Fotbalová národní liga 2015 / 2016

Fotbalová národní liga, FNL - Druholigový podzim netradičně s pouhými patnácti kluby otevřel v pátek 31. července odpoledne remízový zápas mezi Ústím nad Labem a Táborskem. Karviná do ligy vstoupila z důvodu odloženého domácího zápasu prvního kola až o týden později rovněž remízovým zápasem ve Znojmě. Poprvé doma se představila v polovině srpna vítězstvím nad druholigovým nováčkem z Vyšehradu.
1. MFK Karviná 59 b.
2. Hradec Králové 59 b.
3. Znojmo 56 b.
4. Sokolov 41 b.
5. Táborsko 39 b.
6. Pardubice 38 b.
7. Vlašim 35 b.
8. Ústí nad Labem 35 b.
9. Varnsdorf 34 b.
10. Frýdek-Místek 33 b.
11. SFC Opava 32 b.
12. České Budějovice 32 b.
13. Třinec 27 b.
14. Olomouc "B" 21 b.
15. Vyšehrad 20 b.

Fotbalová národní liga, FNL – Druholigový podzim netradičně s pouhými patnácti kluby otevřel v pátek 31. července odpoledne remízový zápas mezi Ústím nad Labem a Táborskem. Karviná do ligy vstoupila z důvodu odloženého domácího zápasu prvního kola až o týden později rovněž remízovým zápasem ve Znojmě. Poprvé doma se představila v polovině srpna vítězstvím nad druholigovým nováčkem z Vyšehradu.

Karviná obhajuje sedmou příčku a pokračuje ve stavbě nového městského stadionu, na kterém věřme se již příští sezonu představí jako prvoligový klub. Domácí zápasy odehraje vždy v sobotu na Kovoně.

Nováčky jsou Hradec Králové (SL-15), České Budějovice (SL-16), Vyšehrad (ČFL-3) a Olomouc „B“ (MSFL-1).

Žižkov ze druhé ligy odstoupil.

Změna z FC Graffin Vlašim (podzim) na FC Sellier & Bellot Vlašim (jaro).

1. kolo
Fotbalové národní ligy
Ústí nad Labem
(Pá 31. 7., 17:00)
Táborsko 1:1 (0:1)
Sokolov
(So 1. 8., 10:15)
Pardubice 1:0 (0:0)
Třinec
(So 1. 8., 10:15)
Olomouc "B" 5:1 (3:1)
Vlašim
(So 1. 8., 17:00)
České Budějovice 1:1 (1:1)
SFC Opava
(So 1. 8., 18:00)
Frýdek-Místek 1:0 (0:0)
Vyšehrad
(Ne 2. 8., 10:15)
Znojmo 0:4 (0:2)
MFK Karviná
(St 26. 8., 17:00 – Kovona)
Varnsdorf 0:0
2. kolo
Fotbalové národní ligy
České Budějovice
(Pá 7. 8., 18:00)
SFC Opava 1:1 (0:0)
Znojmo
(Pá 7. 8., 19:00)
MFK Karviná 1:1 (1:0)
Pardubice
(So 8. 8., 10:15)
Třinec 0:0
Táborsko
(So 8. 8., 17:00)
Hradec Králové 0:0
Olomouc "B"
(Ne 9. 8., 10:15)
Ústí nad Labem 0:2 (0:1)
Vyšehrad
(Ne 9. 8., 10:15)
Vlašim 2:1 (1:1)
Varnsdorf
(Ne 9. 8., 17:00)
Sokolov 0:1 (0:1)
3. kolo
