MFK Karviná 2019 / 2020

Karviná – Účinkování MFK Karviná ve Fortuna lize a v MOL Cupu v sezoně 2019 / 2020. Čtvrtá sezona v nejvyšší soutěži v řadě a k tomu sedmnáctá sezona v […]

Karviná – Účinkování MFK Karviná ve Fortuna lize a v MOL Cupu v sezoně 2019 / 2020. Čtvrtá sezona v nejvyšší soutěži v řadě a k tomu sedmnáctá sezona v řadě bez sestupu. Sezonu 2019 / 2020 odehraje A-tým pod trenérem Františkem Strakou na Městském stadionu v Karviné Ráji.

16 klubů mezi sebou nejprve změří síly ve 30 ligových kolech základní části systémem každý s každým jednou doma a jednou venku. Poté si šest nejlepších zahraje o titul, čtyři další o Evropu a šest nejhorších o záchranu v nadstavbové části. Sestupuje jeden klub přímo a dva další hrajou baráž.

Obsah


Letní příprava

V průběhu letní přípravy zaujali a klub posílili brankář Libor Hrdlička (Trenčín), obránci Matúš Čonka (Trnava) a Gigli Ndefe (Waalwijk), stopeři Daniel Stropek (Sokolov) a Martin Kouřil (Varnsdorf), záložník Marek Hanousek (Dukla) a útočníci Michal Petráň (Pardubice) a Jakub Šašinka (Ostrava).

zápas č. domácí hosté skóre
1 MFK Karviná
(So 22. 6., 14:00 – Ráj)
MŠK Žilina 4:3 (1:0)
2 Górnik Zabrze
(St 26. 6., 10:30 – Zabrze)
MFK Karviná 2:1 (1:0)
3 MFK Karviná
(So 29. 6., 10:30 – Dolní Lutyně)
MFK Vítkovice 4:0 (2:0)
4 MFK Karviná
(So 29. 6., 15:00 – Ráj)
FK Poprad 0:1 (0:0)
5 MFK Karviná
(So 6. 7., 16:30 – Ráj)
FK Pohronie 2:0 (0:0)

Liga

Před sezonou z klubu odešli brankář Martin Berkovec do Žalgiris Vilnius, útočníci Lukáš Budínský a Tomáš Wágner k pro Karvinou klíčovému trenérovi Jozefovi Weberovi do Mladé Boleslavi. První profesionální smlouvy se dočkal odchovanec Oliver Putyera.

Podzim Karviná otevřela prohrou 0:1 v Mladé Boleslavi a pokračovala domácí prohrou 1:2 v derby s Ostravou. První bod si připsala ve 4. kole za domácí bezbrankovou remízu se Slavií.

kolo domácí hosté skóre
1. FK Mladá Boleslav
(Ne 14. 7., 16:30 – Mladá Boleslav)
MFK Karviná 1:0 (0:0)
2. MFK Karviná
(Po 22. 7., 18:00 – Ráj)
FC Baník Ostrava 1:2 (0:1)
3. FC Viktoria Plzeň
(So 27. 7., 19:30 – Doosan)
MFK Karviná 3:2 (1:0)
4. MFK Karviná
(Ne 4. 8., 16:30 – Ráj)
SK Slavia Praha 0:0
5. SK Sigma Olomouc
(So 10. 8., 17:00 – Olomouc)
MFK Karviná 1:1 (1:0)
6. MFK Karviná
(Ne 18. 8., 17:00 – Ráj)
FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)
7. FC Fastav Zlín
(So 24. 8., 17:00 – Letná)
MFK Karviná -:- (-:-)
8. FK Teplice
(Ne 1. 9., 16:30 – Stínadla)
MFK Karviná -:- (-:-)
9. MFK Karviná
(So 14. 9., 17:00 – Ráj)
Bohemians Praha 1905 -:- (-:-)
10. 1. FK Příbram
(So 21. 9., 17:00 – Na Litavce)
MFK Karviná -:- (-:-)
11. MFK Karviná
(So 28. 9., 17:00 – Ráj)
SFC Opava -:- (-:-)
12. AC Sparta Praha
(So 5. 10., 17:00 – Letná)
MFK Karviná -:- (-:-)
13. MFK Karviná
(So 19. 10., 17:00 – Ráj)
1. FC Slovácko -:- (-:-)
14. SK Dynamo České Budějovice
(So 26. 10., 17:00 – Střelecký ostrov)
MFK Karviná -:- (-:-)
15. MFK Karviná
(So 2. 11., 17:00 – Ráj)
FK Jablonec -:- (-:-)
16. FC Baník Ostrava
(So 9. 11., 17:00 – Vítkovice)
MFK Karviná -:- (-:-)
17. MFK Karviná
(So 23. 11., 17:00 – Ráj)
FC Viktoria Plzeň -:- (-:-)
18. SK Slavia Praha
(So 30. 11., 17:00 – Eden)
MFK Karviná -:- (-:-)
19. MFK Karviná
(So 7. 12., 17:00 – Ráj)
SK Sigma Olomouc -:- (-:-)
20. FC Slovan Liberec
(So 14. 12., 17:00 – U Nisy)
MFK Karviná -:- (-:-)
21. MFK Karviná
(So 15. 2., 17:00 – Ráj)
FC Fastav Zlín -:- (-:-)
22. MFK Karviná
(So 22. 2., 17:00 – Ráj)
FK Teplice -:- (-:-)
23. Bohemians Praha 1905
(So 29. 2., 17:00 – Ďolíček)
MFK Karviná -:- (-:-)
24. MFK Karviná
(So 7. 3., 17:00 – Ráj)
1. FK Příbram -:- (-:-)
25. SFC Opava
(So 14. 3., 17:00 – Městské sady)
MFK Karviná -:- (-:-)
26. MFK Karviná
(So 21. 3., 17:00 – Ráj)
AC Sparta Praha -:- (-:-)
27. 1. FC Slovácko
(So 4. 4., 17:00 – Uherské Hradiště)
MFK Karviná -:- (-:-)
28. MFK Karviná
(So 11. 4., 17:00 – Ráj)
SK Dynamo České Budějovice -:- (-:-)
29. FK Jablonec
(So 18. 4., 17:00 – Střelnice)
MFK Karviná -:- (-:-)
30. MFK Karviná
(So 25. 4., 17:00 – Ráj)
FK Mladá Boleslav -:- (-:-)

