V Londýně odstartovaly kvalifikace na Wimbledon 2015

Londýn – V Londýně právě odstartovaly kvalifikace na třetí grandslam tenisové sezony Wimbledon 2015 (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open). Sehrají se v rozmezí čtyřech dní a to od […]

Londýn – V Londýně právě odstartovaly kvalifikace na třetí grandslam tenisové sezony Wimbledon 2015 (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open). Sehrají se v rozmezí čtyřech dní a to od pondělí 22. do čtvrtku 25. května 2015.

Kvalifikace ve dvouhře mužů (128 tenistů) se účastní čtveřice Adam Pavlásek, Jaroslav Pospíšil, Jan Mertl a Jan Hernych. Kvalifikace ve dvouhře žen (128 tenistek) se účastní rovněž čtveřice Andrea Hlaváčková, Renata Voráčová, Petra Cetkovská a Barbora Krejčíková.

Hraje se tříkolově na dva vítězné sety s klasickým tiebreakem za stavu šest-šest na gamy. Vyjma rozhodujícího třetího setu, ve kterém se pokračuje ve hře dalším gamem.

Povrchem je tráva.

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.