Fotbalové národní ligy
Ústí nad Labem
(Pá 14. 8., 17:00)
Znojmo 1:2 (1:0)
Třinec
(So 15. 8., 10:15)
České Budějovice 0:1 (0:1)
Sokolov
(So 15. 8., 10:15)
Frýdek-Místek 3:0 (1:0)
Táborsko
(So 15. 8., 17:00)
Olomouc "B" 1:0 (0:0)
MFK Karviná
(So 15. 8., 17:00 – Kovona)
Vyšehrad 4:0 (2:0)
SFC Opava
(So 15. 8., 18:00)
Vlašim 3:2 (2:1)
Hradec Králové
(Ne 16. 8., 17:00)
Pardubice 1:1 (1:0)
4. kolo
Fotbalové národní ligy
Vlašim
(Pá 22. 8., 17:30)
Sokolov 1:1 (1:0)
České Budějovice
(Pá 21. 8., 18:00)
Táborsko 2:2 (0:2)
Znojmo
(Pá 21. 8., 19:00)
Třinec 5:2 (1:2)
Frýdek-Místek
(So 22. 8., 17:00)
MFK Karviná 0:2 (0:2)
Vyšehrad
(Ne 23. 8., 10:15)
SFC Opava 0:0
Olomouc "B"
(Ne 23. 8., 10:15)
Hradec Králové 1:4 (0:1)
Varnsdorf
(Ne 23. 8., 17:00)
Ústí nad Labem 2:2 (1:0)
5. kolo
Fotbalové národní ligy
Ústí nad Labem
(Pá 4. 9., 18:00)
Vlašim 3:0 (2:0)
Sokolov
(So 5. 9., 10:15)
České Budějovice 3:3 (2:1)
Třinec
(So 5. 9., 10:15)
Vyšehrad 3:3 (0:1)
MFK Karviná
(So 5. 9., 17:00 – Kovona)
SFC Opava 3:0 (2:0)
Táborsko
(So 5. 9., 17:00)
Pardubice 2:1 (1:1)
Olomouc "B"
(Ne 6. 9., 10:15)
Varnsdorf 5:0 (2:0)
Hradec Králové
(Ne 6. 9., 15:00)
Frýdek-Místek 1:0 (0:0)
6. kolo
Fotbalové národní ligy
Znojmo
(Čt 10. 9., 18:00)
Hradec Králové 2:1 (2:1)
Pardubice
(So 12. 9., 10:15)
Olomouc "B" 3:1 (0:0)
Frýdek-Místek
(So 12. 9., 17:00)
Ústí nad Labem 1:1 (0:0)
Vlašim
(So 12. 9., 17:00)
MFK Karviná 0:0
SFC Opava
(So 12. 9., 18:00)
Třinec 1:2 (0:1)
Vyšehrad
(Ne 13. 9., 10:15)
Sokolov 0:2 (0:1)
Varnsdorf
(Ne 13. 9., 17:00)
Táborsko 1:3 (1:0)
7. kolo
Fotbalové národní ligy
Ústí nad Labem
(Pá 18. 9., 18:00)
Pardubice 4:1 (1:0)
Třinec
(So 19. 9., 10:15)
Vlašim 2:0 (1:0)
Sokolov
(So 19. 9., 10:15)
Znojmo 1:0 (0:0)
Táborsko
(So 19. 9., 15:30)
Vyšehrad 2:1 (1:0)
MFK Karviná
(So 19. 9., 16:30 – Kovona)
České Budějovice 5:0 (3:0)
Olomouc "B"
(Ne 20. 9., 10:15)
Frýdek-Místek 1:0 (0:0)
Hradec Králové
(St 14. 10., 17:00)
Varnsdorf 4:4 (3:2)
8. kolo
Fotbalové národní ligy
České Budějovice
(Pá 25. 9., 18:00)
Ústí nad Labem 0:1 (0:0)
Pardubice
(So 26. 9., 10:15)
Varnsdorf 2:1 (0:1)
Frýdek-Místek
(So 26. 9., 16:30)
Táborsko 3:3 (3:1)
Vlašim
(So 26. 9., 16:30)
Hradec Králové 0:0
MFK Karviná
(So 26. 9., 16:30 – Kovona)
Třinec 1:0 (0:0)
SFC Opava
(So 26. 9., 18:00)
Sokolov 2:2 (1:0)
Znojmo
(Ne 27. 9., 18:00)
