Rusko 2018

Moskva – V pořadí 21. mistrovství světa ve fotbale hostí od 14. června do 15. července 2018 Rusko. 32 národních týmů se nejprve střetne v osmi základních skupinách A až […]

Moskva – V pořadí 21. mistrovství světa ve fotbale hostí od 14. června do 15. července 2018 Rusko.

32 národních týmů se nejprve střetne v osmi základních skupinách A až H systémem každý s každým. Následně 2 nejlepší z každé z nich vyřazovacím způsobem v play-off, ze kterého vzejdou světoví šampioni. Poražení semifinalisté se utkají o bronz.

Obhajuje Německo.

Oficiálním maskotem je vlk Zabivaka.

Na 12 stadionech v 11 městech se odehraje celkem 64 zápasů.

Moskva (Lužniki a Otkrytie aréna), Petrohrad (Krestovsky stadion), Kaliningrad (Kaliningradský stadion), Kazaň (Kazaňská aréna), Nižnij Novgorod (Stadion Nižnij Novgorod), Samara (Samarská aréna), Volgograd (Volgogradská aréna), Saransk (Mordovia aréna), Rostov na Donu (Rostovská aréna), Soči (Olympijský stadion Fišt) a Jekatěrinburg (Centrální stadion).

Skupina A

Ve skupině A se utkají reprezentace hostitelského Ruska, Saúdské Arábie, Egypta a Uruguaye.

Do osmifinále postoupili z prvního místa Uruguay a z druhého místa Rusko.

Skupina A
Moskva, Petrohrad, Samara, Volgograd, Rostov na Donu, Jekatěrinburg
Rusko Rusko
(Čt 14. 6., 17:00 – Lužniki) #1
Saúdská Arábie Saúdská Arábie 5:0 (2:0)
Egypt Egypt
(Pá 15. 6., 14:00 – Centrální stadion) #2
Uruguay Uruguay 0:1 (0:0)
Rusko Rusko
(Út 19. 6., 20:00 – Krestovsky stadion) #17
Egypt Egypt 3:1 (0:0)
Uruguay Uruguay
(St 20. 6., 17:00 – Rostovská aréna) #18
Saúdská Arábie Saúdská Arábie 1:0 (1:0)
Uruguay Uruguay
(Po 25. 6., 16:00 – Samarská aréna) #33
Rusko Rusko 3:0 (2:0)
Saúdská Arábie Saúdská Arábie
(Po 25. 6., 16:00 – Volgogradská aréna) #34
Egypt Egypt 2:1 (1:1)
pořadí reprezentace zápasy výh rem pro skóre body + / –
1. Uruguay Uruguay 3 3 0 0 5:0 9 b. + 5
2. Rusko Rusko 3 2 0 1 8:4 6 b. + 4
3. Saúdská Arábie Saúdská Arábie 3 1 0 2 2:7 3 b. – 5
4. Egypt Egypt 3 0 0 3 2:6 0 b. – 4

Skupina B

Ve skupině B se utkají reprezentace Portugalska, Španělska, Maroka a Íránu.

Do osmifinále postoupili z prvního místa Španělsko a z druhého místa Portugalsko.

Skupina B
Moskva, Petrohrad, Kaliningrad, Kazaň, Saransk, Soči
Maroko Maroko
(Pá 15. 6., 17:00 – Krestovsky stadion) #4
Írán Írán 0:1 (0:0)
Portugalsko Portugalsko
(Pá 15. 6., 20:00 – Olympijský stadion Fišt) #3
Španělsko Španělsko 3:3 (2:1)
Portugalsko Portugalsko
(St 20. 6., 14:00 – Lužniki) #19
Maroko Maroko 1:0 (1:0)
Írán Írán
(St 20. 6., 20:00 – Kazaňská aréna) #20
Španělsko Španělsko 0:1 (0:0)
Írán Írán
(Po 25. 6., 20:00 – Mordovia aréna) #35
Portugalsko Portugalsko 1:1 (0:1)
Španělsko Španělsko
(Po 25. 6., 20:00 – Kaliningradský stadion) #36
Maroko Maroko 2:2 (1:1)
pořadí reprezentace zápasy výh rem pro skóre body + / –
1. Španělsko Španělsko 3 1 2 0 6:5 5 b. + 1
2. Portugalsko Portugalsko 3 1 2 0 5:4 5 b. + 1
3. Írán Írán 3 1 1 1 2:2 4 b. + / – 0
4. Maroko Maroko 3 0 1 2 2:4 1 b. – 2

Skupina C

Ve skupině C se utkají reprezentace Francie, Austrálie, Peru a Dánska.

