Reprezentanti České republiky vyhráli s Anglií

Praha – Nejprve mezi řádky urazili Českou republiku nařčením z rasismu a následně odletěli zpět do Anglie s prázdnou. Povyšovali se a prohráli. Kolébka fotbalu dostala zaslouženou lekci a Česká […]

Praha – Nejprve mezi řádky urazili Českou republiku nařčením z rasismu a následně odletěli zpět do Anglie s prázdnou. Povyšovali se a prohráli. Kolébka fotbalu dostala zaslouženou lekci a Česká republika získala cenný skalp, když v 6. zápase kvalifikační skupiny A na Euro 2020 porazila v pražském Edenu svého soupeře těsným rozdílem jedné branky 2:1.

Střelecky se prosadili za domácí Českou republiku Jakub Brabec (9′) a Zdeněk Ondrášek (85′). Za hostující Anglii z penalty kapitán Harry Kane (5′ pen.).

Česká republika červená a modrá. Anglie bílá.

Utkání řízené Skominou za asistence Praprotnika a Vukana sledovalo 18651 diváků.

Česká republika vs. Anglie 2:1 (1:1)

Pá 11. října 2019, 20:45 – Stadion Sinobo v pražském Edenu

Česká republika: Tomáš Vaclík – Vladimír Coufal, Ondřej Čelůstka, Jakub Brabec, Jan Bořil – Tomáš Souček, Alex Král – Lukáš Masopust (90. Jaromír Zmrhal), Vladimír Darida (K), Jakub Jankto (82. Jan Kopic) – Patrik Schick (65. Zdeněk Ondrášek). Trenér: Jaroslav Šilhavý.

Anglie: Pickford – Trippier, Keane, Maguire, Rose – Henderson, Rice (88. Abraham), Mason Mount (72. Barkley) – Sterling, Harry Kane (K), Sancho (72. Rashford). Trenér: Gareth Southgate.