MFK Karviná 2019 / 2020

Karviná – Účinkování MFK Karviná ve Fortuna lize a v MOL Cupu v sezoně 2019 / 2020. Čtvrtá sezona v nejvyšší soutěži v řadě a k tomu sedmnáctá sezona v […]

Karviná – Účinkování MFK Karviná ve Fortuna lize a v MOL Cupu v sezoně 2019 / 2020. Čtvrtá sezona v nejvyšší soutěži v řadě a k tomu sedmnáctá sezona v řadě bez sestupu. Sezonu 2019 / 2020 odehraje A-tým pod trenérem Františkem Strakou (počínaje 17. kolem pak Jurajem Jarábkem) na Městském stadionu v Karviné Ráji.

16 klubů mezi sebou nejprve změří síly ve 30 ligových kolech základní části systémem každý s každým jednou doma a jednou venku. Poté si šest nejlepších zahraje o titul, čtyři další o Evropu a šest nejhorších o záchranu v nadstavbové části. Sestupuje jeden klub přímo a dva další hrajou baráž.

Obsah


Liga

Před sezonou z klubu odešli brankář Martin Berkovec do Žalgiris Vilnius, útočníci Lukáš Budínský a Tomáš Wágner k pro Karvinou klíčovému trenérovi Jozefovi Weberovi do Mladé Boleslavi. První profesionální smlouvy se dočkal odchovanec Oliver Putyera.

Podzim Karviná otevřela prohrou 0:1 v Mladé Boleslavi a pokračovala domácí prohrou 1:2 v derby s Ostravou. První bod si připsala ve 4. kole za domácí bezbrankovou remízu se Slavií a první výhry se dočkala v 7. kole ve Zlíně, který porazila 4:1.

V průběhu podzimu došlo ke změně trenéra, kdy Františka Straku nahradil Juraj Jarábek.

Po podzimu z klubu odešli brankář Libor Hrdlička, obránci Pavel Dreksa a Ján Krivák, útočník Jakub Šašinka. Přišli brankář Petr Bolek a útočník Abdulrahman Taiwo. Z B-týmu do A-týmu byl přeřazen brankář Vladimír Neuman.

