Turnaj mistrů 2016 – Londýn

Londýn – V polovině listopadu (13. – 20. 11.) se v anglickém Londýně sešlo osm nejlepších tenistů světa, aby na turnaji mistrů (oficiálně Barclays ATP World Tour Finals) změřili své síly nejprve ve skupinách Johna McEnroea a Ivana Lendla. Poté dva nejlepší z každé z nich svedli vyřazovací souboje v pavouku, ze kterého vzejde světový tenisový mistr pro rok 2016.

Hraje se na tvrdém povrchu londýnské O2 arény s dotací sedm a půl milionů amerických dolarů.

Obhajuje pětinásobný vítěz Novak Djokovič (SRB), který v loňském finále porazil ve dvou setech Rogera Federera (SUI).

První náhradník David Goffin (BEL), druhý náhradník Roberto Bautista Agut (ESP).

Dvouhra

Skupina Johna McEnroea
Výsledky
Švýcarsko Stanislas Wawrinka (3)
(Po 14. 11., odpoledne)
Japonsko Kei Nišikori (5) 2:6, 3:6
Velká Británie Andy Murray (1)
(Po 14. 11., večer)
Chorvatsko Marin Čilič (7) 6:3, 6:2
Velká Británie Andy Murray (1)
(St 16. 11., odpoledne)
Japonsko Kei Nišikori (5) 6:7(9), 6:4, 6:4
Švýcarsko Stanislas Wawrinka (3)
(St 16. 11., večer)
Chorvatsko Marin Čilič (7) 7:6(3), 7:6(3)
Velká Británie Andy Murray (1)
(Pá 18. 11., odpoledne)
Švýcarsko Stanislas Wawrinka (3) 6:4, 6:2
Japonsko Kei Nišikori (5)
(Pá 18. 11., večer)
Chorvatsko Marin Čilič (7) 6:3, 2:6, 3:6
1. Velká Británie Andy Murray (1) 3 3 0 6:1 42:26 3 b.
2. Japonsko Kei Nišikori (5) 3 1 2 4:4 38:38 1 b.
3. Švýcarsko Stanislas Wawrinka (3) 3 1 2 2:4 25:36 1 b.
4. Chorvatsko Marin Čilič (7) 3 1 2 2:5 32:37 1 b.
Skupina Ivana Lendla
Výsledky
Srbsko Novak Djokovič (2)
(Ne 13. 11., odpoledne)
Rakousko Dominic Thiem (8) 6:7(10), 6:0, 6:2
Kanada Miloš Raonič (4)
(Ne 13. 11., večer)
Francie Gael Monfils (6) 6:3, 6:4
Francie Gael Monfils (6)
(Út 15. 11., odpoledne)
Rakousko Dominic Thiem (8) 3:6, 6:1, 4:6
Srbsko Novak Djokovič (2)
(Út 15. 11., večer)
Kanada Miloš Raonič (4) 7:6(6), 7:6(5)
Srbsko Novak Djokovič (2)
(Čt 17. 11., odpoledne)
Belgie David Goffin (Alt 1) 6:1, 6:2
Kanada Miloš Raonič (4)
(Čt 17. 11., večer)
Rakousko Dominic Thiem (8) 7:6(5), 6:3
1. Srbsko Novak Djokovič (2) 3 3 0 6:1 44:24 3 b.
2. Kanada Miloš Raonič (4) 3 2 1 4:2 37:30 2 b.
3. Rakousko Dominic Thiem (8) 3 1 2 3:5 31:44 1 b.
4. Belgie David Goffin (Alt 1) 1 0 1 0:2 3:12 0 b.
5. Francie Gael Monfils (6) 2 0 2 1:4 20:25 0 b.
Semifinále
Výsledky
Velká Británie Andy Murray (1)
(So 19. 11., odpoledne)
Kanada Miloš Raonič (4) 5:7, 7:6(5), 7:6(9)
Japonsko Kei Nišikori (5)
(So 19. 11., večer)
Srbsko Novak Djokovič (2) 1:6, 1:6
Finále
Výsledky
Velká Británie Andy Murray (1)
(Ne 20. 11., večer)
Srbsko Novak Djokovič (2) 6:3, 6:4

Čtyřhra

Pro osm nejlepších tenisových dvojic začíná turnaj mistrů skupinou Fleminga a McEnroea a skupinou Edberga a Jarryda.

Vítězové z předešlého roku Jean-Julien Rojer (NED) a Horia Tecau (ROU) se na turnaj mistrů nekvalifikovali.

