Odstartoval 131. Wimbledon

Londýn – V Londýně odstartoval 131. ročník Wimbledonu. Nasazenými jedničkami jsou Andy Murray z Velké Británie ve dvouhře mužů a Angelique Kerberová z Německa ve dvouhře žen. Andy Murray zároveň […]

Londýn – V Londýně odstartoval 131. ročník Wimbledonu. Nasazenými jedničkami jsou Andy Murray z Velké Británie ve dvouhře mužů a Angelique Kerberová z Německa ve dvouhře žen. Andy Murray zároveň i obhajuje triumf z loňska. Obhajoba Sereny Williamsové pro těhotenství padá.

Wimbledonu se z našich účastní Jiří Veselý, Lukáš Rosol, Tomáš Berdych a Adam Pavlásek ve dvouhře mužů. Lucie Šafářová, Karolína Plíšková, Denisa Allertová, Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková, Kristýna Plíšková, Petra Kvitová a Markéta Vondroušová ve dvouhře žen. Roman Jebavý s Jiřím Veselým ve čtyřhře mužů. Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou (USA), Markéta Vondroušová s Catherine Bellisovou (USA), Andrea Hlaváčková s Tímeou Babosovou (HUN), Renata Voráčová s Makoto Ninomijovou (JPN), Lucie Hradecká s Kateřinou Siniakovou, Barbora Strýcová s Julií Görgesovou (GER), Barbora Krejčíková s Sie Su-wej (TPE), Kristýna Plíšková s Viktorijí Golubicovou (SUI) a Květa Peschkeová s Annou-Lenou Grönefeldovou (GER) ve čtyřhře žen.

Smíšená čtyřhra ještě není vypsána.

Turnaj hostí londýnský All England Club.

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.