V Ostravě triumfoval Stefano Travaglia

Ostrava – Na 14. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Prosperita Open 2017 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Tour triumfoval Stefano Travaglia z Itálie, když ve finále ve třech setech porazil […]

Ostrava – Na 14. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Prosperita Open 2017 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Tour triumfoval Stefano Travaglia z Itálie, když ve finále ve třech setech porazil krajana Marca Cecchinata nasazeného jako číslo osm 6:2, 3:6 a 6:4.

Cesta italského tenisty do finále ostravského challengeru vedla v prvním kole přes nenasazeného Lorenza Giustina (ITA), ve druhém kole přes turnajovou pětku Rubéna Ramíreze Hidalga (ESP), ve čtvrtfinále přes turnajovou čtyřku Roberta Carballése Baenu (ESP) a v semifinále přes turnajovou dvojku Adama Pavláska (CZE).

Ve čtyřhře triumfovala indicko-chorvatská dvojice Džívan Nedunčežijan (IND) a Franko Škugor (CRO) jako turnajové jedničky. Finálovou dvojici tvořili Rameez Junaid (AUS) a Lukáš Rosol (CZE).

Obhájce Constant Lestienne z Francie skrečoval v 1. kole Italovi Simonu Bolellimu.

Do hlavní části turnaje zasáhlo 6 českých tenistů – Lukáš Rosol, David Poljak, Dominik Kellovský, Jan Šátral, Zdeněk Kolář a Adam Pavlásek.

Hrálo se na otevřených antukových dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech.

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.