French Open

Paříž – Dnes již otevřené mistrovství Francie (French Open) se sehrálo poprvé v roce 1891 jako Championnat de France tehdy výhradně pro tenisty registrované ve Francii a jeho vítězem se […]

Paříž – Dnes již otevřené mistrovství Francie (French Open) se sehrálo poprvé v roce 1891 jako Championnat de France tehdy výhradně pro tenisty registrované ve Francii a jeho vítězem se stal Brit H. Briggs. Podle vícera zdrojů je tenistovo křestní jméno neznámé.

Profesionálům je turnaj otevřen od roku 1968.

Jde o druhý grandslamový turnaj tenisové sezony (Australian Open, French Open, Wimbledon, US Open) hraný na antukových dvorcích Rolanda Garrose v Paříži. Turnaj je společný pro muže (ATP) i ženy (WTA) a v kalendářích obou okruhů se dnes prezentuje jako French Open.

Roland Garros

Roland Garros byl francouzským letcem a stíhacím pilotem účastnícím se bojů v první světové válce, který jako první v historii roku 1913 přeletěl Středozemní moře. Na jeho počest dnes nese pařížský tenisový areál jeho jméno.

Philippe Chatrier

Philippe Chatrier je francouzský sportovní funkcionář, po němž je pojmenován centrální dvorec v tenisovém areálu Rolanda Garrose (oficiálně Court Philippe Chatrier). Hlediště okolo kurtu pojme přes patnáct tisíc diváků a hrají se na něm finále všech hlavních soutěží.

Suzanne Lenglenová

Druhým největším kurtem s kapacitou přesahující deset tisíc diváků je pojmenován po francouzské tenisové legendě ze začátku 20. století Suzanne Lenglenové (oficiálně Court Suzanne Lenglen).

French Open se hraje tradičně na přelomu května a června.