US Open 2017 – New York

New York – Závěrečný grandslam tenisové sezony US Open (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open) se ve svém 137. ročníku sehraje tradičně na otevřených betonových kurtech Flushing Meadows v […]

New York – Závěrečný grandslam tenisové sezony US Open (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open) se ve svém 137. ročníku sehraje tradičně na otevřených betonových kurtech Flushing Meadows v New Yorku v rozmezí pondělí 21. srpna (Q) až neděle 10. září 2017 (F).

Turnaje se zúčastní 128 tenistů, 128 tenistek, 64 mužských dvojic, 64 ženských dvojic a 32 smíšených párů. Kvalifikace dvouher mužů je otevřena dalším až 128 tenistům. Kvalifikace dvouher žen až 128 tenistkám. Kvalifikace čtyřher se nehrají.

Prize money je 24 193 400 dolarů.

Obhajoby

Obhajují Švýcar Stanislas Wawrinka (dvouhra muži), Němka Angelique Kerberová (dvouhra ženy), britsko-brazilská dvojice Jamie Murray a Bruno Soares (čtyřhra muži), americko-česká dvojice Bethanie Matteková-Sandsová a Lucie Šafářová (čtyřhra ženy), německo-chorvatský pár Laura Siegemundová a Mate Pavič (smíšená čtyřhra).

Finále

Dvouhra muži
US Open
Španělsko Rafael Nadal
(Ne 10. září 2017, Arthur Ashe Stadium)
Jihoafrická republika Kevin Anderson 6:3, 6:3, 6:4
Dvouhra ženy
US Open
Spojené státy Sloane Stephensová
(So 9. září 2017, Arthur Ashe Stadium)
Spojené státy Madison Keysová 6:3, 6:0
Čtyřhra muži
US Open
Nizozemsko Jean-Julien Rojer
Rumunsko Horia Tecau
(Pá 8. září 2017, Arthur Ashe Stadium)
Španělsko Feliciano López
Španělsko Marc López
6:4, 6:3
Čtyřhra ženy
US Open
Tchaj-wan Čan Jung-žan
Švýcarsko Martina Hingisová
(Ne 10. září 2017, Arthur Ashe Stadium)
Česká republika Lucie Hradecká
Česká republika Kateřina Siniaková
6:3, 6:2
Smíšená čtyřhra
US Open
Švýcarsko Martina Hingisová
Velká Británie Jamie Murray
(So 9. září 2017, Arthur Ashe Stadium)
Tchaj-wan Čan Chao-čching
Austrálie Michael Venus
6:1, 4:6, 10:8

Češi na turnaji

  • Dvouhra muži – Tomáš Berdych (R2), Jiří Veselý (R1), Václav Šafránek (R1), Jan Šátral (Q3), Petr Michnev (Q1) a Lukáš Rosol (Q1).
  • Dvouhra ženy – Karolína Plíšková (QF), Petra Kvitová (QF), Lucie Šafářová (R4), Barbora Strýcová (R2), Denisa Allertová (R2), Kristýna Plíšková (R2), Markéta Vondroušová (R1), Kateřina Siniaková (R1), Tereza Martincová (R1), Lucie Hradecká (Q2), Marie Bouzková (Q1), Tereza Smitková (Q1), Barbora Krejčíková (Q1) a Petra Krejsová (Q1).
  • Čtyřhra muži – Roman Jebavý s Jiřím Veselým (R1).
  • Čtyřhra ženy – Lucie Hradecká s Kateřinou Siniakovou (F), Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou (SF), Andrea Hlaváčková s Tímeou Babosovou (HUN) (QF), Barbora Krejčíková s Ljudmilou Kičenokovou (UKR) (R3), Markéta Vondroušová s Catherine Bellisovou (USA) (R1), Renata Voráčová s Makoto Ninomijovou (JPN) (R1), Kristýna Plíšková s Viktorijí Golubicovou (SUI) (R1) a Květa Peschkeová s Annou-Lenou Grönefeldovou (GER) (R1).
  • Smíšená čtyřhra – Lucie Hradecká s Marcinem Matkowskim (POL) (QF), Květa Peschkeová s Marcelem Demolinerem (BRA) (R2), Renata Voráčová s Andresem Moltenim (ARG) (R1) a Andrea Hlaváčková s Edouardem Rogerem-Vasselinem (FRA) (R1).

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.