V Paříži triumfovali Rafael Nadal a Jelena Ostapenková

Paříž – Na druhém grandslamu tenisové sezony Roland Garros triumfovali Španěl Rafael Nadal po hladké výhře nad Švýcarem Stanislasem Wawrinkou ve dvouhře mužů a Lotyška Jelena Ostapenková po bitvě nad […]

Paříž – Na druhém grandslamu tenisové sezony Roland Garros triumfovali Španěl Rafael Nadal po hladké výhře nad Švýcarem Stanislasem Wawrinkou ve dvouhře mužů a Lotyška Jelena Ostapenková po bitvě nad Rumunkou Simonou Halepovou, které tak zabránila usednout na tenisový trůn.

Cesta španělského tenisty a nasazené turnajové čtyřky do finále pařížského grandslamu vedla v prvním kole přes nenasazeného Benoita Paireho (FRA), ve druhém kole rovněž přes nenasazaného Robina Haaseho (NED), ve třetím kole přes do třetice nenasazeného Nikoloze Basilashviliho (GEO), ve čtvrtém kole přes turnajovou sedmnáctku Roberta Bautistu Aguta (ESP), ve čtvrtfinále přes turnajovou dvacítku Pabla Carrena Bustu (ESP) a v semifinále přes turnajovou šestku talentovaného Dominica Thiema (AUT).

Nenasazené lotyšské tenistky pak v prvním kole přes nenasazenou Louisu Chiricovou (USA), ve druhém kole přes rovněž nenasazenou Monicu Puigovou (PUR), ve třetím kole přes další nenasazenou Lesju Curenkovou (UKR), ve čtvrtém kole přes turnajovou třiadvacítku Samanthu Stosurovou (AUS), ve čtvrtfinále přes turnajovou jedenáctku Carolinu Wozniackou (DEN) a v semifinále přes turnajovou třicítku Timeu Bacsinszkou (SUI).

Mužská čtyřhra patřila v Paříži americko-australské dvojici Ryan Harrison a Michael Venus, která ve finále porazila mexicko-americkou dvojici Santiago González a Donald Young ve třech setech 7:6(5), 6:7(4) a 6:3. Ženská čtyřhra česko-americké dvojici Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová, která ve finále porazila australskou dvojici Ashleigh Bartyová a Casey Dellacquaová suverénně ve dvou setech 6:2 a 6:1. Smíšená čtyřhra kanadsko-indickému páru Gabriela Dabrowská a Rohan Bopanna, který ve finále porazil německo-kolumbijský pár Anna-Lena Grönefeldová a Robert Farah v královském tiebreaku 12:10 po setech 2:6 a 6:2.

Nejdále z našich se ve dvouhře mužů probojoval Jiří Veselý, který ve třetím kole nestačil na Roberta Bautistu Aguta. Ve dvouhře žen Karolína Plíšková, kterou v semifinále vyřadila Simona Halepová. Petra Kvitová po zranění končila ve druhém kole na raketě Bethanie Mattekové-Sandsové.

Hrálo se tradičně na otevřených antukových dvorcích tenisového areálu Rolanda Garrose v Paříži.

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.