Proti Austrálii nastoupí jako jednička Lukáš Rosol

Ostrava – Český daviscupový tým se o víkendu představí v ostravské Čez aréně s Lukášem Rosolem jako jedničkou. Spolu s Lukášem Rosolem se v 1. kole Davis Cupu Australanům postaví […]

Ostrava – Český daviscupový tým se o víkendu představí v ostravské Čez aréně s Lukášem Rosolem jako jedničkou. Spolu s Lukášem Rosolem se v 1. kole Davis Cupu Australanům postaví Jiří Veselý, Jan Mertl a Adam Pavlásek.

Německo vs. Francie

V předběžné nominaci za Německo jsou Philipp Kohlschreiber (28), Benjamin Becker (39), Jan-Lennard Struff (74) a Andre Begemann (-) vedeni nehrajícím kapitánem Michaelem Kohlmannem. Za Francii prozatím pouze trojice Gilles Simon (14), Gael Monfils (19) a Nicolas Mahut (123) vedeni nehrajícím kapitánem Arnaudem Clementem.

Hrát se bude ve frankfurtské Fraport Arena (in) na tvrdém povrchu s míči Tretorn Serie+.

Velká Británie vs. Spojené státy

V předběžné nominaci za Velkou Británii jsou Andy Murray (5), James Ward (111), specialisté na čtyřhru Jamie Murray (-) a Dominic Inglot (-) vedeni nehrajícím kapitánem Leonem Smithem. Za Spojené státy John Isner (20), Donald Young (47) a světové jedničky ve čtyřhře bratři Bob a Mike Bryanovi vedeni nehrajícím kapitánem Jimem Courierem.

Hrát se bude v glasgowské Emirates Arena (in) na tvrdém povrchu s míči Slazenger Wimbledon Ultra Vis Hydroguard.

Česká republika vs. Austrálie

V předběžné nominaci za Českou republiku jsou Lukáš Rosol (31), Jiří Veselý (45), Jan Mertl (218) a Adam Pavlásek (247) vedeni nehrajícím kapitánem Jaroslavem Navrátilem. Za Austrálii prozatím pouze trojice Bernard Tomič (38), Samuel Groth (69) a Lleyton Hewitt (98) vedeni nehrajícím kapitánem Wallym Masurem.

Hrát se bude v ostravské Čez aréně (in) na tvrdém povrchu s míči Head ATP.

Kazachstán vs. Itálie

V předběžné nominaci za Kazachstán jsou Michail Kukuškin (58), Andrej Golubjev (91), Aleksandr Nědovjesov (130) a Dmitry Popko (610) vedeni nehrajícím kapitánem Diasem Doskarayevem. Za Itálii Fabio Fognini (22), Andreas Seppi (35), Simone Bolelli (49) a Paolo Lorenzi (79) vedeni nehrajícím kapitánem Corradem Barazzuttim.

Hrát se bude v astanském National Tennis Centre (in) na tvrdém povrchu s míči Dunlop Fort All Court.

Argentina vs. Brazílie

V předběžné nominaci za Argentinu jsou Leonardo Mayer (29), Diego Schwartzman (63), Carlos Berlocq (67) a Federico Delbonis (83) vedeni nehrajícím kapitánem Danielem Orsanicem. Za Brazílii Joao Souza (75), Thomaz Bellucci (87), specialisté na čtyřhru Marcelo Melo (-) a Bruno Soares (-) vedeni nehrajícím kapitánem Joaoem Zwetschem.

Hrát se bude na otevřených antukových dvorcích Tecnópolis (out) v Buenos Aires s míči Wilson Australian Open.

Srbsko vs. Chorvatsko

V předběžné nominaci za Srbsko jsou Novak Djokovič (1), Viktor Troicki (41), Filip Krajinovič (100) a specialista na čtyřhru Nenad Zimonjič (-) vedeni nehrajícím kapitánem Bogdanem Obradovičem. Za Chorvatsko prozatím pouze trojice Borna Čorič (61), Mate Delič (158) a Marin Draganja (-) vedeni nehrajícím kapitánem Zeljkem Krajanem.

Hrát se bude v kraljevském Kraljevo Sports Centre (in) na tvrdém povrchu s míči Tecnifibre X-One.

Kanada vs. Japonsko

V přeběžné nominaci za Kanadu jsou Miloš Raonič (6), Vašek Pospíšil (62), Frank Dančevič (166) a specialista na čtyřhru Daniel Nestor (-) vedeni nehrajícím kapitánem Martinem Laurendeauem. Za Japonsko Kei Nišikori (4), Tatsuma Ito (85), Go Soeda (86) a Yasutaka Uchiyama (276) vedeni nehrajícím kapitánem Minoruem Uedaou.

Hrát se bude ve vancouverském Doug Mitchell Thunderbird Sports Centre (in) na tvrdém povrchu s míči Yonex Tour.

Belgie vs. Švýcarsko

V předběžné nominaci za Belgii jsou David Goffin (21), Steve Darcis (102), Ruben Bemelmans (132) a Niels Desein (154) vedeni nehrajícím kapitánem Johanem Van Herckem. Za Švýcarsko Yann Marti (292), Adrien Bossel (321), Henri Laaksonen (344) a Michael Lammer (576) vedeni nehrajícím kapitánem Severinem Luthim.

Hrát se bude v lutyšském Country Hall du Sart Tilman (in) na tvrdém povrchu s míči Babolat French Open Roland-Garros.
________
V závorkách jsou uvedeny pozice tenistů ve světovém žebříčku ATP po přepočtu v pondělí 2. března 2015.

(-) … Ve dvouhře neklasifikováni.

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.