Kurzové sázky

Beroun, Praha – Kurzové sázky jsou sázky na vítěze sportovních utkání. Kurzové sázky se uzavírají v sázkových kancelářích na pobočce nebo přes internet. Nejstaršími a dnes i největšími původně českými […]

Beroun, Praha – Kurzové sázky jsou sázky na vítěze sportovních utkání. Kurzové sázky se uzavírají v sázkových kancelářích na pobočce nebo přes internet. Nejstaršími a dnes i největšími původně českými sázkovými kancelářemi jsou berounský Tipsport a pražská Fortuna.

Tipy a dvojtipy

Tipuje se na výhru domácích (1 – jednička), na výhru hostů (2 – dvojka) nebo na remízu (0, X – většinou nula, někdy kříž) v případě kolektivních sportů (např. fotbal, hokej, házená). Na výhru hráče vedeného jako domácího (1 – jednička) nebo na výhru hráče vedeného jako hosta (2 – dvojka) v případě individuálních sportů (např. tenis).

Tipovat je možné také dvojtipy. Výhru domácích nebo remízu (10), remízu nebo výhru hostů (02), výhru domácích nebo výhru hostů (12).

Příklad

Vezměme si učebnicový příklad.

Na fotbalový zápas mezi Karvinou (domácí) a Ostravou (hosté) jsou vypsány tyto kurzy:

Číslo Domácí Hosté 1 0 2 10 02 12
4 Karviná Ostrava 1.7 3.6 5.2 1.15 2.05 1.25

Chci si vsadit 100 Kč na výhru Karviné.

V případě uzavření sázky na pobočce napíšu na papír číslo zápasu (4), svůj tip (1) a částku, kterou chci vsadit (100 Kč). Papír odnesu k přepážce a zaplatím 100 Kč.

4 – 1

100 Kč

V případě uzavření sázky přes internet kliknu na kurz, vložím částku, kterou chci v sadit, a svůj tip potvrdím.

V případě, že Karviná porazí Ostravu, vyhraju 170 Kč. Případná výhra se počítá takto. Vsazených 100 Kč krát kurz 1.7 se rovná 170 Kč. Jednoduché násobení, základ matematiky a celá věda kurzových sázek.

100 Kč x 1.7 = 170 Kč

Sázkové kanceláře

Zaniklé sázkové kanceláře

Zodpovědné sázení

(18+) Ministerstvo financí varuje, že účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!