V New Yorku triumfovali Stanislas Wawrinka a Angelique Kerberová

New York – Na závěrečném grandslamu tenisové sezony US Open triumfoval Švýcar Stanislas Wawrinka, když ve finále porazil světovou a turnajovou jedničku Srba Novaka Djokoviče ve čtyřech setech 6:7(1), 6:4, […]

New York – Na závěrečném grandslamu tenisové sezony US Open triumfoval Švýcar Stanislas Wawrinka, když ve finále porazil světovou a turnajovou jedničku Srba Novaka Djokoviče ve čtyřech setech 6:7(1), 6:4, 7:5 a 6:3.

Cesta švýcarského tenisty a turnajové trojky do finále newyorského grandslamu vedla v prvním kole přes nenasazeného Fernanda Verdasca (ESP), ve druhém kole přes kvalifikanta Alessandra Giannessiho (ITA), ve třetím kole přes nenasazeného Daniela Evanse, ve čtvrtém kole přes nenasazeného Illju Marčenka (UKR), ve čtvrtfinále přes na divokou kartu startujícího Juana Martína del Potra (ARG) a v semifinále přes šestého nasazeného Keie Nišikoriho (JPN).

V ženské dvouhře triumfovala Němka Angelique Kerberová, když ve finále porazila turnajovou desítku Češku Karolínu Plíškovou ve třech setech 6:3, 4:6 a 6:4.

Cesta německé tenistky a turnajové dvojky do finále vedla v prvním kole přes skreč nenasazené Poloni Hercogové (SLO), ve druhém kole opět přes nenasazenou Mirjanu Lučičovou Baroniovou (CRO), ve třetím kole přes kvalifikantku Catherinu Bellisovou (USA), ve čtvrtém kole přes čtrnáctou nasazenou Petru Kvitovou (CZE), ve čtvrtfinále přes sedmou nasazenou Robertu Vinciovou (ITA) a v semifinále přes nenasazenou Carolinu Wozniackou (DEN).

Mužská čtyřhra patřila v New Yourku britsko-brazilské dvojici Jamie Murray a Bruno Soares, která ve finále porazila španělskou dvojici Pablo Carreno Busta a Guillermo García-López ve dvou setech 6:2 a 6:3. Ženska čtyřhra americko-české dvojici Bethanie Matteková-Sandsová a Lucie Šafářová, která ve finále porazila francouzskou dvojici Caroline Garciaová a Kristina Mladenovičová ve třech setech 2:6, 7:6(5) a 6:4. Smíšená čtyřhra pak německo-chorvatskému páru Laura Siegemundová a Mate Pavič, který ve finále porazil americký pár Coco Vandewegheová a Rajeev Ram ve dvou setech 6:4 a 6:4.

Hrálo se na otevřených betonových kurtech ve Flushing Meadows s míči Wilson.

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.