Jiří Veselý obhájil triumf v Prostějově

Prostějov – Na 22. ročníku mezinárodniho tenisověho furnaje mužů UniCredit Czech Open 2015 s dotací 106500 eur obhájil domácí tenista a nasazená turnajová dvojka Jiří Veselý svůj loňský triumf, když […]

Prostějov – Na 22. ročníku mezinárodniho tenisověho furnaje mužů UniCredit Czech Open 2015 s dotací 106500 eur obhájil domácí tenista a nasazená turnajová dvojka Jiří Veselý svůj loňský triumf, když ve finále porazil velke překvapení turnaje Lasla Djereho ze Srbska, kterého vyprovodil z kurtu relativně hladce ve dvou setech 6:4 a 6:2. Laslo Djere po zápase neskrýval své zklamání.

Cesta českého tenisty a turnajové dvojky do finále prostějovského challengeru vedla v prvním kole přes Martona Fucsovicse (HUN), ve druhém kole kvalifikanta Axela Michona (FRA), ve čtvrtfinále Filipa Krajinoviče (SRB) a v semifinále kvalifikanta Uladzimira Ignatika (BLR). Tenistu, který se u nás úspěšně umísťuje na nižších futurech.

Martin Kližan (1) a Jiří Veselý (2) byli pro neúspěchu na souběžně hraném dvojtýdenním grandslamu Roland Garros nasazeni do hlavního turnajového pavouka na divoké karty udělené pořadately.

Čtyřhra v Prostějově patřila rakouské dvojici číslo jedna Julian Knowle a Philipp Oswald, která ve finále porazila nenasazenou polsko-slovenskou dvojici Mateusz Kowalczyk a Igor Zelenay ve vyrovnaném zápase po setech 4:6, 7:6(4) v královském tiebreaku 10:7.

Hrálo se na otevřených antukových dvorcích TK Prostějov.

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.