Startuje Roland Garros 2015

Paříž – V Paříži odstartoval druhý grandslam tenisové sezony Roland Garros, který se sehraje v rozmezí 24. května až 7. června 2015 na otevřených antukových dvorcích Rolanda Garrose s míči […]

Paříž – V Paříži odstartoval druhý grandslam tenisové sezony Roland Garros, který se sehraje v rozmezí 24. května až 7. června 2015 na otevřených antukových dvorcích Rolanda Garrose s míči Wilson a Česká republika má v hlavních pavoucích dvouher patnáctičlenné zastoupení. Obhajují Rafael Nadal a Maria Šarapovová.

Nasazenou jedničkou ve dvouhře mužů (128 tenistů) je Srb Novak Djokovič, dvojkou Švýcar Roger Federer. Z našich jsou v pavouku Jiří Veselý, Lukáš Rosol, Radek Štěpánek a Tomáš Berdych. Kvalifikace se účastnili Jan Mertl, Jan Hernych a Jaroslav Pospíšil. Nekvalifikoval se však ani jeden.

Nasazenou jedničkou ve dvouhře žen (128 tenistek) je Američanka Serena Williamsová, dvojkou Ruska Maria Šarapovová. Z našich jsou v pavouku kvalifikantka Andrea Hlaváčková, dále Lucie Hradecká, Barbora Strýcová, Denisa Allertová, Kateřina Siniaková, Petra Kvitová, Tereza Smitková, Karolína Plíšková, Klára Koukalová, Petra Cetkovská a Lucie Šafářová. Spolu s Andreou Hlaváčkovou se pokoušely kvalifikovat i Renata Voráčová, Kristýna Plíšková a Barbora Krejčíková, avšak neúspěšně.

Za sebou máme Australian Open, před sebou Wimbledon a US Open.

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.