Turnaj mistrů 2015 – Londýn

Londýn – Třetí listopadový týden (15. – 22. 11.) se v anglickém Londýně sešlo osm nejlepších tenistů světa, aby na turnaji mistrů (oficiálně Barclays ATP World Tour Finals) změřili své síly nejprve ve skupinách Stana Smithe (dříve A) a Ilieho Nastaseho (dříve B). Poté dva nejlepší z každé z nich svedli vyřazovací souboje v pavouku, ze kterého vzejde světový tenisový mistr pro rok 2015.

Hraje se na tvrdém povrchu londýnské O2 arény s dotací rovných sedm milionů dolarů.

Obhajuje čtyřnásobný vítěz Novak Djokovič (SRB), kterému v loňském finále odstoupil Roger Federer (SUI).

Česká republika je zastoupena Tomášem Berdychem.

Prvním náhradníkem je Richard Gasquet (FRA).

Dvouhra

Skupina Stana Smithe
Výsledky
Srbsko Novak Djokovič
(Ne 15. listopadu 2015, 15:00)
Japonsko Kei Nišikori 6:1, 6:1
Švýcarsko Roger Federer
(Ne 15. listopadu 2015, 21:00)
Česká republika Tomáš Berdych 6:4, 6:2
Japonsko Kei Nišikori
(Út 17. listopadu 2015, 15:00)
Česká republika Tomáš Berdych 7:5, 3:6, 6:3
Švýcarsko Roger Federer
(Út 17. listopadu 2015, 21:00)
Srbsko Novak Djokovič 7:5, 6:2
Švýcarsko Roger Federer
(Čt 19. listopadu 2015, 15:00)
Japonsko Kei Nišikori 7:5, 4:6, 6:4
Srbsko Novak Djokovič
(Čt 19. listopadu 2015, 21:00)
Česká republika Tomáš Berdych 6:3, 7:5
1. Švýcarsko Roger Federer 3 3 0 6:1 42:28 3 b.
2. Srbsko Novak Djokovič 3 2 1 4:2 32:23 2 b.
3. Japonsko Kei Nišikori 3 1 2 3:5 33:43 1 b.
4. Česká republika Tomáš Berdych 3 0 3 1:6 28:41 0 b.
Skupina Ilieho Nastaseho
Výsledky
Velká Británie Andy Murray
(Po 16. listopadu 2015, 15:00)
Španělsko David Ferrer 6:4, 6:4
Španělsko Rafael Nadal
(Po 16. listopadu 2015, 21:00)
Švýcarsko Stanislas Wawrinka 6:3, 6:2
Španělsko Rafael Nadal
(St 18. listopadu 2015, 15:00)
Velká Británie Andy Murray 6:4, 6:1
Švýcarsko Stanislas Wawrinka
(St 18. listopadu 2015, 21:00)
Španělsko David Ferrer 7:5, 6:2
Španělsko Rafael Nadal
(Pá 20. listopadu 2015, 15:00)
Španělsko David Ferrer 6:7(2), 6:3, 6:4
Švýcarsko Stanislas Wawrinka
(Pá 20. listopadu 2015, 21:00)
Velká Británie Andy Murray 7:6(4), 6:4
1. Španělsko Rafael Nadal 3 3 0 6:1 42:24 3 b.
2. Švýcarsko Stanislas Wawrinka 3 2 1 4:2 31:29 2 b.
3. Velká Británie Andy Murray 3 1 2 2:4 27:33 1 b.
4. Španělsko David Ferrer 3 0 3 1:6 29:43 0 b.
Semifinále
Výsledky
Srbsko Novak Djokovič
(So 21. listopadu 2015, 15:00)
Španělsko Rafael Nadal 6:3, 6:3
Švýcarsko Roger Federer
(So 21. listopadu 2015, 21:00)
Švýcarsko Stanislas Wawrinka 7:5, 6:3
Finále
Výsledky
Srbsko Novak Djokovič
(Ne 22. listopadu 2015, 19:00)
Švýcarsko Roger Federer 6:3, 6:4

Čtyřhra

Pro osm nejlepších tenisových dvojic začíná turnaj mistrů skupinou Ashe a Smithe (dříve A) a skupinou McEnroea a Fleminga (dříve B).

Obhajují bratři Bob a Mike Bryanovi (USA).

