Hopman Cup 2016

Perth – 28. ročník oficiálního mistrovství smíšených družstev Hopman Cup pořádané každoročně Mezinárodní tenisovou federací jako start do nové tenisové sezony se sehraje v rozmezí 3. až 9. ledna v Perthské aréně. Hrát se bude na tvrdém povrchu s míči Wilson a prize money ve výši jednoho milionu australských dolarů.

Za Českou republiku jsou v nominaci Karolína Plíšková a Jiří Veselý.

Vítězné loňské družstvo z Polska letos nestartuje.

Skupina A

Složení skupiny A je následující – Jarmila Wolfeová a Lleyton Hewitt za Zlatou Austrálii, Karolína Plíšková a Jiří Veselý za Českou republiku, Elina Svitolinová a Alexandr Dolgopolov za Ukrajinu, Serena Williamsová (Vicky Duvalová) a Jack Sock za Spojené státy.

Austrálie Zlatá Austrálie vs. Česká republika Česká republika
(Ne 3. ledna 2016)
0:3
Lleyton Hewitt Jiří Veselý 3:6, 7:6(1), 4:6
Jarmila Wolfeová Karolína Plíšková 5:7, 3:6
Jarmila Wolfeová
Lleyton Hewitt
Karolína Plíšková
Jiří Veselý
2:6, 5:7
Ukrajina Ukrajina vs. Spojené státy Spojené státy
(Po 4. ledna 2016)
2:1
Alexandr Dolgopolov Jack Sock 6:4, 6:2
Elina Svitolinová Vicky Duvalová * 6:4, 6:1
Elina Svitolinová
Alexandr Dolgopolov
Vicky Duvalová *
Jack Sock
2:6, 3:6

* Náhrada za Serenu Williamsovou.

Česká republika Česká republika vs. Ukrajina Ukrajina
(Út 5. ledna 2016)
1:2
Jiří Veselý Alexandr Dolgopolov 5:7, 6:7(3)
Karolína Plíšková Elina Svitolinová 5:7, 2:6
Karolína Plíšková
Jiří Veselý
Elina Svitolinová
Alexandr Dolgopolov
6:3, 6:1
Austrálie Zlatá Austrálie vs. Spojené státy Spojené státy
(Út 5. ledna 2016)
3:0
Lleyton Hewitt Jack Sock 7:5, 6:4
Jarmila Wolfeová Serena Williamsová 7:5, 2:1 skreč
Jarmila Wolfeová
Lleyton Hewitt
Vicky Duvalová
Jack Sock
7:6(4), 6:1 *

* Vicky Duvalová nahradila ve smíšené čtyřhře Serenu Williamsovou. Do tabulky se započítává výsledek 6:0, 6:0.

Austrálie Zlatá Austrálie vs. Ukrajina Ukrajina
(Čt 7. ledna 2016)
1:2
Lleyton Hewitt Alexandr Dolgopolov 6:4, 3:6, 4:6
Jarmila Wolfeová Elina Svitolinová 3:6, 3:6
Jarmila Wolfeová
Lleyton Hewitt
Elina Svitolinová
Alexandr Dolgopolov
3:6, 7:5, 10:5
Česká republika Česká republika vs. Spojené státy Spojené státy
(Čt 7. ledna 2016)
1:2
Jiří Veselý Jack Sock 6:4, 2:6, 6:7(3)
Karolína Plíšková Vicky Duvalová 4:6, 6:1, 6:4
Karolína Plíšková
Jiří Veselý
Vicky Duvalová
Jack Sock
6:7(5), 6:4, 7:10
1. Ukrajina Ukrajina 3 0 6 3 13:7 105:89
2. Česká republika Česká republika 1 2 5 4 12:10 122:108
3. Austrálie Zlatá Austrálie 1 2 4 5 10:11 103:104
4. Spojené státy Spojené státy 1 2 3 6 7:14 86:115

Skupina B

Složení skupiny B je následující – Darja Gavrilová a Nick Kyrgios za Zelenou Austrálii, Sabine Lisická a Alexander Zverev za Německo, Heather Watsonová a Andy Murray za Velkou Británii, Caroline Garciaová a Kenny de Schepper za Francii.

Austrálie Zelená Austrálie vs. Německo Německo
(Ne 3. ledna 2016)
3:0
Nick Kyrgios Alexander Zverev 4:6, 6:1, 6:4
Darja Gavrilová Sabine Lisická 6:2, 6:2
Darja Gavrilová
Nick Kyrgios
Sabine Lisická
Alexander Zverev
6:3, 4:6, 10:7
Velká Británie Velká Británie vs. Francie Francie
(Po 4. ledna 2016)
2:1
Andy Murray Kenny de Schepper 6:2, 6:2
Heather Watsonová Caroline Garciaová 3:6, 7:5, 3:6
Heather Watsonová
Andy Murray
Caroline Garciaová
Kenny de Schepper
6:2, 5:7, 10:6
Francie Francie vs. Německo Německo
(St 6. ledna 2016)
1:2
Kenny de Schepper Alexander Zverev 2:6, 2:6
Caroline Garciaová Sabine Lisická 6:2, 7:6(5)
Caroline Garciaová
Kenny de Schepper
Sabine Lisická
Alexander Zverev
4:6, 7:6(6), 6:10
Austrálie Zelená Austrálie vs. Velká Británie Velká Británie
(St 6. ledna 2016)
2:1
Nick Kyrgios Andy Murray 6:4, 7:6(5)
Darja Gavrilová Heather Watsonová 7:6(2), 2:6, 5:7
Darja Gavrilová
Nick Kyrgios
Heather Watsonová
Andy Murray
6:2, 6:7(0), 11:9
Velká Británie Velká Británie vs. Německo Německo
(Pá 8. ledna 2016)
3:0
Andy Murray Alexander Zverev 6:3, 6:4
Heather Watsonová Sabine Lisická 6:3, 6:4
Heather Watsonová
Andy Murray
Sabine Lisická
Alexander Zverev
6:3, 6:4
Austrálie Zelená Austrálie vs. Francie Francie
(Pá 8. ledna 2016)
2:1
Nick Kyrgios Kenny de Schepper 6:4, 6:4
Darja Gavrilová Caroline Garciaová 4:6, 6:7(7)
Darja Gavrilová
Nick Kyrgios
Caroline Garciaová
Kenny de Schepper
6:4, 2:6, 11:9
1. Austrálie Zelená Austrálie 3 0 7 2 14:8 128:111
2. Velká Británie Velká Británie 2 1 6 3 14:8 123:111
3. Německo Německo 1 2 2 7 6:15 90:115
4. Francie Francie 0 3 3 6 9:12 107:119

Finále

Finále mezi vítězným družstvem skupiny A (Ukrajinou) a vítězným družstvem skupiny B (Zelenou Austrálií) je naplánováno na sobotu 9. ledna.

Ukrajina Ukrajina vs. Austrálie Zelená Austrálie
(So 9. ledna 2016)
0:2
Alexandr Dolgopolov Nick Kyrgios 3:6, 4:6
Elina Svitolinová Darja Gavrilová 4:6, 6:7(6)
Elina Svitolinová
Alexandr Dolgopolov
Darja Gavrilová
Nick Kyrgios
nehráno