Kolo Domácí Hosté Skóre
1. FK Mladá Boleslav
(Ne 14. 7., 16:30 – Mladá Boleslav)
MFK Karviná 1:0 (0:0)
2. MFK Karviná
(Po 22. 7., 18:00 – Ráj)
FC Baník Ostrava 1:2 (0:1)
3. FC Viktoria Plzeň
(So 27. 7., 19:30 – Doosan)
MFK Karviná 3:2 (1:0)
4. MFK Karviná
(Ne 4. 8., 16:30 – Ráj)
SK Slavia Praha 0:0
5. SK Sigma Olomouc
(So 10. 8., 17:00 – Olomouc)
MFK Karviná 1:1 (1:0)
6. MFK Karviná
(Ne 18. 8., 17:00 – Ráj)
FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)
7. FC Fastav Zlín
(So 24. 8., 17:00 – Letná)
MFK Karviná 1:4 (0:1)
8. FK Teplice
(Ne 1. 9., 16:30 – Stínadla)
MFK Karviná 0:0
9. MFK Karviná
(Ne 15. 9., 15:00 – Ráj)
Bohemians Praha 1905 0:0
10. 1. FK Příbram
(So 21. 9., 16:30 – Na Litavce)
MFK Karviná 0:2 (0:1)
11. MFK Karviná
(Ne 29. 9., 15:30 – Ráj)
SFC Opava 1:1 (1:0)
12. AC Sparta Praha
(So 5. 10., 19:00 – Letná)
MFK Karviná 4:0 (1:0)
13. MFK Karviná
(Ne 20. 10., 15:30 – Ráj)
1. FC Slovácko 0:2 (0:1)
14. SK Dynamo České Budějovice
(Ne 27. 10., 14:30 – Střelecký ostrov)
MFK Karviná 3:0 (2:0)
15. MFK Karviná
(Ne 3. 11., 14:30 – Ráj)
FK Jablonec 0:1 (0:0)
16. FC Baník Ostrava
(Pá 8. 11., 18:00 – Vítkovice)
MFK Karviná 3:0 (1:0)
17. MFK Karviná
(Ne 24. 11., 17:00 – Ráj)
FC Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)
18. SK Slavia Praha
(Ne 1. 12., 17:00 – Eden)
MFK Karviná 2:0 (0:0)
19. MFK Karviná
(Ne 8. 12., 14:30 – Ráj)
SK Sigma Olomouc 1:1 (0:1)
20. FC Slovan Liberec
(So 14. 12., 14:30 – U Nisy)
MFK Karviná 3:0 (0:0)
21. MFK Karviná
(So 15. 2., 14:30 – Ráj)
FC Fastav Zlín 2:0 (1:0)
22. MFK Karviná
(Ne 23. 2., 14:30 – Ráj)
FK Teplice 3:0 (3:0)
23. Bohemians Praha 1905
(Ne 1. 3., 17:00 – Ďolíček)
MFK Karviná 0:0
24. MFK Karviná
(Ne 8. 3., 14:30 – Ráj)
1. FK Příbram 2:0 (1:0)
25. SFC Opava
(St 27. 5., 18:00 – Městské sady)
MFK Karviná 0:0
26. MFK Karviná
(Ne 31. 5., 18:00 – Ráj)
AC Sparta Praha -:- (-:-)
27. 1. FC Slovácko
(St 3. 6., 18:00 – Uherské Hradiště)
MFK Karviná -:- (-:-)
28. MFK Karviná
(Ne 7. 6., 15:00 – Ráj)
SK Dynamo České Budějovice -:- (-:-)
29. FK Jablonec
(St 10. 6., 18:00 – Střelnice)
MFK Karviná -:- (-:-)
30. MFK Karviná
(Ne 14. 6., 17:00 – Ráj)
FK Mladá Boleslav -:- (-:-)

Tabulka

Poř Klub Zap V R P Skóre RG B
1. SK Slavia Praha 24 0 0 0 0:0 + / – 0 58 b.
2. FC Viktoria Plzeň 24 0 0 0 0:0 + / – 0 50 b.
3. FK Jablonec 24 0 0 0 0:0 + / – 0 40 b.
4. FC Baník Ostrava 24 0 0 0 0:0 + / – 0 38 b.
5. FK Mladá Boleslav 24 0 0 0 0:0 + / – 0 37 b.
6. 1. FC Slovácko 24 0 0 0 0:0 + / – 0 37 b.
7. FC Slovan Liberec 23 0 0 0 0:0 + / – 0 36 b.
8. SK Dynamo České Budějovice 24 0 0 0 0:0 + / – 0 36 b.
9. AC Sparta Praha 24 0 0 0 0:0 + / – 0 35 b.
10. SK Sigma Olomouc 24 0 0 0 0:0 + / – 0 32 b.
11. Bohemians Praha 1905 24 0 0 0 0:0 + / – 0 27 b.
12. FK Teplice 23 0 0 0 0:0 + / – 0 24 b.
13. MFK Karviná 24 0 0 0 0:0 + / – 0 23 b.
14. FC Fastav Zlín 24 0 0 0 0:0 + / – 0 22 b.
15. SFC Opava 24 0 0 0 0:0 + / – 0 17 b.
16. 1. FK Příbram 24 0 0 0 0:0 + / – 0 14 b.

Pohár

Kolo Domácí Hosté Skóre
Předkolo volno
1. kolo volno
2. kolo MFK Frýdek-Místek
(St 28. 8., 17:00 – Stovky)
MFK Karviná 1:3 (0:2)
3. kolo MFK Karviná
(St 25. 9., 16:00 – Ráj)
FK Viktoria Žižkov 0:2 (0:1)
4. kolo nehráno
Čtvrtfinále nehráno
Semifinále nehráno
Finále nehráno