Do osmifinále postoupili z prvního místa Francie a z druhého místa Dánsko.

Skupina C
Moskva, Kazaň, Samara, Saransk, Soči, Jekatěrinburg
Francie Francie
(So 16. 6., 12:00 – Kazaňská aréna) #5
Austrálie Austrálie 2:1 (0:0)
Peru Peru
(So 16. 6., 18:00 – Mordovia aréna) #6
Dánsko Dánsko 0:1 (0:0)
Francie Francie
(Čt 21. 6., 14:00 – Centrální stadion) #22
Peru Peru 1:0 (1:0)
Dánsko Dánsko
(Čt 21. 6., 17:00 – Samarská aréna) #21
Austrálie Austrálie 1:1 (1:1)
Dánsko Dánsko
(Út 26. 6., 16:00 – Lužniki) #37
Francie Francie 0:0
Austrálie Austrálie
(Út 26. 6., 16:00 – Olympijský stadion Fišt) #38
Peru Peru 0:2 (0:1)
pořadí reprezentace zápasy výh rem pro skóre body + / –
1. Francie Francie 3 2 1 0 3:1 7 b. + 2
2. Dánsko Dánsko 3 1 2 0 2:1 5 b. + 1
3. Peru Peru 3 1 0 2 2:2 3 b. + / – 0
4. Austrálie Austrálie 3 0 1 2 2:5 1 b. – 3

Skupina D

Ve skupině D se utkají reprezentace Argentiny, Islandu, Chorvatska a Nigérie.

Do osmifinále postoupili z prvního místa Chorvatsko a z druhého místa Argentina.

Skupina D
Moskva, Petrohrad, Kaliningrad, Nižnij Novgorod, Volgograd, Rostov na Donu
Argentina Argentina
(So 16. 6., 15:00 – Otkrytie aréna) #7
Island Island 1:1 (1:1)
Chorvatsko Chorvatsko
(So 16. 6., 21:00 – Kaliningradský stadion) #8
Nigérie Nigérie 2:0 (1:0)
Argentina Argentina
(Čt 21. 6., 20:00 – Stadion Nižnij Novgorod) #23
Chorvatsko Chorvatsko 0:3 (0:0)
Nigérie Nigérie
(Pá 22. 6., 17:00 – Volgogradská aréna) #24
Island Island 2:0 (0:0)
Nigérie Nigérie
(Út 26. 6., 20:00 – Krestovsky stadion) #39
Argentina Argentina 1:2 (0:1)
Island Island
(Út 26. 6., 20:00 – Rostovská aréna) #40
Chorvatsko Chorvatsko 1:2 (0:0)
pořadí reprezentace zápasy výh rem pro skóre body + / –
1. Chorvatsko Chorvatsko 3 3 0 0 7:1 9 b. + 6
2. Argentina Argentina 3 1 1 1 3:5 4 b. – 2
3. Nigérie Nigérie 3 1 0 2 3:4 3 b. – 1
4. Island Island 3 0 1 2 2:5 1 b. – 3

Skupina E

Ve skupině E se utkají reprezentace Brazílie, Švýcarska, Kostariky a Srbska.

Do osmifinále postoupili z prvního místa Brazílie a z druhého místa Švýcarsko.

