V New Yorku triumfovali Rafael Nadal a Sloane Stephensová

New York – Na závěrečném grandslamu tenisové sezony US Open triumfovali Španěl Rafael Nadal po výhře ve třech setech nad Jihoafričanem Kevinem Andersonem 6:3, 6:3 a 6:4 ve dvouhře mužů […]

New York – Na závěrečném grandslamu tenisové sezony US Open triumfovali Španěl Rafael Nadal po výhře ve třech setech nad Jihoafričanem Kevinem Andersonem 6:3, 6:3 a 6:4 ve dvouhře mužů a Američanka Sloane Stephensová po hladké výhře ve dvou setech nad krajankou Madison Keysovou 6:3 a 6:0.

Cesta španělského tenisty a nasazené turnajové jedničky do finále newyorského grandslamu vedla v prvním kole přes nenasazeného Dušana Lajoviče (SRB), ve druhém kole přes rovněž nenasazeného Tara Daniela (JPN), ve třetím kole přes šťastného poraženého z kvalifikace Leonarda Mayera (ARG), ve čtvrtém kole přes dalšího nenasazeného Alexandra Dolgopolova (UKR), ve čtvrtfinále přes opět nenasazeného Andreje Rubljova (RUS) a v semifinále přes turnajovou dvacetčtyřku Juana Martína del Potra (ARG).

Nenasazené americké tenistky pak v prvním kole přes nenasazenou Robertu Vinciovou (ITA), ve druhém kole přes turnajovou jedenáctku Dominiku Cibulkovou (SVK), ve třetím kole přes další nenasazenou Ashleigh Bartyovou (AUS), ve čtvrtém kole přes turnajovou třicítku Julii Görgesovou (GER), ve čtvrtfinále přes turnajovou šestnáctku Anastasiji Sevastovovou (LAT) a v semifinále přes turnajovou devítku Venus Williamsovou (USA).

Mužská čtyřhra patřila v New Yorku nizozemsko-rumunské dvojici Jean-Julien Rojer a Horia Tecau, která ve finále ve dvou setech porazila španělskou dvojici Feliciano López a Marc López 6:4 a 6:3. Ženská čtyřhra tchajwansko-švýcarské dvojici Čan Jung-žan a Martina Hingisová, která ve finále ve dvou setech porazila českou dvojici Lucie Hradecká a Kateřina Siniaková 6:3 a 6:2. Smíšená čtyřhra švýcarsko-britskému páru Martina Hingisová a Jamie Murray, který ve finále v královském tiebreaku porazil tchajwansko-australský pár Čan Chao-čching a Michael Venus 10:8 po setech 6:1 a 4:6.

Nejdále z našich se ve dvouhře mužů probojoval Tomáš Berdych, který ve druhém kole nestačil na Alexandra Dolgopolova. Ve dvouhře žen to bylo shodně čtvrtfinále kolo pro Karolínu Plíškovou a Petru Kvitovou. Karolína Plíšková nestačila na Coco Vandewegheovou a Petra Kvitová na Venus Williamsovou. Karolína Plíšková po turnaji ztratí post světové jedničky.

Hrálo se tradičně na otevřených betonových kurtech Flushing Meadows v New Yorku.

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.