Skupina Ashe a Smithe
Výsledky
Velká Británie Jamie Murray
Austrálie John Peers
(Ne 15. listopadu 2015, 13:00)
Itálie Simone Bolelli
Itálie Fabio Fognini
7:6(5), 3:6, 11:9
Indie Rohan Bopanna
Rumunsko Florin Mergea
(Ne 15. listopadu 2015, 19:00)
Spojené státy Bob Bryan
Spojené státy Mike Bryan
6:4, 6:3
Indie Rohan Bopanna
Rumunsko Florin Mergea
(Út 17. listopadu 2015, 13:00)
Velká Británie Jamie Murray
Austrálie John Peers
6:3, 7:6(5)
Spojené státy Bob Bryan
Spojené státy Mike Bryan
(Út 17. listopadu 2015, 19:00)
Itálie Simone Bolelli
Itálie Fabio Fognini
6:3, 6:2
Itálie Simone Bolelli
Itálie Fabio Fognini
(Čt 19. listopadu 2015, 13:00)
Indie Rohan Bopanna
Rumunsko Florin Mergea
6:4, 1:6, 10:5
Spojené státy Bob Bryan
Spojené státy Mike Bryan
(Čt 19. listopadu 2015, 19:00)
Velká Británie Jamie Murray
Austrálie John Peers
6:7(5), 7:6(5), 16:14
1. Indie Rohan Bopanna
Rumunsko Florin Mergea
3 2 1 5:2 35:24 2 b.
2. Spojené státy Bob Bryan
Spojené státy Mike Bryan
3 2 1 4:3 33:30 2 b.
3. Velká Británie Jamie Murray
Austrálie John Peers
3 1 2 3:5 33:39 1 b.
4. Itálie Simone Bolelli
Itálie Fabio Fognini
3 1 2 3:5 25:33 1 b.
Skupina McEnroea a Fleminga
Výsledky
Nizozemsko Jean-Julien Rojer
Rumunsko Horia Tecau
(Po 16. listopadu 2015, 13:00)
Polsko Marcin Matkowski
Srbsko Nenad Zimonjič
6:2, 6:4
Chorvatsko Ivan Dodig
Brazílie Marcelo Melo
(Po 16. listopadu 2015, 19:00)
Francie Pierre-Hugues Herbert
Francie Nicolas Mahut
3:6, 7:6(4), 10:7
Francie Pierre-Hugues Herbert
Francie Nicolas Mahut
(St 18. listopadu 2015, 13:00)
Polsko Marcin Matkowski
Srbsko Nenad Zimonjič
5:7, 6:3, 10:8
Nizozemsko Jean-Julien Rojer
Rumunsko Horia Tecau
(St 18. listopadu 2015, 19:00)
Chorvatsko Ivan Dodig
Brazílie Marcelo Melo
6:4, 7:6(3)
Chorvatsko Ivan Dodig
Brazílie Marcelo Melo
(Pá 20. listopadu 2015, 13:00)
Polsko Marcin Matkowski
Srbsko Nenad Zimonjič
3:6, 7:5, 10:6
Nizozemsko Jean-Julien Rojer
Rumunsko Horia Tecau
(Pá 20. listopadu 2015, 18:45)
Francie Pierre-Hugues Herbert
Francie Nicolas Mahut
6:4, 7:5
1. Nizozemsko Jean-Julien Rojer
Rumunsko Horia Tecau
3 3 0 6:0 38:25 3 b.
2. Chorvatsko Ivan Dodig
Brazílie Marcelo Melo
3 2 1 4:4 32:36 2 b.
3. Francie Pierre-Hugues Herbert
Francie Nicolas Mahut
3 1 2 3:5 33:34 1 b.
4. Polsko Marcin Matkowski
Srbsko Nenad Zimonjič
3 0 3 2:6 27:35 0 b.
Semifinále
Výsledky
Indie Rohan Bopanna
Rumunsko Florin Mergea
(So 21. listopadu 2015, 13:00)
Chorvatsko Ivan Dodig
Brazílie Marcelo Melo
6:4, 6:2
Nizozemsko Jean-Julien Rojer
Rumunsko Horia Tecau
(So 21. listopadu 2015, 19:00)
Spojené státy Bob Bryan
Spojené státy Mike Bryan
6:4, 6:4
Finále
Výsledky
Nizozemsko Jean-Julien Rojer
Rumunsko Horia Tecau
(Ne 22. listopadu 2015, 14:30)
Indie Rohan Bopanna
Rumunsko Florin Mergea
6:4, 6:3