Na MSLH 2018 obhajovalo Švédsko

Kodaň, Herning – Na 82. mistrovství světa v ledním hokeji, které od 4. do 20. května 2018 hostilo Dánsko, obhajovalo loňský triumf Švédsko, když ve finále porazilo překvapení turnaje Švýcarsko […]

Kodaň, Herning – Na 82. mistrovství světa v ledním hokeji, které od 4. do 20. května 2018 hostilo Dánsko, obhajovalo loňský triumf Švédsko, když ve finále porazilo překvapení turnaje Švýcarsko 3:2 po samostatných nájezdech. Bronz berou Spojené státy a bramboru Kanada. Česká republika skončila po roce opět ve čtvrtfinále. Hostitelské Dánsko pak páté ve skupině B.

Švédsko nejprve ve skupině A postupně porazilo Bělorusko 5:0, Českou republiku 3:2, Francii 4:0, Rakousko 7:0, Slovensko 4:3 v prodloužení, Švýcarsko 5:3 a Rusko 3:1. Poté v play-off pokračovalo ve čtvrtfinále výhrou nad Lotyšskem 3:2, v semifinále vysokou výhrou nad bronzovými Spojenými státy 6:0 a ve finále svou pouť za obhajobou zakončilo zmiňovaným vítězstvím nad Švýcarskem 3:2 po samostatných nájezdech.

Mistrovství světa hostila kodaňská Royal aréna s herningským Jyske Bank Boxenem a ochrannou ruku nad turnajem drželo ošklivé káčátko Duckly.