V Londýně triumfoval Andy Murray

Londýn – Na londýnském turnaji mistrů triumfoval domácí Andy Murray, který ve finále porazil Srba Novaka Djokoviče ve dvou setech 6:3 a 6:4. Cesta britského tenisty do finále turnaje mistrů […]

Londýn – Na londýnském turnaji mistrů triumfoval domácí Andy Murray, který ve finále porazil Srba Novaka Djokoviče ve dvou setech 6:3 a 6:4.

Cesta britského tenisty do finále turnaje mistrů vedla nejprve skupinou Johna McEnroea, kterou po výhrách nad Chorvatem Marinem Čiličem, Japoncem Keiem Nišikorim a Švýcarem Stanislasem Wawrinkou po ztrátě jediného setu suverénně vyhrál. V semifinále pak přešel po třísetové bitvě se dvěma tiebreaky přes Kanaďana Miloše Raoniče.

Ve čtyřhře triumfovala finsko-australská dvojice Henri Kontinen a John Peers, která ve finále po dvousetech 2:6 a 6:1 porazila v královském tiebreaku 10:8 jihoafricko-americkou dvojici Raven Klaasen a Rajeev Ram.

Hrálo se na tvrdém povrchu londýnské O2 arény a na stejném místě se bude pokračovat i příští rok.

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.