Ředitelství silnic a dálnic podepsalo se Skanskou

Karviná – V úterý 21. dubna 2020 podepsalo Ředitelství silnic a dálnic se stavební firmou Skanska smlouvu o výstavbě obchvatu Karviné. Skanska nabídla ve výběrovém řízení vyhlášeném loni v září […]

Karviná – V úterý 21. dubna 2020 podepsalo Ředitelství silnic a dálnic se stavební firmou Skanska smlouvu o výstavbě obchvatu Karviné.

Skanska nabídla ve výběrovém řízení vyhlášeném loni v září z deseti zájemců o zakázku nejnižší cenu a to 899 milionů korun bez DPH, kdy předpokládaná cena Ředitelství silnic a dálnic byla 1,1 miliardy korun bez DPH.

Obchvat, který bude přeložkou silnice I/67 a napojí se na křižovatku se silnicí I/59 za Lodičkami ve Fryštátě, má především ulevit centru vyvedením dopravy z města, projíždějícím zkrátit cestu ze čtyřech na tři kilometry, zlepšit kvalitu ovzduší a úroveň života v Karviné.

Ředitelství silnic a dálnic již má vykoupeny všechny pozemky i potřebná stavební povolení. Stavět se začne během několika následujících týdnů a hotovo by mělo být o dva roky později v roce 2023.