Soupiska

Číslo Post Hráč Narozen Výška Váha Poznámka
18 brankář Česká republika Martin Pastornický 18. 3. 1996 188 cm 83 kg Odchovanec
12 brankář Slovensko Libor Hrdlička 2. 1. 1986 191 cm 84 kg Přestup, podzim
26 brankář Česká republika Petr Bolek 13. 6. 1984 190 cm 91 kg Přestup z FC Spartak Trnava, jaro
1 brankář Česká republika Vladimír Neuman 10. 2. 2000 196 cm 78 cm Odchovanec, jaro
20 obránce Slovensko Matúš Čonka 15. 10. 1990 174 cm 79 kg Přestup
5 obránce Česká republika Pavel Dreksa 17. 9. 1989 185 cm 85 kg Přestup, podzim
4 obránce Česká republika Martin Kouřil 24. 2. 1991 202 cm 94 kg Přestup, podzim
13 obránce Slovensko Ján Krivák 10. 11. 1993 186 cm 81 kg Přestup
2 obránce Nizozemsko Gigli Ndefe 2. 3. 1994 180 cm 74 kg Přestup z RKC Waalwijk
11 obránce Česká republika Oliver Putyera 21. 8. 1997 176 cm 74 kg Odchovanec, první sezona jako profesionál, podzim
3 obránce Srbsko Milan Rundič (K) 29. 3. 1992 186 cm 81 kg Přestup, kapitán podzim
23 obránce Česká republika Daniel Stropek 3. 3. 1998 186 cm 82 kg Přestup
13 obránce Česká republika Martin Šindelář 22. 1. 1991 192 cm 86 kg Hostování z FC Baník Ostrava, jaro
44 stoper Brazílie Eduardo Gonzaga Mendes Santos 28. 11. 1997 196 cm 90 kg Hostování, jaro
77 záložník Pobřeží slonoviny Adriel Ba Loua 25. 7. 1996 170 cm 66 kg Hostování
27 záložník Slovensko Martin Bukata 2. 10. 1993 174 cm 70 kg Přestup
22 záložník Francie Soufiane Dramé 27. 2. 1996 189 cm 96 kg Přestup, podzim
19 záložník Česká republika Petr Galuška 8. 7. 1996 183 cm 79 kg Přestup
17 záložník Slovensko Dávid Guba 29. 6. 1991 182 cm 83 kg Přestup
5, 15 záložník Česká republika Marek Hanousek 6. 8. 1991 186 cm 77 kg Přestup
66 záložník Slovensko Marek Janečka (K) 9. 6. 1983 182 cm 78 kg Přestup, kapitán jaro
10 záložník Česká republika Ondřej Lingr 7. 10. 1998 174 cm 69 kg Odchovanec
14 záložník Česká republika Jan Moravec 13. 7. 1987 176 cm 68 kg Přestup
7 záložník Česká republika Erik Puchel 15. 5. 1996 174 cm 71 kg Odchovanec, podzim
8 záložník Česká republika Vojtěch Smrž 20. 1. 1997 187 cm 89 kg
7, 29 záložník Srbsko Vukadin Vukadinovič 14. 12. 1990 182 cm 76 kg Přestup
21 záložník Česká republika Tomáš Weber 26. 5. 1996 179 cm 70 kg Přestup
6 záložník Albánie Kristi Qose 10. 6. 1995 189 cm 80 kg Přestup z MFK Ružomberok, jaro
28 záložník Česká republika Filip Kubala 2. 9. 1999 181 cm 76 kg Hostování z 1. FC Slovácko, jaro
21 záložník Brazílie Jean Mangabeira da Silva 10. 3. 1997 181 cm 78 kg Hostování, jaro
16 záložník Ukrajina Ivan Želizko 12. 2. 2001 185 cm 76 kg Přestup, jaro
37 útočník Česká republika Michal Petráň 26. 6. 1992 184 cm 80 kg Hostování
25 útočník Česká republika Jakub Šašinka 2. 10. 1995 194 cm 93 kg Hostování z FC Baník Ostrava, podzim
útočník Česká republika Martin Vlachovský 28. 11. 2000 175 cm 67 kg Odchovanec
9 útočník Bulharsko Stivan Petkov 7. 5. 1995 187 cm 85 kg Hostování
25 útočník Nigérie Abdulrahman Taiwo 5. 8. 1998 185 cm 76 kg Hostování, jaro
12 útočník Nigérie Muhamed Tijani 26. 7. 2000 198 cm 85 kg Hostování, jaro
70 útočník Chorvatsko Matko Babič 28. 7. 1998 184 cm 80 kg Hostování z Rijeky, jaro

