Prosperita Open 2016 – Ostrava

Ostrava – 13. ročník mezinárodního tenisového turnaje mužů z kalendáře ATP Challenger Tour hraný od soboty 23. dubna do neděle 1. května 2016 na otevřených antukových dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech.

V hlavním pavouku dvouher je 32 tenistů a v hlavním pavouku čtyřher je 16 dvojic. Kvalifikace dvouher je otevřena dalším až 32 tenistům. Kvalifikace čtyřher se nehraje.

Prize money je 50000 dolarů (42500 eur).

Obhájce Íňigo Cervantes ze Španělska nestartuje.

Nasazenou jedničkou je Adam Pavlásek z České republiky.

Dvouhra

1. kolo dvouher
Ostrava, antuka
Česká republika Adam Pavlásek (1)
(Út 26. 4.)
Japonsko Yasutaka Uchiyama 3:6, 6:7(2)
Česká republika Zdeněk Kolář (WC)
(Po 25. 4.)
Česká republika David Poljak (WC) 7:5, 6:4
Španělsko Jordi Samper-Montana
(Út 26. 4.)
Itálie Matteo Viola 6:2, 7:6(4)
Francie Jonathan Eysseric
(Út 26. 4.)
Belgie Kimmer Coppejans (5) 1:6, 2:6
Srbsko Pedja Krstin (4)
(Po 25. 4.)
Rakousko Dennis Novak 6:3, 6:3
Srbsko Laslo Djere
(Út 26. 4.)
Česká republika Jan Šátral 3:6, 6:4, 6:3
Francie Maxime Chazal
(Út 26. 4.)
Česká republika Marek Michalička (Q) 6:3, 2:6, 4:6
Srbsko Janko Tipsarevič (WC)
(Út 26. 4.)
Chile Hans Podlipnik-Castillo (6) 7:6(5), 3:6, 6:4
Francie David Guez (8)
(Út 26. 4.)
Itálie Gianluca Naso 7:6(4), 6:0
Francie Constant Lestienne
(Út 26. 4.)
Slovensko Andrej Martin (Q) 6:4, 6:3
Francie Gleb Sakharov
(Út 26. 4.)
Česká republika Jaroslav Pospíšil (Q) 4:6, 4:6
Belgie Yannick Mertens
(Út 26. 4.)
Estonsko Jürgen Zopp (3) 4:6, 1:6
Bělorusko Uladzimir Ignatik (7)
(Po 25. 4.)
Itálie Lorenzo Giustino 6:4, 2:6, 6:4
Itálie Stefano Napolitano (Q)
(Út 26. 4.)
Španělsko Oriol Roca Batalla 6:4, 6:4
Francie Gregoire Barrere
(Út 26. 4.)
Slovensko Dominik Šproch (WC) 6:1, 6:3
Argentina Pedro Cachin
(Po 25. 4.)
Slovinsko Blaž Rola (2) 6:4, 6:4
2. kolo dvouher
Ostrava, antuka
Japonsko Yasutaka Uchiyama
(Čt 28. 4.)
Česká republika Zdeněk Kolář (WC) 6:4, 4:6, 3:6
Španělsko Jordi Samper-Montana
(Čt 28. 4.)
Belgie Kimmer Coppejans (5) 6:4, 3:6, 6:2
Srbsko Pedja Krstin (4)
(Čt 28. 4.)
Srbsko Laslo Djere 6:7(2), 7:5, 4:6
Česká republika Marek Michalička (Q)
(Čt 28. 4.)
Srbsko Janko Tipsarevič (WC) 3:6, 7:6(1), 6:4
Francie David Guez (8)
(Čt 28. 4.)
Francie Constant Lestienne 6:1, 2:6, 4:6
Česká republika Jaroslav Pospíšil (Q)
(Čt 28. 4.)
Estonsko Jürgen Zopp (3) 6:2, 1:6, 2:6
Bělorusko Uladzimir Ignatik (7)
(St 27. 4.)
Itálie Stefano Napolitano (Q) 5:7, 4:6
Francie Gregoire Barrere
(St 27. 4.)
Argentina Pedro Cachin 7:6(5), 6:7(3), 7:5
Čtvrtfinále dvouher
Ostrava, antuka
Česká republika Zdeněk Kolář (WC)
(Pá 29. 4.)
Španělsko Jordi Samper-Montana 6:3, 3:6, 6:3
Srbsko Laslo Djere
(Pá 29. 4.)
Česká republika Marek Michalička (Q) 5:7, 2:6
Francie Constant Lestienne
(Pá 29. 4.)
Estonsko Jürgen Zopp (3) 6:4, 6:3
Itálie Stefano Napolitano (Q)
(Pá 29. 4.)
Francie Gregoire Barrere 6:2, 6:7(2), 7:6(6)
Semifinále dvouher
Ostrava, antuka
Česká republika Zdeněk Kolář (WC)
(So 30. 4.)
Česká republika Marek Michalička (Q) 6:2, 6:1
Francie Constant Lestienne
(So 30. 4.)
Itálie Stefano Napolitano (Q) 6:2, 6:4
Finále dvouher
Ostrava, antuka
Česká republika Zdeněk Kolář (WC)
(Ne 1. 5.)
Francie Constant Lestienne 7:6(5), 1:6, 2:6

