Jarní část evropské kvalifikace zahájí reprezentace v Edenu s Lotyši

Praha – Jarní část evropské kvalifikace na Euro 2016 zahájí česká fotbalová reprezentace v sobotu 28. března 2015 v pražském Edenu s Lotyši.

Reprezentace České republiky je po podzimní části kvalifikace na francouzský šampionát stoprocentní. Na úvod porazila doma Nizozemsko (2:1). Poté venku Turecko (2:1) a následně rovněž venku Kazachstán (4:2). Podzim uzavřela doma vítězstvím nad Islandem (2:1).

To reprezentace Lotyšska na podzim vítězství nepoznala a v kvalifikační skupině A je se čtyřmi body předposlední. Nejprve hrála venku bez branek s Kazachstánem (0:0). Poté doma prohrála s Islandem (0:3) a rovněž doma remizovala s Tureckem (1:1). Podzim uzavřela venku vysokou prohrou s Nizozemskem (0:6).

V nominaci za Českou republiku jsou brankáři Petr Čech, Tomáš Vaclík, obránci Theodor Gebre Selassie, Mario Holek, Michal Kadlec, David Limberský, Václav Procházka, František Rajtoral, Marek Suchý, záložníci Vladimír Darida, Bořek Dočkal, Adam Hloušek, Daniel Kolář, Ladislav Krejčí, Václav Pilař, Jaroslav Plašil, Martin Pospíšil, Tomáš Rosický, Lukáš Vácha a útočníci Václav Kadlec, David Lafata, Tomáš Necid.

Za Lotyšsko brankáři Aleksandrs Kolinko, Pavel Šteinbors, Andris Vanins, obránci Kaspars Gorkšs, Vitalijs Jagodinskis, Gints Freimanis, Vitalijs Maksimenko, Antons Kurakins, Kaspars Dubra, Vladislavs Gabovs, Nauris Bulvitis, záložníci Alans Sinelnikovs, Jurijs Žigajevs, Janis Ikaunieks, Arturs Zjuzins, Igors Tarasovs, Olegs Laizans, Aleksandrs Fertovs, Aleksejs Višnakovs, Andrejs Kovalovs a útočníci Deniss Rakels, Eduards Višnakovs, Valerijs Šabala.

Národní týmy povedou trenéři Pavel Vrba a Marians Pahars.

Výkop v 18:00.
________
Náhledové foto: Le stade du RC Lens – TaraO, Wiki