Letní příprava

V průběhu letní přípravy zaujali a klub posílili brankář Libor Hrdlička (Trenčín), obránci Matúš Čonka (Trnava) a Gigli Ndefe (Waalwijk), stopeři Daniel Stropek (Sokolov) a Martin Kouřil (Varnsdorf), záložník Marek Hanousek (Dukla) a útočníci Michal Petráň (Pardubice) a Jakub Šašinka (Ostrava).

Zápas č. Domácí Hosté Skóre
1 MFK Karviná
(So 22. 6., 14:00 – Ráj)
MŠK Žilina 4:3 (1:0)
2 Górnik Zabrze
(St 26. 6., 10:30 – Zabrze)
MFK Karviná 2:1 (1:0)
3 MFK Karviná
(So 29. 6., 10:30 – Dolní Lutyně)
MFK Vítkovice 4:0 (2:0)
4 MFK Karviná
(So 29. 6., 15:00 – Ráj)
FK Poprad 0:1 (0:0)
5 MFK Karviná
(So 6. 7., 16:30 – Ráj)
FK Pohronie 2:0 (0:0)

Podzimní přátelské zápasy

Zápas č. Domácí Hosté Skóre
6 FK Fotbal Třinec
(Pá 6. 9., 17:00 – Jablunkov)
MFK Karviná 3:2 (0:0)

Zimní příprava

V zimní přestávce sehraje MFK Karviná v rámci zimní fotbalové Tipsport ligy tři přátelské zápasy proti FK Pohronie, FC Baník Ostrava a 1. SK Prostějov. Dále se v rámci zimní přípravy utká s kluby AS Trenčín a SK Sigma Olomouc. Na soustředění v Turecku se pak postaví rumunskému Universitatea Craiova, polskému Zaglebie Lubin a makedonskému KF Shkëndija.

V průběhu zimní přípravy zaujal a klub posílil útočník Abdulrahman Taiwo (Dunajská Streda).

Zápas č. Domácí Hosté Skóre
7 – Tipsport liga MFK Karviná
(Pá 10. 1., 13:30 – Zábřeh)
FK Pohronie 0:0
8 – Tipsport liga MFK Karviná
(Út 14. 1., 10:30 – Zábřeh)
FC Baník Ostrava 1:1 (1:0)
9 AS Trenčín
(St 15. 1., 11:00 – Trenčín)
MFK Karviná 0:0
10 – Tipsport liga 1. SK Prostějov
(So 18. 1., 10:30 – Zábřeh)
MFK Karviná 2:3 (0:2)
11 MFK Karviná
(Pá 24. 1., 14:00 – Belek)
Universitatea Craiova 1:3 (0:2)
12 MFK Karviná
(Po 27. 1., 14:00 – Belek)
Zaglebie Lubin 1:2 (0:1)
13 MFK Karviná
(Čt 30. 1., 13:00 – Belek)
KF Shkëndija 0:0
14 MFK Karviná
(So 8. 2., 14:30 – Ráj)
SK Sigma Olomouc 0:0

Jarní přátelské zápasy

Přátelské zápasy před pokračováním Fortuna ligy po nucené přestávce způsobené celosvětovou koronavirovou pandemi.

Zápas č. Domácí Hosté Skóre
15 MFK Karviná
(Pá 15. 5., 11:00 – Ráj)
FC Baník Ostrava 2:2 (2:1)
16 FK Fotbal Třinec
(So 16. 5., 11:00 – Staré Město)
MFK Karviná 2:2 (2:0)
17 MFK Karviná
(Čt 21. 5., 15:00 – Ráj)
MFK Frýdek-Místek 7:0 (3:0)