V Londýně triumfovali Andy Murray a Serena Williamsová

Londýn – Na třetím grandslamu tenisové sezony Wimbledonu hraném od pondělí 27. června do neděle 10. července 2016 v londýnském All England Clubu triumfoval Brit Andy Murray, když ve finále […]

Londýn – Na třetím grandslamu tenisové sezony Wimbledonu hraném od pondělí 27. června do neděle 10. července 2016 v londýnském All England Clubu triumfoval Brit Andy Murray, když ve finále porazil turnajovou šestku Kanaďana Miloše Raoniče ve třech setech 6:4, 7:6(3) a 7:6(2).

Cesta britského tenisty a nasazené turnajové dvojky do finále londýnského grandslamu vedla v prvním kole přes na divokou kartu startujícího krajana Liama Broadyho (GBR), ve druhém kole přes nenasazeného Lu Jan-suna (TPE), ve třetím kole přes rovněž nenasazeného Johna Millmana (AUS), ve čtvrtém kole přes patnáctého nasazeného Nicka Kyrgiose (AUS), ve čtvrtfinále přes dvanáctého nasazeného Joa-Wilfrieda Tsongu (FRA) a v semifinále přes desátého nasazeného Tomáše Berdycha (CZE).

V ženské dvouhře triumfovala Američanka Serena Williamsová, když ve finále porazila turnajovou čtyřku Němku Angelique Kerberovou ve dvou setech 7:5 a 6:3.

Cesta americké tenistky a nasazené turnajové jedničky do finále vedla v prvním kole přes kvalifikantku Amru Sadikovičovou (SUI), ve druhém kole přes nenasazenou Christinu McHaleovou (USA), ve třetím kole přes rovněž nenasazenou Anniku Beckovou (GER), ve čtvrtém kole přes nasazenou třináctku Světlanu Kuzněcovovou (RUS), ve čtvrtfinále přes nasazenou jednadvacítku Anastasiji Pavljučenkovovou (RUS) a v semifinále přes opět nenasazenou Jelenu Vesninovou (RUS).

Mužská čtyřhra patřila v Londýně francouzské dvojici Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut, která ve finále porazila dvojici složenou z krajanů Juliena Benneteaua a Edouarda Rogera-Vasselina ve třech setech 6:4, 7:6(1) a 6:3. Ženská čtyřhra americké sesterské dvojici Serena a Venus Williamsové, která ve finále porazila maďarsko-kazašskou dvojici Tímea Babosová a Jaroslava Švedovová ve dvou setech 6:3 a 6:4. Smíšená čtyřhra britsko-finskému páru Heather Watsonová a Henri Kontinen, který ve finále porazil německo-kolumbijský pár Anna-Lena Grönefeldová a Robert Farah ve dvou setech 7:6(5) a 6:4.

Hrálo se na otevřených travnatých dvorcích All England Clubu v Londýně s míči Slazenger.

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.