Tabulka

poř klub zap v r p skóre b + / –
1. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0 b. + / – 0
2. 1. FK Příbram 0 0 0 0 0:0 0 b. + / – 0
3. AC Sparta Praha 0 0 0 0 0:0 0 b. + / – 0
4. Bohemians Praha 1905 0 0 0 0 0:0 0 b. + / – 0
5. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0 b. + / – 0
6. FC Fastav Zlín 0 0 0 0 0:0 0 b. + / – 0
7. FC Slovan Liberec 0 0 0 0 0:0 0 b. + / – 0
8. FC Viktoria Plzeň 0 0 0 0 0:0 0 b. + / – 0
9. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0 b. + / – 0
10. FK Mladá Boleslav 0 0 0 0 0:0 0 b. + / – 0
11. FK Teplice 0 0 0 0 0:0 0 b. + / – 0
12. MFK Karviná 0 0 0 0 0:0 0 b. + / – 0
13. SK Dynamo České Budějovice 0 0 0 0 0:0 0 b. + / – 0
14. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0 b. + / – 0
15. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0 b. + / – 0
16. SFC Opava 0 0 0 0 0:0 0 b. + / – 0

Pohár

kolo domácí hosté skóre
Předkolo volno
1. volno
2. MFK Frýdek-Místek
(St 28. 8., –:– – …)
MFK Karviná -:- (-:-)
3. [-]
(-, –:– – …)
[-] -:- (-:-)
4. [-]
(-, –:– – …)
[-] -:- (-:-)
Čtvrtfinále [-]
(-, –:– – …)
[-] -:- (-:-)
Semifinále [-]
(-, –:– – …)
[-] -:- (-:-)
Finále [-]
(-, –:– – …)
[-] -:- (-:-)

Soupiska

Číslo Post Hráč Narozen Výška Váha Stav Poznámka
12 brankář Slovensko Libor Hrdlička 2. 1. 1986 191 cm 84 kg kmenový
18 brankář Česká republika Martin Pastornický 18. 3. 1996 188 cm 83 kg kmenový odchovanec
20 obránce Slovensko Matúš Čonka 15. 10. 1990 174 cm 79 kg kmenový
5 obránce Česká republika Pavel Dreksa 17. 9. 1989 185 cm 85 kg kmenový
4 obránce Česká republika Martin Kouřil 24. 2. 1991 202 cm 94 kg kmenový
13 obránce Slovensko Ján Krivák 10. 11. 1993 186 cm 81 kg kmenový
2 obránce Nizozemsko Gigli Ndefe 2. 3. 1994 180 cm 74 kg- kmenový
11 obránce Česká republika Oliver Putyera 21. 8. 1997 176 cm 74 kg kmenový odchovanec, první sezona jako profesionál
3 obránce Srbsko Milan Rundič 29. 3. 1992 186 cm 81 kg kmenový kapitán
23 obránce Česká republika Daniel Stropek 3. 3. 1998 186 cm 82 kg kmenový
77 záložník Pobřeží slonoviny Adriel Ba Loua 25. 7. 1996 170 cm 66 kg hostování
27 záložník Slovensko Martin Bukata 2. 10. 1993 174 cm 70 kg
22 záložník Francie Soufiane Dramé 27. 2. 1996 189 cm 96 kg kmenový
19 záložník Česká republika Petr Galuška 8. 7. 1996 183 cm 79 kg kmenový
17 záložník Slovensko Dávid Guba 29. 6. 1991 182 cm 83 kg kmenový
15 záložník Česká republika Marek Hanousek 6. 8. 1991 186 cm 77 kg kmenový
66 záložník Slovensko Marek Janečka 9. 6. 1983 182 cm 78 kg kmenový
10 záložník Česká republika Ondřej Lingr 7. 10. 1998 174 cm 69 kg kmenový odchovanec
14 záložník Česká republika Jan Moravec 13. 7. 1987 176 cm 68 kg kmenový
7 záložník Česká republika Erik Puchel 15. 5. 1996 174 cm 71 kg kmenový odchovanec
8 záložník Česká republika Vojtěch Smrž 20. 1. 1997 187 cm 89 kg kmenový
29 záložník Srbsko Vukadin Vukadinovič 14. 12. 1990 kmenový
21 záložník Česká republika Tomáš Weber 26. 5. 1996 179 cm 70 kg kmenový
37 útočník Česká republika Michal Petráň 26. 6. 1992 184 cm 80 kg hostování
25 útočník Česká republika Jakub Šašinka 2. 10. 1995 194 cm 93 kg hostování
útočník Česká republika Martin Vlachovský 28. 11. 2000 175 cm 67 kg kmenový odchovanec