V Londýně triumfovali Roger Federer a Garbine Muguruzaová

Londýn – Na třetím grandslamu tenisové sezony Wimbledonu triumfovali Švýcar Roger Federer po výhře ve třech setech nad Chorvatem Marinem Čiličem ve dvouhře mužů a Španělka Garbine Muguruzaová po výhře […]

Londýn – Na třetím grandslamu tenisové sezony Wimbledonu triumfovali Švýcar Roger Federer po výhře ve třech setech nad Chorvatem Marinem Čiličem ve dvouhře mužů a Španělka Garbine Muguruzaová po výhře ve dvou setech nad Američankou Venus Williamsovou ve dvouhře žen.

Cesta švýcarského tenisty a nasazené turnajové trojky do finále londýnského grandslamu vedla v prvním kole přes skreč nenasazeného Alexandra Dolgopolova (UKR), ve druhém kole přes dalšího nenasazeného Dušana Lajoviče (SRB), ve třetím kole přes turnajovou sedmadvacítku Mischu Zvereva (GER), ve čtvrtém kole přes turnajovou třináctku Grigora Dimitrova (BUL) ve čtvrtfinále přes turnajovou šestku Miloše Raoniče (CAN) a v semifinále přes turnajovou jedenáctku Tomáše Berdycha (CZE).

Čtrnácté nasazené španělské tenistky pak v prvním kole přes nenasazenou Jekatěrinu Alexandrovovou (RUS), ve druhém kole přes další nenasazenou Yaninu Wickmayerovou (BEL), ve třetím kole přes opět nenasazenou Soranu Cirsteaovou (ROU), ve čtvrtém kole přes turnajovou jedničku Angeliqueu Kerberovou (GER), ve čtvrtfinále přes turnajovou sedmičku Světlanu Kuzněcovovou (RUS) a v semifinále přes nenasazené překvapení turnaje Magdalénu Rybárikovou (SVK).

Mužská čtyřhra patřila v Londýně polsko-brazilské dvojici Lukasz Kubot a Marcelo Melo, která ve finále po pětisetové bitvě porazila rakousko-chorvatskou dvojci Oliver Marach a Mate Pavič 5:7, 7:5, 7:6(2), 3:6 a 13:11. Ženská čtyřhra ruské dvojici Jekatěrina Makarovová a Jelena Vesninová, která ve finále ve dvou setech se dvěma kanáry smetla z centrálního dvorce tchajwansko-rumunskou dvojici Čan Chao-čching a Monica Niculescuová 6:0 a 6:0. Smíšená čtyřhra švýcarsko-britskému páru Martina Hingisová a Jamie Murray, který ve finále porazil britsko-finský pár Heather Watsonová a Henri Kontinen ve dvou setech dvakrát 6:4.

Nejdále z našich se ve dvouhře mužů probojoval Tomáš Berdych, který v semifinále nestačil na pozdějšího vítěze Rogera Federera. Ve dvouhře žen to bylo shodně druhé kolo pro šestici Lucie Šafářová, Karolína Plíšková, Denisa Allertová, Barbora Strýcová, Kristýna Plíšková a Petra Kvitová. Karolína Plíšková po turnaji poskočila na post světové jedničky.

Hrálo se tradičně na otevřených travnatých dvorcích All England Clubu v Londýně.

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.