Kurzové sázky

Tipsport, Fortuna – Kurzové sázky jsou sázky na vítěze sportovních utkání. Kurzové sázky se uzavírají v sázkových kancelářích na pobočce nebo přes internet. Nejstaršími a dnes i největšími původně českými […]

Tipsport, Fortuna – Kurzové sázky jsou sázky na vítěze sportovních utkání. Kurzové sázky se uzavírají v sázkových kancelářích na pobočce nebo přes internet. Nejstaršími a dnes i největšími původně českými sázkovými kancelářemi jsou berounský Tipsport a pražská Fortuna.

Tipy a dvojtipy

Tipuje se na výhru domácích (1 – jednička), na výhru hostů (2 – dvojka) nebo na remízi (0, X – většinou nula, někdy kříž) v případě kolektivních sportů (např. fotbal, hokej, házená). Na výhru hráče vedeného jako domácího (1 – jednička) nebo na výhru hráče vedeného jako hosta (2 – dvojka) v případě individuálních sportů (např. tenis).

Tipovat je možné i dvojtipy. Výhru domácích nebo remízu (10), remízu nebo výhru hostů (02), výhru domácích nebo výhru hostů (12).

Příklad

Vezměme si učebnicový příklad.

Na fotbalový zápas mezi Karvinou (domácí) a Ostravou (hosté) jsou vypsány tyto kurzy:

Číslo Domácí Hosté 1 0 2 10 02 12
4 Karviná Ostrava 1.7 3.6 5.2 1.15 2.05 1.25

Chci si vsadit 100 Kč na výhru Karviné.

V případě uzavření sázky na pobočce napíšu na papír číslo zápasu (4), svůj tip (1) a částku, kterou chci vsadit (100 Kč). Papír odnesu k přepážce a zaplatím 100 Kč.

4 – 1

100 Kč

V případě uzavření sázky přes internet kliknu na kurz, vložím částku, kterou chci v sadit, a svůj tip potvrdím.

V případě, že Karviná porazí Ostravu, vyhraju 170 Kč. Případná výhra se počítá takto. Vsazených 100 Kč krát kurz 1.7 se rovná 170 Kč. Jednoduché násobení, základ matematiky a celá věda kurzových sázek.

100 Kč x 1.7 = 170 Kč

Sázkové kanceláře

Zodpovědné sázení

(18+) Ministerstvo financí varuje, že účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.