Kurzové sázky

Beroun, Praha – Kurzové sázky jsou sázky na vítěze sportovních utkání. Kurzové sázky se uzavírají v sázkových kancelářích na pobočce nebo přes internet. Nejstaršími a dnes i největšími původně českými […]

Beroun, Praha – Kurzové sázky jsou sázky na vítěze sportovních utkání. Kurzové sázky se uzavírají v sázkových kancelářích na pobočce nebo přes internet. Nejstaršími a dnes i největšími původně českými sázkovými kancelářemi jsou berounský Tipsport a pražská Fortuna. Trojkou na trhu je původné frýdecko-místecká Chance, která je dnes vlastněna Tipsportem. Následují Sazka, Synot, Maxitip a Kajot.

Předzápasové sázky a živé sázky

Předzápasové sázky jsou základem kurzového sázení. Konečný výsledek zápasu se uzavírá před jeho zahájením a mají pevně daný kurz.

Živé sázky (vžitě sázky live) se tipují v průběhu zápasu a kurz se podle vývoje zápasu mění. Vhodné například pro zkrácení si cesty při cestování vlakem nebo autobusem.

Tipy a dvojtipy

Tipuje se na výhru domácích (1 – jednička), na výhru hostů (2 – dvojka) nebo na remízu (0, X – většinou nula, někdy kříž) v případě kolektivních sportů (např. fotbal, hokej, házená). Na výhru hráče vedeného jako domácího (1 – jednička) nebo na výhru hráče vedeného jako hosta (2 – dvojka) v případě individuálních sportů (např. tenis).

Tipovat je možné také dvojtipy. Výhru domácích nebo remízu (10), remízu nebo výhru hostů (02), výhru domácích nebo výhru hostů (12).

Příklad

Vezměme si učebnicový příklad.

Na fotbalové zápasy mezi Karvinou (domácí) a Prahou (hosté) a mezi Opavou (domácí) a Ostravou (hosté) jsou vypsány tyto kurzy:

Číslo Domácí Hosté 1 0 2 10 02 12
4 Karviná Praha 1.7 3.6 5.2 1.15 2.05 1.25
20 Opava Ostrava 4.7 4.1 1.6 2.15 1.1 1.2

Chci si vsadit 100 Kč na výhru Karviné a na výhru Ostravy.

V případě uzavření sázky na pobočce napíšu na papír číslo zápasu (4), tip (1), číslo zápasu (20), tip (2) a částku, kterou chci vsadit (100 Kč). Papír odnesu k přepážce a zaplatím 100 Kč.

4 – 1
20 – 2

100 Kč

V případě uzavření sázky přes internet kliknu na kurz, vložím částku, kterou chci vsadit, a svůj tip potvrdím.

V případě, že Karviná porazí Prahu a Ostrava zvítězí v Opavě, vyhraju 272 Kč. Případná výhra se počítá takto. Vsazených 100 Kč krát kurz 1.7 krát kurz 1.6 se rovná 272 Kč. Jednoduché násobení, základ matematiky a celá věda kurzových sázek.

1.7 x 1.6 x 100 Kč = 272 Kč

Sázkové kanceláře

  • Tipsport – Česká sázková kancelář z Berouna.
  • Fortuna – Česká sázková kancelář z Prahy.
  • Chance – Původně frýdecko-místecká sázková kancelář vlastněná Tipsportem.
  • Sazka – Česká sázková kancelář z Prahy.
  • Synot – Česká sázková kancelář z Uherského Hradiště.
  • Maxitip – Česká sázková kancelář z Prahy.
  • Kajot – …

Zaniklé sázkové kanceláře

  • Viktorie – …
  • Formule – …

Zodpovědné sázení

(18+) Ministerstvo financí varuje, že účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!