Roland Garros 2017 – Paříž

Paříž – Druhý grandslam tenisové sezony Roland Garros (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open) se ve svém 116. ročníku sehraje tradičně na otevřených antukových dvorcích tenisového areálu Rolanda Garrose v Paříži v rozmezí pondělí 22. května (Q) až neděle 11. června (F).

Turnaje se zúčastní 128 tenistů, 128 tenistek, 64 mužských dvojic, 64 ženských dvojic a 32 smíšených párů. Kvalifikace dvouher mužů je otevřena dalším 128 tenistům a kvalifikace dvouher žen 96 tenistkám. Kvalifikace žádné ze čtyřher se nehraje.

Prize money je 16 790 000 eur.

Obhajoby

Obhajují Srb Novak Djokovič (dvouhra muži), Španělka Garbine Muguruzaová (dvouhra ženy), španělská dvojice Feliciano López a Marc López (čtyřhra muži), francouzská dvojice Caroline Garciaová a Kristina Mladenovičová (čtyřhra ženy), švýcarsko-indický pár Martina Hingisová a Leander Paes (smíšená čtyřhra).

Finále

Dvouhra muži
Roland Garros
Francie
(Ne 11. června 2017, Philippe Chatrier)
Francie -:-, -:-, -:-
Dvouhra ženy
Roland Garros
Francie
(So 10. června 2017, Philippe Chatrier)
Francie -:-, -:-
Čtyřhra muži
Roland Garros
Francie
Francie
(-, Philippe Chatrier)
Francie
Francie
-:-, -:-
Čtyřhra ženy
Roland Garros
Francie
Francie
(-, Philippe Chatrier)
Francie
Francie
-:-, -:-
Smíšená čtyřhra
Roland Garros
Francie
Francie
(-, Philippe Chatrier)
Francie
Francie
-:-, -:-

Češi na turnaji

  • Dvouhra muži – Tomáš Berdych, Jiří Veselý, Jan Šátral (Q-3), Adam Pavlásek (Q-1), Lukáš Rosol (Q-1) a Václav Šafránek (Q-1).
  • Dvouhra ženy – Petra Kvitová, Kristýna Plíšková, Barbora Strýcová, Lucie Šafářová, Kateřina Siniaková, Karolína Plíšková, Markéta Vondroušová, Lucie Hradecká (Q-3), Tereza Smitková (Q-2) a Tereza Martincová (Q-2).
  • Čtyřhra muži – Roman Jebavý s Jiřím Veselým.
  • Čtyřhra ženy – Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou (USA), Květa Peschkeová s Annou-Lenou Grönefeldovou (GER), Barbora Strýcová s Julií Görgesovou (GER), Kristýna Plíšková s Viktorijí Golubicovou (SUI), Andrea Hlaváčková s Tímeou Babosovou (HUN), Lucie Hradecká s Kateřinou Siniakovou, Renata Voráčová s Annikou Beckovou (GER) a Barbora Krejčíková s Čan Chao-ťing (TPE).
  • Smíšená čtyřhra – …