V Ostravě triumfoval Constant Lestienne

Ostrava – Na 13. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Prosperita Open 2016 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Tour triumfoval Constant Lestienne z Francie, který ve finále porazil na divokou kartu […]

Ostrava – Na 13. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Prosperita Open 2016 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Tour triumfoval Constant Lestienne z Francie, který ve finále porazil na divokou kartu startujícího domácího Zdeňka Koláře ve třech setech 6:7(5), 6:1 a 6:2.

Cesta francouzského tenisty do finále ostravského challengeru vedla v prvním kole přes kvalifikanta Andreje Martina (SVK), ve druhém kole přes turnajovou osmičku krajana Davida Gueze (FRA), ve čtvrtfinále přes turnajovou trojku Jürgena Zoppa (EST) a v semifinále přes kvalifikanta Stefana Napolitana (ITA).

Ve čtyřhře triumfovala nizozemsko-rakouská dvojice Sander Arends (NED) a Tristan-Samuel Weissborn (AUT) jako turnajové dvojky. Finálovou dvojici tvořili Lukáš Dlouhý (CZE) a Hans Podlipnik-Castillo (CHI) jako turnajové čtyřky.

Hrálo se na otevřených antukových dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech.

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.