Skupina Fleminga a McEnroea
Výsledky
Francie Pierre-Hugues Herbert (1)
Francie Nicolas Mahut (1)
(Po 14. 11., odpoledne)
Jihoafrická republika Raven Klaasen (7)
Spojené státy Rajeev Ram (7)
5:7, 4:6
Španělsko Feliciano López (4)
Španělsko Marc López (4)
(Po 14. 11., večer)
Finsko Henri Kontinen (5)
Austrálie John Peers (5)
3:6, 6:7(7)
Finsko Henri Kontinen (5)
Austrálie John Peers (5)
(St 16. 11., odpoledne)
Jihoafrická republika Raven Klaasen (7)
Spojené státy Rajeev Ram (7)
6:3, 6:4
Francie Pierre-Hugues Herbert (1)
Francie Nicolas Mahut (1)
(St 16. 11., večer)
Španělsko Feliciano López (4)
Španělsko Marc López (4)
5:7, 7:5, 8:10
Francie Pierre-Hugues Herbert (1)
Francie Nicolas Mahut (1)
(Pá 18. 11., odpoledne)
Finsko Henri Kontinen (5)
Austrálie John Peers (5)
7:6(5), 4:6, 4:10
Španělsko Feliciano López (4)
Španělsko Marc López (4)
(Pá 18. 11., večer)
Jihoafrická republika Raven Klaasen (7)
Spojené státy Rajeev Ram (7)
3:6, 6:7(8)
1. Finsko Henri Kontinen (5)
Austrálie John Peers (5)
3 3 0 6:1 38:27 3 b.
2. Jihoafrická republika Raven Klaasen (7)
Spojené státy Rajeev Ram (7)
3 2 1 4:2 33:30 2 b.
3. Španělsko Feliciano López (4)
Španělsko Marc López (4)
3 1 2 2:5 31:38 1 b.
4. Francie Pierre-Hugues Herbert (1)
Francie Nicolas Mahut (1)
3 0 3 2:6 32:39 0 b.
Skupina Edberga a Jarryda
Výsledky
Spojené státy Bob Bryan (3)
Spojené státy Mike Bryan (3)
(Ne 13. 11., odpoledne)
Chorvatsko Ivan Dodig (6)
Brazílie Marcelo Melo (6)
7:6(3), 6:0
Velká Británie Jamie Murray (2)
Brazílie Bruno Soares (2)
(Ne 13. 11., večer)
Spojené státy Treat Huey (8)
Bělorusko Max Mirnyj (8)
6:4, 7:5
Velká Británie Jamie Murray (2)
Brazílie Bruno Soares (2)
(Út 15. 11., odpoledne)
Spojené státy Bob Bryan (3)
Spojené státy Mike Bryan (3)
6:3, 6:4
Chorvatsko Ivan Dodig (6)
Brazílie Marcelo Melo (6)
(Út 15. 11., večer)
Spojené státy Treat Huey (8)
Bělorusko Max Mirnyj (8)
7:5, 6:4
Spojené státy Bob Bryan (3)
Spojené státy Mike Bryan (3)
(Čt 17. 11., odpoledne)
Spojené státy Treat Huey (8)
Bělorusko Max Mirnyj (8)
6:4, 6:4
Velká Británie Jamie Murray (2)
Brazílie Bruno Soares (2)
(Čt 17. 11., večer)
Chorvatsko Ivan Dodig (6)
Brazílie Marcelo Melo (6)
6:3, 3:6, 10:6
1. Velká Británie Jamie Murray (2)
Brazílie Bruno Soares (2)
3 3 0 6:1 35:25 3 b.
2. Spojené státy Bob Bryan (3)
Spojené státy Mike Bryan (3)
3 2 1 4:2 32:26 2 b.
3. Chorvatsko Ivan Dodig (6)
Brazílie Marcelo Melo (6)
3 1 2 3:4 28:32 1 b.
4. Spojené státy Treat Huey (8)
Bělorusko Max Mirnyj (8)
3 0 3 0:6 26:38 0 b.
Semifinále
Výsledky
Finsko Henri Kontinen (5)
Austrálie John Peers (5)
(So 19. 11., odpoledne)
Spojené státy Bob Bryan (3)
Spojené státy Mike Bryan (3)
7:6(2), 6:4
Jihoafrická republika Raven Klaasen (7)
Spojené státy Rajeev Ram (7)
(So 19. 11., večer)
Velká Británie Jamie Murray (2)
Brazílie Bruno Soares (2)
6:1, 6:4
Finále
Výsledky
Finsko Henri Kontinen (5)
Austrálie John Peers (5)
(Ne 20. 11., odpoledne)
Jihoafrická republika Raven Klaasen (7)
Spojené státy Rajeev Ram (7)
2:6, 6:1, 10:8