Olomouc "B" 3:0 (1:0)
9. kolo
Fotbalové národní ligy
Ústí nad Labem
(Pá 2. 10., 18:00)
Třinec 3:1 (3:1)
Sokolov
(So 3. 10., 10:15)
MFK Karviná 1:1 (1:0)
Pardubice
(So 3. 10., 10:15)
Znojmo 1:1 (1:0)
Olomouc "B"
(So 3. 10., 15:00)
Vyšehrad 0:0
Táborsko
(So 3. 10., 16:00)
SFC Opava 2:2 (0:2)
Hradec Králové
(Ne 4. 10., 15:00)
České Budějovice 0:0
Varnsdorf
(Ne 4. 10., 16:00)
Frýdek-Místek 0:0
10. kolo
Fotbalové národní ligy
České Budějovice
(Pá 9. 10., 18:00)
Olomouc "B" 1:3 (0:1)
Znojmo
(Pá 9. 10., 18:30)
Varnsdorf 2:0 (1:0)
Třinec
(So 10. 10., 10:15)
Sokolov 0:0
Frýdek-Místek
(So 10. 10., 16:00)
Pardubice 3:3 (0:2)
Vlašim
(So 10. 10., 16:00)
Táborsko 2:0 (1:0)
SFC Opava
(So 10. 10., 17:00)
Hradec Králové 0:1 (0:0)
Vyšehrad
(Ne 11. 10., 10:15)
Ústí nad Labem 0:2 (0:1)
11. kolo
Fotbalové národní ligy
Ústí nad Labem
(Pá 16. 10., 18:00)
SFC Opava 3:3 (0:0)
Pardubice
(So 17. 10., 10:15)
Vlašim 2:0 (1:0)
Táborsko
(So 17. 10., 15:30)
Třinec 5:1 (2:1)
Frýdek-Místek
(So 17. 10., 15:30)
Znojmo 0:2 (0:1)
Olomouc "B"
(Ne 18. 10., 10:15)
MFK Karviná 2:1 (1:0)
Hradec Králové
(Ne 18. 10., 15:00)
Vyšehrad 3:0 (2:0)
Varnsdorf
(Ne 18. 10., 15:30)
České Budějovice 3:2 (2:1)
12. kolo
Fotbalové národní ligy
České Budějovice
(Pá 23. 10., 18:00)
Frýdek-Místek 1:1 (0:1)
Znojmo
(Pá 23. 10., 18:30)
Táborsko 4:2 (2:1)
Sokolov
(So 24. 10., 10:15)
Ústí nad Labem 1:1 (0:0)
MFK Karviná
(So 24. 10., 14:30 – Kovona)
Hradec Králové 0:1 (0:1)
Vlašim
(So 24. 10., 14:30)
Olomouc "B" 3:1 (1:1)
SFC Opava
(So 24. 10., 18:00)
Varnsdorf 1:0 (0:0)
Vyšehrad
(Ne 25. 10., 10:15)
Pardubice 1:0 (1:0)
13. kolo
Fotbalové národní ligy
Znojmo
(Pá 30. 10., 16:30)
České Budějovice 3:1 (1:1)
Pardubice
(So 31. 10., 10:15)
SFC Opava 2:1 (1:0)
Táborsko
(So 31. 10., 14:00)
MFK Karviná 0:2 (0:1)
Frýdek-Místek
(So 31. 10., 14:00)
Vyšehrad 3:2 (0:0)
Olomouc "B"
(Ne 1. 11., 10:15)
Sokolov 1:2 (0:1)
Varnsdorf
(Ne 1. 11., 14:00)
Vlašim 2:2 (1:2)
Hradec Králové
(Ne 1. 11., 15:00)
Třinec 5:0 (1:0)
14. kolo
Fotbalové národní ligy
České Budějovice
(Pá 6. 11., 18:00)
Pardubice 1:1 (0:0)
Sokolov
(So 7. 11., 10:15)
Hradec Králové 1:1 (1:0)
Třinec
(So 7. 11., 10:15)
Frýdek-Místek 1:1 (1:1)
MFK Karviná
(So 7. 11., 14:00 – Kovona)
Ústí nad Labem 1:0 (0:0)
Vlašim
(So 7. 11., 14:00)
Znojmo 1:1 (0:1)
SFC Opava
(So 7. 11., 16:00)
