V Melbourne triumfovali Roger Federer a Serena Williamsová

Melbourne – Na úvodním grandslamu tenisové sezony Australian Open triumfovali pětatřicetiletý Švýcar Roger Federer po třetí pětisetové bitvě na turnaji nad svým odvěkým rivalem Španělem Rafaelem Nadalem ve dvouhře mužů […]

Melbourne – Na úvodním grandslamu tenisové sezony Australian Open triumfovali pětatřicetiletý Švýcar Roger Federer po třetí pětisetové bitvě na turnaji nad svým odvěkým rivalem Španělem Rafaelem Nadalem ve dvouhře mužů a Američanka Serena Williamsová po výhře ve dvou setech nad svou starší sestrou Venus.

Cesta švýcarského tenisty a nasazené turnajové sedmnáctky do finále melbournského grandslamu vedla v prvním kole přes kvalifikanta Jurgena Melzere (AUT), ve druhém kole opět přes kvalifikanta Noaha Rubina (USA), ve třetím kole přes turnajovou desítku Tomáše Berdycha (CZE), ve čtvrtém kole po první pětisetové bitvě přes turnajovou pětku Keie Nišikoriho (JPN), ve čtvrtfinále přes nenasazeného Mischu Zvereva (GER) a v semifinále po druhé pětisetové bitvě přes turnajovou čtyřku krajana Stanislase Wawrinku (SUI).

Americké tenistky a nasazené turnajové dvojky pak v prvním kole přes nenasazenou Belindu Benčičovou (SUI), ve druhém kole přes nenasazenou Lucii Šafářovou (CZE), ve třetím kole přes nenasazenou Nicolu Gibbsovou (USA), ve čtvrtém kole přes turnajovou šestnáctku Barboru Strýcovou (CZE), ve čtvrtfinále přes turnajovou devítku Johannu Kontaovou (GBR) a v semifinále přes nenasazenou Mirjanu Lučičovou-Baroniovou (CRO).

Mužská čtyřhra patřila v Melbourne finsko-australské dvojici Henri Kontinen a John Peers, která ve finále porazila americkou bratrskou dvojici Bob a Mike Bryanovi ve dvou setech dvakrát 7:5. Ženská čtyřhra americko-české dvojici Bethanie Matteková-Sandsová a Lucie Šafářová, která ve finále porazila česko-čínskou dvojici Andrea Hlaváčková a Pcheng Šuajová ve třech setech 6:7(4), 6:3 a 6:3. Smíšená čtyřhra americko-kolumbijskému páru Abigail Spearsová a Juan Sebastian Cabal, který ve finále porazil indicko-chorvatský pár Sania Mirzaová a Ivan Dodig ve dvou setech 6:2 a 6:4.

Hrálo se na otevřených betonových kurtech Melbourne Parku s míči Wilson.

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.