Čtyřhra

1. kolo čtyřher
Ostrava, antuka
Polsko Tomasz Bednarek (1)
Slovensko Andrej Martin (1)
(Út 26. 4.)
Itálie Lorenzo Giustino
Španělsko Oriol Roca Batalla
6:3, 4:6, 10:2
Slovensko Filip Horanský
Německo Peter Torebko
(Po 25. 4.)
Česká republika Libor Salaba
Česká republika Jan Šátral
1:6, 1:6
Česká republika Lukáš Dlouhý (4)
Chile Hans Podlipnik-Castillo (4)
(Út 26. 4.)
Argentina Pedro Cachin
Srbsko Pedja Krstin
6:3, 6:2
Chorvatsko Ivan Sabanov
Chorvatsko Matej Sabanov
(Po 25. 4.)
Francie Maxime Chazal
Francie Constant Lestienne
6:3, 6:1
Česká republika Petr Michnev (WC)
Česká republika Jaroslav Pospíšil (WC)
(Út 26. 4.)
Česká republika Zdeněk Kolář (WC)
Česká republika David Poljak (WC)
6:4, 7:6(5)
Česká republika Dominik Kellovský (WC)
Slovinsko Blaž Rola (WC)
(Út 26. 4.)
Polsko Adam Majchrowicz (3)
Nizozemsko Mark Vervoort (3)
6:3, 7:6(4)
Francie David Guez
Belgie Yannick Mertens
(Po 25. 4.)
Bělorusko Uladzimir Ignatik
Česká republika Marek Michalička
6:7(6), 6:4, 10:12
Francie Gregoire Barrere
Francie Jonathan Eysseric
(Út 26. 4.)
Nizozemsko Sander Arends (2)
Rakousko Tristan-Samuel Weissborn (2)
4:6, 3:6
Čtvrtfinále čtyřher
Ostrava, antuka
Polsko Tomasz Bednarek (1)
Slovensko Andrej Martin (1)
(Čt 28. 4.)
Česká republika Libor Salaba
Česká republika Jan Šátral
6:3, 6:3
Česká republika Lukáš Dlouhý (4)
Chile Hans Podlipnik-Castillo (4)
(Čt 28. 4.)
Chorvatsko Ivan Sabanov
Chorvatsko Matej Sabanov
7:5, 6:4
Česká republika Petr Michnev (WC)
Česká republika Jaroslav Pospíšil (WC)
(St 27. 4.)
Česká republika Dominik Kellovský (WC)
Slovinsko Blaž Rola (WC)
6:4, 7:6(5)
Bělorusko Uladzimir Ignatik
Česká republika Marek Michalička
(St 27. 4.)
Nizozemsko Sander Arends (2)
Rakousko Tristan-Samuel Weissborn (2)
3:6, 1:6
Semifinále čtyřher
Ostrava, antuka
Polsko Tomasz Bednarek (1)
Slovensko Andrej Martin (1)
(Pá 29. 4.)
Česká republika Lukáš Dlouhý (4)
Chile Hans Podlipnik-Castillo (4)
2:6, 4:6
Česká republika Petr Michnev (WC)
Česká republika Jaroslav Pospíšil (WC)
(Pá 29. 4.)
Nizozemsko Sander Arends (2)
Rakousko Tristan-Samuel Weissborn (2)
5:7, 4:6
Finále čtyřher
Ostrava, antuka
Česká republika Lukáš Dlouhý (4)
Chile Hans Podlipnik-Castillo (4)
(So 30. 4.)
Nizozemsko Sander Arends (2)
Rakousko Tristan-Samuel Weissborn (2)
6:7(8), 7:6(4), 5:10

Kvalifikace

1. kolo kvalifikace
Ostrava, antuka
Slovensko Andrej Martin (1)
(-)
bye
Polsko Piotr Matuszewski (WC)
(-)
Česká republika Petr Michnev 2:6, 2:6
Bělorusko Mikalai Haliak (WC)
(-)
Česká republika Dominik Kellovský 6:7(5), 5:7

(-)
Francie Maxime Hamou (8) bye
Belgie Joris de Loore (2)
(-)
bye
Česká republika Tomáš Papík
(-)
Slovensko Martin Blasko 3:6, 6:4, 5:7
Chorvatsko Mate Delič
(-)
Česká republika Jaroslav Pospíšil wo.

(-)
Slovensko Filip Horanský (5) bye
Česká republika Marek Michalička (3)
(-)
bye
Brazílie Eduardo Dischinger
(-)
Česká republika Lukáš Dlouhý (WC) 2:6, 7:5, 6:2
Švédsko Markus Eriksson
(-)
Německo Peter Torebko 6:2, 1:6, 4:6

(-)
Chile Christian Garin (6) bye
Austrálie Omar Jasika (4)
(-)
bye
Francie Sadio Doumbia
(-)
Ukrajina Vitalij Sachko 6:4, 6:2
Polsko Adam Majchrowicz
(-)
Itálie Stefano Napolitano 2:6, 2:6

(-)
Bělorusko Dzmitry Zhyrmont (7) bye
2. kolo kvalifikace
Ostrava, antuka
Slovensko Andrej Martin (1)
(-)
Česká republika Petr Michnev 6:3, 6:2
Česká republika Dominik Kellovský
(-)
Francie Maxime Hamou (8) 1:6, 7:5, 6:2
Belgie Joris de Loore (2)
(-)
Slovensko Martin Blasko wo.
Česká republika Jaroslav Pospíšil
(-)
Slovensko Filip Horanský (5) 6:4, 6:0
Česká republika Marek Michalička (3)
(-)
Brazílie Eduardo Dischinger 6:2, 6:4
Německo Peter Torebko
(-)
Chile Christian Garin (6) 7:6(4), 6:0
Austrálie Omar Jasika (4)
(-)
Francie Sadio Doumbia 3:6, 2:6
Itálie Stefano Napolitano
(-)
Bělorusko Dzmitry Zhyrmont (7) 7:6(0), 4:6, 6:3