
Karviná
(So 22. 4., 17:00 – 2. zápas)
Jičín 24:23 (9:13)
O 7. místo
Extraligy házené
Brno
(Pá 28. 4., 19:00 – 1. zápas)
Karviná 29:30 (16:12)
Karviná
(Pá 5. 5., 19:00 – 2. zápas)
Brno 33:30 (15:14)
O 5. místo
Extraliga házené
Jičín
(Pá 28. 4., 20:00 – 1. zápas)
Frýdek-Místek 26:27 (15:14)
Frýdek-Místek
(Ne 7. 5., 20:00 – 2. zápas)
Jičín 21:22 (12:13)
Semifinále
Extraligy házené
Plzeň
(Pá 14. 4., 18:00 – 1. zápas)
Lovosice 34:26 (20:12)
Plzeň
(So 15. 4., 17:00 – 2. zápas)
Lovosice 29:23 (17:9)
Lovosice
(So 22. 4., 17:00 – 3. zápas)
Plzeň 23:32 (12:13)
Lovosice
(Ne 23. 4., 17:00 – 4. zápas)
Plzeň nehráno
Plzeň
(Čt 27. 4., –:– – 5. zápas)
Lovosice nehráno
Zubří
(So 15. 4., 18:00 – 1. zápas)
Praha 28:29 (15:11)
Zubří
(Ne 16. 4., 18:00 – 2. zápas)
Praha 20:26 (11:10)
Praha
(So 22. 4., 16:30 – 3. zápas)
Zubří 28:24 (16:14)
Praha
(Ne 23. 4., 16:30 – 4. zápas)
Zubří nehráno
Zubří
(Čt 27. 4., –:– – 5. zápas)
Praha nehráno
O 3. místo
Extraligy házené
Zubří
(So 13. 5., 18:00 – 1. zápas)
Lovosice 34:20 (12:9)
Zubří
(Ne 14. 5., 18:00 – 2. zápas)
Lovosice 33:24 (17:10)
Lovosice
(So 20. 5., 17:00 – 3. zápas)
Zubří 31:29 (14:15)
Lovosice
(Ne 21. 5., 17:00 – 4. zápas)
Zubří 22:32 (11:17)
Zubří
(So 27. 5., 18:00 – 5. zápas)
Lovosice nehráno
Finále
Extraligy házené
Plzeň
(So 13. 5., 18:00 – 1. zápas)
Dukla 22:24 (14:14)
Plzeň
(Ne 14. 5., 17:00 – 2. zápas)
Dukla 34:19 (18:9)
Dukla
(Pá 19. 5., 17:00 – 3. zápas)
Plzeň 28:23 (13:14)
Dukla
(So 20. 5., 20:00 – 4. zápas)
Plzeň 27:26 (12:8)
Plzeň
(So 27. 5., –:– – 5. zápas)
Dukla nehráno

Play-out

Play-out se účastní Nové Veselí, Kopřivnice, Hranice a Litovel. Ze základní části si přenášejí 17, 14, 13 a 7 bodů. Skóre se všem čtyřem nuluje.

4 poslední kluby základní části mezi sebou změří síly v 6 ligových kolech systémem každý s každým jednou doma a jednou venku. 9. klub zůstává v Extralize, 10. hraje baráž, 11. a 12. sestupuje do 1. ligy. Klubům hrajícím play-out zůstávají body ze základní části. Skóre se nuluje.

1. kolo
Play-out Extraligy házené
Kopřivnice
(Ne 26. 3., 17:00)
Hranice 23:25 (10:16)
Nové Veselí
(Ne 26. 3., 18:00)
Litovel 25:22 (12:10)
2. kolo
Play-out Extraligy házené
Nové Veselí
(So 1. 4., 16:00)
Kopřivnice 35:24 (17:11)
Litovel
(So 1. 4., 17:00)
Hranice 24:26 (9:14)
3. kolo
Play-out Extraligy házené
Hranice
(Ne 9. 4., 10:30)
Nové Veselí 24:23 (12:12)
Kopřivnice
(Ne 9. 4., 17:00)
Litovel 25:25 (10:11)
4. kolo
Play-out Extraligy házené
Litovel
(St 12. 4., 19:00)
Nové Veselí 27:34 (15:18)
Hranice
(Pá 14. 4., 10:30)
Kopřivnice 24:25 (12:12)
5. kolo
Play-out Extraligy házené
Hranice
(Ne 23. 4., 10:30)
Litovel 29:22 (15:11)
Kopřivnice
(Ne 23. 4., 17:00)
Nové Veselí 23:29 (9:12)
6. kolo
Play-out Extraligy házené
Nové Veselí
(Pá 28. 4., 19:30)
Hranice 28:25 (15:9)
Litovel
(So 29. 4., 17:00)
Kopřivnice 33:31 (19:14)
Tabulka
Play-out Extraligy házené
9. Nové Veselí 6 5 0 1 174:145 27 b. + 29
10. Hranice 6 4 0 2 153:145 21 b. + 8
11. Kopřivnice 6 1 1 4 151:171 17 b. – 20
12. Litovel 6 1 1 4 153:170 10 b. – 17

Baráž

Baráž mezi 10. klubem po play-out a 1. klubem z 1. ligy se hraje na dva zápasy a to jednou doma a jednou venku. Vítěz hraje v příští sezoně Extraligu a poražený 1. ligu.

Baráž
O Extraligu házené
Strakonice
(So 13. 5., 18:30)
Hranice 27:29 (12:14)
Hranice
(Ne 21. 5., 10:30)
Strakonice 26:27 (14:16)

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.