Olomouc "B" 4:0 (2:0)
Vyšehrad
(Ne 8. 11., 10:15)
Varnsdorf 1:0 (0:0)
15. kolo
Fotbalové národní ligy
Znojmo
(Pá 13. 11., 17:30)
SFC Opava 3:1 (2:0)
Pardubice
(So 14. 11., 10:15)
MFK Karviná 1:0 (0:0)
Táborsko
(So 14. 11., 13:30)
Sokolov 0:0
Frýdek-Místek
(So 14. 11., 13:30)
Vlašim 2:1 (1:0)
Varnsdorf
(Ne 15. 11., 13:30)
Třinec 2:0 (1:0)
České Budějovice
(Ne 15. 11., 13:30)
Vyšehrad 2:0 (2:0)
Hradec Králové
(Ne 15. 11., 15:00)
Ústí nad Labem 0:0
16. kolo
Fotbalové národní ligy
Sokolov
(So 21. 11., 10:15)
Varnsdorf 3:0 (2:0)
Třinec
(So 21. 11., 10:15)
Pardubice 0:1 (0:0)
MFK Karviná
(So 21. 11., 13:30 – Kovona)
Znojmo 3:0 (3:0)
Ústí nad Labem
(So 21. 11., 13:30)
Olomouc "B" 2:1 (2:1)
Vlašim
(So 21. 11., 13:30)
Vyšehrad 3:0 (1:0)
SFC Opava
(So 21. 11., 18:00)
České Budějovice 2:2 (1:0)
Hradec Králové
(Ne 22. 11., 14:30)
Táborsko 1:0 (1:0)
17. kolo
Fotbalové národní ligy
Znojmo
(Pá 4. 3., 18:00)
Ústí nad Labem 2:1 (0:1)
České Budějovice
(Pá 4. 3., 18:00)
Třinec 3:1 (2:1)
Vyšehrad
(So 5. 3., 10:15)
MFK Karviná 0:2 (0:2)
Vlašim
(So 5. 3., 14:30)
SFC Opava 0:0
Olomouc "B"
(Ne 6. 3., 10:15)
Táborsko 1:1 (0:0)
Frýdek-Místek
(Út 22. 3., 15:00)
Sokolov 1:0 (0:0)
Pardubice
(Út 19. 4., 17:00)
Hradec Králové 1:2 (1:0)
18. kolo
Fotbalové národní ligy
Ústí nad Labem
(Pá 11. 3., 18:00)
Varnsdorf 0:0
Sokolov
(So 12. 3., 10:00)
Vlašim 1:0 (1:0)
Hradec Králové
(So 12. 3., 15:00)
Olomouc "B" 3:0 (3:0)
SFC Opava
(So 12. 3., 18:00)
Vyšehrad 1:1 (0:0)
Třinec
(Út 22. 3., 15:00)
Znojmo 0:0
MFK Karviná
(St 20. 4., 17:00 – Kovona)
Frýdek-Místek 2:1 (2:1)
Táborsko
(St 27. 4., 17:00)
České Budějovice -:- (-:-)
19. kolo
Fotbalové národní ligy
SFC Opava
(Pá 18. 3., 18:00)
MFK Karviná 1:1 (0:1)
Pardubice
(So 19. 3., 10:15)
Táborsko 0:0
Vyšehrad
(So 19. 3., 10:15)
Třinec 0:2 (0:1)
Vlašim
(So 19. 3., 15:00)
Ústí nad Labem 2:2 (2:1)
Frýdek-Místek
(So 19. 3., 15:00)
Hradec Králové 2:1 (1:1)
Varnsdorf
(Ne 20. 3., 15:00)
Olomouc "B" 4:2 (2:2)
České Budějovice
(Út 5. 4., 17:00)
Sokolov 1:0 (0:0)
20. kolo
Fotbalové národní ligy
Ústí nad Labem
(Pá 25. 3., 18:00)
Frýdek-Místek 0:0
Sokolov
(So 26. 3., 10:15)
Vyšehrad 0:0
Třinec
(So 26. 3., 11:00)
SFC Opava 1:1 (0:1)
Táborsko
(So 26. 3., 15:00)
Varnsdorf 0:0
MFK Karviná
(So 26. 3., 15:00 – Kovona)
Vlašim 1:0 (0:0)
Olomouc "B"
(Ne 27. 3., 10:15)
Pardubice 0:0
