V Paříži triumfovali Novak Djokovič a Garbine Muguruzaová

Paříž – Na druhém grandslamu tenisové sezony Roland Garros hraném od pondělí 16. května do neděle 5. června 2016 v Paříži obhájil svůj loňský triumf Srb Novak Djokovič, když ve […]

Paříž – Na druhém grandslamu tenisové sezony Roland Garros hraném od pondělí 16. května do neděle 5. června 2016 v Paříži obhájil svůj loňský triumf Srb Novak Djokovič, když ve finále porazil turnajovou dvojku Brita Andyho Murrayho ve čtyřech setech 3:6, 6:1, 6:2 a 6:4.

Cesta srbského tenisty a nasazené turnajové jedničky do finále pařížského grandslamu vedla v prvním kole přes nenasazeného Lu Jan-suna (TPE), ve druhém kole přes kvalifikanta Steva Darcise (BEL), ve třetím kole přes opět nenasazeného Aljaze Bedeneho (GBR), ve čtvrtém kole, kde ztratil svůj první set, přes čtrnáctého nasazeného Roberta Bautistu Aguta (ESP), ve čtvrtfinále přes sedmého nasazeného Tomáše Berdycha (CZE) a v semifinále, podruhé se ztrátou setu, přes třináctého nasazeného Dominica Thiema (AUT).

V ženské dvouhře triumfovala poprvé v kariéře Španělka Garbine Muguruzaová, když ve finále porazila obhajující světovou a turnajovou jedničku Američanku Serenu Williamsovou ve dvou setech 7:5 a 6:4.

Cesta španělské tenistky a nasazené turnajové čtyřky do finále vedla v prvním kole přes Annu Karolinu Schmiedlovou (SVK), ve druhém kole přes na divokou kartu startující Myrtille Georges (FRA), ve třetím kole přes Yaninu Wickmayerovou (BEL), ve čtvrtém kole přes třináctou nasazenou Světlanu Kuzněcovovou (RUS), ve čtvrtfinále přes Shelby Rogersová (USA) a v semifinále přes dvacátouprvní nasazenou Samanthu Stosurovou (AUS).

Mužská čtyřhra patřila v Paříži španělské dvojici Feliciano López a Marc López, která ve finále porazila americkou bratrskou dvojici Bob a Mike Bryanovi ve třech setech 6:4, 6:7(6) a 6:3. Ženská čtyřhra francouzské dvojici Caroline Garciaová a Kristina Mladenovičová, která ve finále porazila ruskou dvojici Jekatěrina Makarovová a Jelena Vesninová ve třech setech 6:3, 2:6 a 6:4. Smíšená čtyřhra švýcarsko-indickému páru Martina Hingisová a Leander Paes, který ve finále porazil indicko-chorvatský pár Sania Mirzaová a Ivan Dodig v královském tiebreaku 10:8 po setech 4:6 a 6:4.

Hrálo se na otevřených antukových dvorcích tenisového areálu Rolanda Garrose s míči Wilson.

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.