Skupina E
Moskva, Petrohrad, Kaliningrad, Nižnij Novgorod, Samara, Rostov na Donu
Kostarika Kostarika
(Ne 17. 6., 14:00 – Samarská aréna) #10
Srbsko Srbsko 0:1 (0:0)
Brazílie Brazílie
(Ne 17. 6., 20:00 – Rostovská aréna) #9
Švýcarsko Švýcarsko 1:1 (1:0)
Brazílie Brazílie
(Pá 22. 6., 14:00 – Krestovsky stadion) #25
Kostarika Kostarika 2:0 (0:0)
Srbsko Srbsko
(Pá 22. 6., 20:00 – Kaliningradský stadion) #26
Švýcarsko Švýcarsko 1:2 (1:0)
Srbsko Srbsko
(St 27. 6., 20:00 – Otkrytie aréna) #41
Brazílie Brazílie 0:2 (0:1)
Švýcarsko Švýcarsko
(St 27. 6., 20:00 – Stadion Nižnij Novgorod) #42
Kostarika Kostarika 2:2 (1:0)
pořadí reprezentace zápasy výh rem pro skóre body + / –
1. Brazílie Brazílie 3 2 1 0 5:1 7 b. + 4
2. Švýcarsko Švýcarsko 3 1 2 0 5:4 5 b. + 1
3. Srbsko Srbsko 3 1 0 2 2:4 3 b. – 2
4. Kostarika Kostarika 3 0 1 2 2:5 1 b. – 3

Skupina F

Ve skupině F se utkají reprezentace obhajujícího Německa, Mexika, Švédska a Jižní Koreje.

Do osmifinále postoupili z prvního místa Švédsko a z druhého místa Mexiko.

Skupina F
Moskva, Kazaň, Nižnij Novgorod, Rostov na Donu, Soči, Jekatěrinburg
Německo Německo
(Ne 17. 6., 17:00 – Lužniki) #11
Mexiko Mexiko 0:1 (0:1)
Švédsko Švédsko
(Po 18. 6., 14:00 – Stadion Nižnij Novgorod) #12
Jižní Korea Jižní Korea 1:0 (0:0)
Jižní Korea Jižní Korea
(So 23. 6., 17:00 – Rostovská aréna) #27
Mexiko Mexiko 1:2 (0:1)
Německo Německo
(So 23. 6., 20:00 – Olympijský stadion Fišt) #28
Švédsko Švédsko 2:1 (0:1)
Jižní Korea Jižní Korea
(St 27. 6., 16:00 – Kazaňská aréna) #43
Německo Německo 2:0 (0:0)
Mexiko Mexiko
(St 27. 6., 16:00 – Centrální stadion) #44
Švédsko Švédsko 0:3 (0:0)
pořadí reprezentace zápasy výh rem pro skóre body + / –
1. Švédsko Švédsko 3 2 0 1 5:2 6 b. + 3
2. Mexiko Mexiko 3 2 0 1 3:4 6 b. – 1
3. Jižní Korea Jižní Korea 3 1 0 2 3:3 3 b. + / – 0
4. Německo Německo 3 1 0 2 2:4 3 b. – 2

Skupina G

Ve skupině G se utkají reprezentace Belgie, Panamy, Tuniska a fotbalové Anglie.

Do osmifinále postoupili z prvního místa Belgie a z druhého místa Anglie.

Skupina G
Moskva, Kaliningrad, Nižnij Novgorod, Volgograd, Saransk, Soči
Belgie Belgie
(Po 18. 6., 17:00 – Olympijský stadion Fišt) #13
Panama Panama 3:0 (0:0)
Tunisko Tunisko
(Po 18. 6., 20:00 – Volgogradská aréna) #14
Anglie Anglie 1:2 (1:1)
Belgie Belgie
(So 23. 6., 14:00 – Otkrytie aréna) #29
Tunisko Tunisko 5:2 (3:1)
Anglie Anglie
(Ne 24. 6., 14:00 – Stadion Nižnij Novgorod) #30
Panama Panama 6:1 (5:0)
Anglie Anglie
(Čt 28. 6., 20:00 – Kaliningradský stadion) #45
Belgie Belgie 0:1 (0:0)
Panama Panama
(Čt 28. 6., 20:00 – Mordovia aréna) #46
Tunisko Tunisko 1:2 (1:0)
pořadí reprezentace zápasy výh rem pro skóre body + / –
1. Belgie Belgie 3 3 0 0 9:2 9 b. + 7
2. Anglie Anglie 3 2 0 1 8:3 6 b. + 5
3. Tunisko Tunisko 3 1 0 2 5:8 3 b. – 3
4. Panama Panama 3 0 0 3 2:11 0 b. – 9

Skupina H

Ve skupině H se utkají reprezentace Polska, Senegalu, Kolumbie a Japonska.

Do osmifinále postoupili z prvního místa Kolumbie a z druhého místa Japonsko.