Hradec Králové
(Ne 27. 3., 17:00)
Znojmo 3:1 (1:1)
21. kolo
Fotbalové národní ligy
České Budějovice
(Pá 1. 4., 18:00)
MFK Karviná 4:4 (2:2)
Pardubice
(So 2. 4., 10:15)
Ústí nad Labem 1:1 (0:0)
Vyšehrad
(So 2. 4., 10:15)
Táborsko 2:3 (1:3)
Znojmo
(So 1. 4., 13:30)
Sokolov 2:1 (0:1)
Vlašim
(So 2. 4., 16:30)
Třinec 2:1 (1:0)
Frýdek-Místek
(So 2. 4., 16:30)
Olomouc "B" 2:1 (1:0)
Varnsdorf
(Ne 3. 4., 16:30)
Hradec Králové 0:0
22. kolo
Fotbalové národní ligy
Sokolov
(So 9. 4., 10:15)
SFC Opava 1:1 (0:0)
Třinec
(So 9. 4., 10:15)
MFK Karviná 1:1 (1:1)
Táborsko
(So 9. 4., 16:30)
Frýdek-Místek 0:1 (0:0)
Ústí nad Labem
(So 9. 4., 18:00)
České Budějovice 0:3 (0:1)
Olomouc "B"
(Ne 10. 4., 10:15)
Znojmo 0:2 (0:1)
Varnsdorf
(Ne 10. 4., 16:30)
Pardubice 1:0 (0:0)
Hradec Králové
(Ne 10. 4., 17:00)
Vlašim 2:0 (0:0)
23. kolo
Fotbalové národní ligy
Frýdek-Místek
(Pá 15. 4., 16:30)
Varnsdorf 1:2 (0:0)
Znojmo
(Pá 15. 4., 18:00)
Pardubice 0:1 (0:0)
České Budějovice
(Pá 15. 4., 18:00)
Hradec Králové 0:3 (0:3)
Třinec
(So 16. 4., 10:15)
Ústí nad Labem 2:0 (0:0)
Vyšehrad
(So 16. 4., 10:15)
Olomouc "B" 2:0 (1:0)
MFK Karviná
(So 16. 4., 17:00 – Kovona)
Sokolov 2:0 (1:0)
SFC Opava
(So 16. 4., 19:00)
Táborsko 1:1 (0:1)
24. kolo
Fotbalové národní ligy
Ústí nad Labem
(Pá 22. 4., 18:00)
Vyšehrad 4:1 (2:0)
Sokolov
(So 23. 4., 10:15)
Třinec 2:1 (1:0)
Pardubice
(So 23. 4., 10:15)
Frýdek-Místek 1:0 (0:0)
Hradec Králové
(So 23. 4., 11:00)
SFC Opava 1:0 (1:0)
Táborsko
(So 23. 4., 17:00)
Vlašim 0:1 (0:1)
Olomouc "B"
(Ne 24. 4., 10:15)
České Budějovice 0:0
Varnsdorf
(Ne 24. 4., 17:00)
Znojmo 0:6 (0:1)
25. kolo
Fotbalové národní ligy
Znojmo
(Pá 29. 4., 19:00)
Frýdek-Místek 2:1 (1:1)
Vyšehrad
(So 30. 4., 10:15)
Hradec Králové 0:2 (0:1)
Vlašim
(So 30. 4., 17:00)
Pardubice 2:1 (1:1)
MFK Karviná
(So 30. 4., 17:00 – Kovona)
Olomouc "B" 2:0 (1:0)
SFC Opava
(So 30. 4., 18:00)
Ústí nad Labem 2:1 (1:0)
České Budějovice
(Ne 1. 5., 17:00)
Varnsdorf 3:3 (2:1)
Třinec
(Po 2. 5., 17:00)
Táborsko 2:0 (1:0)
26. kolo
Fotbalové národní ligy
Ústí nad Labem
(Pá 6. 5., 18:00)
Sokolov 1:1 (1:0)
Pardubice
(So 7. 5., 10:15)
Vyšehrad 0:1 (0:0)
Frýdek-Místek
(So 7. 5., 17:00)
České Budějovice 1:1 (0:1)
Táborsko
(So 7. 5., 17:00)
Znojmo 2:1 (1:0)
Olomouc "B"
(Ne 8. 5., 10:15)
Vlašim 1:0 (0:0)
Varnsdorf
(Ne 8. 5., 17:00)
