Pchjongčchang 2018

Pchjongčchang – Olympijský turnaj v ledním hokeji se na XXIII. zimních olympijských hrách hostěných jihokorejským Pchjongčchangem sehraje v rozmezí 14. až 25. února 2018. 12 národních týmů se nejprve střetne […]

Pchjongčchang – Olympijský turnaj v ledním hokeji se na XXIII. zimních olympijských hrách hostěných jihokorejským Pchjongčchangem sehraje v rozmezí 14. až 25. února 2018.

12 národních týmů se nejprve střetne ve 3 základních skupinách systémem každý s každým. Následně 8 nejlepších vyřazovacím způsobem v play-off, ze kterého vzejde olympijský vítěz.

Obhajuje Kanada.

Hostí Kangnungské hokejové centrum a Kwandongské hokejové centrum.

Skupina A

Skupinu A vyhrála s osmi body Česká republika.

Skupina A
Kangnung, Kwandong
Česká republika Česká republika
(Čt 15. 2., 13:10 – Kangnung)
Jižní Korea Jižní Korea 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Švýcarsko Švýcarsko
(Čt 15. 2., 13:10 – Kwandong)
Kanada Kanada 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Kanada Kanada
(So 17. 2., 4:10 – Kangnung)
Česká republika Česká republika 2:3sn (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0 – 1:2)
Jižní Korea Jižní Korea
(So 17. 2., 8:40 – Kangnung)
Švýcarsko Švýcarsko 0:8 (0:1, 0:2, 0:5)
Česká republika Česká republika
(Ne 18. 2., 8:40 – Kangnung)
Švýcarsko Švýcarsko 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Kanada Kanada
(Ne 18. 2., 13:10 – Kangnung)
Jižní Korea Jižní Korea 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
pořadí reprezentace zápasy v vp pp p skóre body + / –
1. Česká republika Česká republika 3 2 1 0 0 9:4 8 b. + 5
2. Kanada Kanada 3 2 0 1 0 11:4 7 b. + 7
3. Švýcarsko Švýcarsko 3 1 0 0 2 10:9 3 b. + 1
4. Jižní Korea Jižní Korea 3 0 0 0 3 1:14 0 b. – 13

Skupina B

Skupinu B vyhrálo se šesti body Rusko. O pořadí na 2. až 4. místě rozhodovala tabulka sestavená z vzájemných zápasů Slovinska, Spojených států a Slovenska.

Skupina B
Kangnung, Kwandong
Slovensko Slovensko
(St 14. 2., 13:10 – Kangnung)
Rusko Rusko 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
Spojené státy Spojené státy
(St 14. 2., 13:10 – Kwandongské)
Slovinsko Slovinsko 2:3p (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1)
Spojené státy Spojené státy
(Pá 16. 2., 4:10 – Kangnung)
Slovensko Slovensko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Rusko Rusko
(Pá 16. 2., 8:40 – Kangnung)
Slovinsko Slovinsko 8:2 (2:0, 4:1, 2:1)
Rusko Rusko
(So 17. 2., 13:10 – Kangnung)
Spojené státy Spojené státy 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Slovinsko Slovinsko
(So 17. 2., 13:10 – Kwandongské)
Slovensko Slovensko 3:2sn (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0 – 2:1)
pořadí reprezentace zápasy v vp pp p skóre body + / –
1. Rusko Rusko 3 2 0 0 1 14:5 6 b. + 9
2. Slovinsko Slovinsko 3 0 2 0 1 8:12 4 b. – 4
3. Spojené státy Spojené státy 3 1 0 1 1 4:8 4 b. – 4
4. Slovensko Slovensko 3 1 0 1 1 6:7 4 b. – 1

Skupina C

Skupinu C vyhrálo s devíti body Švédsko.

Skupina C
Kangnung, Kwandong
Finsko Finsko
(Čt 15. 2., 4:10 – Kangnung)
Německo Německo 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Norsko Norsko
(Čt 15. 2., 8:40 – Kangnung)
Švédsko Švédsko 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Finsko Finsko
(Pá 16. 2., 13:10 – Kangnung)
Norsko Norsko 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Švédsko Švédsko
(Pá 16. 2., 13:10 – Kwandongské)
Německo Německo 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Německo Německo
(Ne 18. 2., 4:10 – Kangnung)
Norsko Norsko 2:1sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0 – 3:0)
Švédsko Švédsko
(Ne 18. 2., 13:10 – Kwandongské)
Finsko Finsko 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
pořadí reprezentace zápasy v vp pp p skóre body + / –
1. Švédsko Švédsko 3 3 0 0 0 8:1 9 b. + 7
2. Finsko Finsko 3 2 0 0 1 11:6 6 b. + 5
3. Německo Německo 3 0 1 0 2 4:7 2 b. – 3
4. Norsko Norsko 3 0 0 1 2 2:11 1 b. – 9

Play-off

Kvalifikace o čtvrtfinále
Kangnung, Kwandong
Spojené státy Spojené státy
(Út 20. 2., 4:10 – Kangnung)
Slovensko Slovensko 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Slovinsko Slovinsko
(Út 20. 2., 4:10 – Kangnung)
Norsko Norsko 1:2p (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)
Finsko Finsko
(Út 20. 2., 13:10 – Kangnung)
Jižní Korea Jižní Korea 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Švýcarsko Švýcarsko
(Út 20. 2., 13:10 – Kwandong)
Německo Německo 1:2p (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)
Čtvrtfinále
Kangnung, Kwandong
Česká republika Česká republika
(St 21. 2., 4:10 – Kangnung)
Spojené státy Spojené státy 3:2sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0 – 1:0)
Rusko Rusko
(St 21. 2., 8:40 – Kangnung)
Norsko Norsko 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Kanada Kanada
(St 21. 2., 13:10 – Kangnung)
Finsko Finsko 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Švédsko Švédsko
(St 21. 2., 13:10 – Kwandong)
Německo Německo 3:4p (0:2, 0:0, 3:1 – 0:1)
Semifinále
Kangnung
Česká republika Česká republika
(Pá 23. 2., 8:40)
Rusko Rusko 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Kanada Kanada
(Pá 23. 2., 13:10)
Německo Německo 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)
O 3. místo
Kangnung
Česká republika Česká republika
(So 24. 2., 13:10)
Kanada Kanada 4:6 (1:3, 0:0, 3:3)
Finále
Kangnung
Rusko Rusko
(Ne 25. 2., 5:10)
Německo Německo -:- (-:-, -:-, -:-)