Skupina H
Moskva, Kazaň, Samara, Volgograd, Saransk, Jekatěrinburg
Polsko Polsko
(Út 19. 6., 14:00 – Otkrytie aréna) #16
Senegal Senegal 1:2 (0:1)
Kolumbie Kolumbie
(Út 19. 6., 17:00 – Mordovia aréna) #15
Japonsko Japonsko 1:2 (1:1)
Japonsko Japonsko
(Ne 24. 6., 17:00 – Centrální stadion) #32
Senegal Senegal 2:2 (1:1)
Polsko Polsko
(Ne 24. 6., 20:00 – Kazaňská aréna) #31
Kolumbie Kolumbie 0:3 (0:1)
Japonsko Japonsko
(Čt 28. 6., 16:00 – Volgogradská aréna) #47
Polsko Polsko 0:1 (0:0)
Senegal Senegal
(Čt 28. 6., 16:00 – Samarská aréna) #48
Kolumbie Kolumbie 0:1 (0:0)
pořadí reprezentace zápasy výh rem pro skóre body + / –
1. Kolumbie Kolumbie 3 2 0 1 5:2 6 b. + 3
2. Japonsko Japonsko 3 1 1 1 4:4 4 b. + / – 0
3. Senegal Senegal 3 1 1 1 4:4 4 b. + / – 0
4. Polsko Polsko 3 1 0 2 2:5 3 b. – 3

Play-off

Osmifinále
Moskva, Petrohrad, Kazaň, Nižnij Novgorod, Samara, Rostov na Donu, Soči
Francie Francie
(So 30. 6., 16:00 – Kazaňská aréna) #50
Argentina Argentina 4:3 (1:1)
Uruguay Uruguay
(So 30. 6., 20:00 – Olympijský stadion Fišt) #49
Portugalsko Portugalsko 2:1 (1:0)
Španělsko Španělsko
(Ne 1. 7., 16:00 – Lužniki) #51
Rusko Rusko 1:1 (1:1)
3:4 na penalty
Chorvatsko Chorvatsko
(Ne 1. 7., 20:00 – Stadion Nižnij Novgorod) #52
Dánsko Dánsko 1:1 (1:1)
3:2 na penalty
Brazílie Brazílie
(Po 2. 7., 16:00 – Samarská aréna) #53
Mexiko Mexiko 2:0 (0:0)
Belgie Belgie
(Po 2. 7., 20:00 – Rostovská aréna) #54
Japonsko Japonsko 3:2 (0:0)
Švédsko Švédsko
(Út 3. 7., 16:00 – Krestovsky stadion) #55
Švýcarsko Švýcarsko 1:0 (0:0)
Kolumbie Kolumbie
(Út 3. 7., 20:00 – Otkrytie aréna) #56
Anglie Anglie 1:1 (0:0)
3:4 na penalty
Čtvrtfinále
Kazaň, Nižnij Novgorod, Samara, Soči
Uruguay Uruguay
(Pá 6. 7., 16:00 – Stadion Nižnij Novgorod) #57
Francie Francie 0:2 (0:1)
Brazílie Brazílie
(Pá 6. 7., 20:00 – Kazaňská aréna) #58
Belgie Belgie 1:2 (0:2)
Švédsko Švédsko
(So 7. 7., 16:00 – Samarská aréna) #60
Anglie Anglie 0:2 (0:1)
Rusko Rusko
(So 7. 7., 20:00 – Olympijský stadion Fišt) #59
Chorvatsko Chorvatsko 2:2 (1:1, 1:1)
3:4 na penalty
Semifinále
Moskva, Petrohrad
Francie Francie
(Út 10. 7., 20:00 – Krestovsky stadion) #61
Belgie Belgie 1:0 (0:0)
Chorvatsko Chorvatsko
(St 11. 7., 20:00 – Lužniki) #62
Anglie Anglie 2:1 (1:1, 0:1)
O 3. místo
Petrohrad
Belgie Belgie
(So 14. 7., 16:00 – Krestovsky stadion) #63
Anglie Anglie 2:0 (1:0)
Finále
Moskva
Francie Francie
(Ne 15. 7., 17:00 – Lužniki) #64
Chorvatsko Chorvatsko 4:2 (2:1)

Na náhledové fotografii Kazaňská aréna okem pana Kazaneera z Kazaně dostupná pod licencí CC BY-SA 3.0 pořízená v lednu 2013.