SFC Opava 0:0
Hradec Králové
(Ne 8. 5., 17:00)
MFK Karviná 0:2 (0:1)
27. kolo
Fotbalové národní ligy
MFK Karviná
(Pá 13. 5., 17:30 – Kovona)
Táborsko 1:1 (1:0)
České Budějovice
(Pá 13. 5., 18:00)
Znojmo 2:2 (0:2)
Třinec
(So 14. 5., 10:15)
Hradec Králové 0:1 (0:0)
Vyšehrad
(So 14. 5., 10:15)
Frýdek-Místek 0:1 (0:0)
Sokolov
(So 14. 5., 10:15)
Olomouc "B" 1:0 (1:0)
Vlašim
(So 14. 5., 17:00)
Varnsdorf 0:1 (0:0)
SFC Opava
(So 14. 5., 18:00)
Pardubice 1:0 (0:0)
28. kolo
Fotbalové národní ligy
Olomouc "B"
(Út 18. 5., 17:00)
SFC Opava 1:1 (1:0)
Pardubice
(Út 18. 5., 17:00)
České Budějovice 2:0 (1:0)
Frýdek-Místek
(Út 18. 5., 17:00)
Třinec 1:1 (1:1)
Varnsdorf
(Út 18. 5., 17:00)
Vyšehrad 6:1 (4:0)
Hradec Králové
(Út 18. 5., 17:30)
Sokolov 2:0 (2:0)
Ústí nad Labem
(Út 18. 5., 18:00)
MFK Karviná 1:3 (1:1)
Znojmo
(Út 18. 5., 18:00)
Vlašim 0:4 (0:1)
29. kolo
Fotbalové národní ligy
Třinec
(So 21. 5., 17:00)
Varnsdorf 0:1 (0:0)
MFK Karviná
(So 21. 5., 17:00 – Kovona)
Pardubice 2:0 (1:0)
Sokolov
(So 21. 5., 17:00)
Táborsko 1:2 (0:1)
Vyšehrad
(So 21. 5., 17:00)
České Budějovice 1:3 (0:0)
Ústí nad Labem
(So 21. 5., 17:00)
Hradec Králové 1:2 (1:0)
Vlašim
(So 21. 5., 17:00)
Frýdek-Místek 3:1 (3:0)
SFC Opava
(So 21. 5., 17:00)
Znojmo 2:3 (0:1)
30. kolo
Fotbalové národní ligy
Frýdek-Místek
(So 28. 5., 17:00)
SFC Opava 3:1 (1:1)
Pardubice
(So 28. 5., 17:00)
Sokolov 3:1 (2:1)
Táborsko
(So 28. 5., 17:00)
Ústí nad Labem 5:1 (3:1)
Varnsdorf
(So 28. 5., 17:00)
MFK Karviná 2:3 (1:2)
České Budějovice
(So 28. 5., 17:00)
Vlašim 2:4 (1:2)
Olomouc "B"
(So 28. 5., 17:00)
Třinec 0:0
Znojmo
(So 28. 5., 17:00)
Vyšehrad 8:1 (2:0)
Tabulka
Fotbalové národní ligy
1. MFK Karviná 28 17 8 3 50:17 59 b. 33
2. Hradec Králové 28 17 8 3 45:16 59 b. 29
3. Znojmo 28 17 5 6 62:33 56 b. 29
4. Sokolov 28 10 11 7 32:26 41 b. 6
5. Táborsko 28 9 12 7 39:34 39 b. 5
6. Pardubice 28 10 8 10 29:29 38 b. 0
7. Vlašim 28 9 8 11 35:33 35 b. 2
8. Ústí nad Labem 28 8 11 9 39:38 35 b. 1
9. Varnsdorf 28 8 10 10 35:44 34 b. – 9
10. Frýdek-Místek 28 8 9 11 30:37 33 b. – 7
11. SFC Opava 28 6 14 8 34:37 32 b. – 3
12. České Budějovice 28 6 14 8 41:48 32 b. – 7
13. Třinec 28 6 9 13 29:41 27 b. – 12
14. Olomouc "B" 28 5 6 17 23:49 21 b. – 26
15. Vyšehrad 28 5 5 18 20:61 20 b. – 41

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.