V Paříži triumfovali Stanislas Wawrinka a Serena Williamsová, Lucie Šafářová vybojovala čtyřhru

Paříž – Ve dvouhře mužů triumfoval papírově slabší Švýcar Stanislas Wawrinka po výhře ve čtyřech setech nad fenomenálním Srbem a úřadující světovou jedničkou Novakem Djokovičem 4:6, 6:4, 6:3 a 6:4. […]

Paříž – Ve dvouhře mužů triumfoval papírově slabší Švýcar Stanislas Wawrinka po výhře ve čtyřech setech nad fenomenálním Srbem a úřadující světovou jedničkou Novakem Djokovičem 4:6, 6:4, 6:3 a 6:4.

Ve dvouhře žen se překvapení v podobě triumfu Lucie Šafářové bohužel nekonalo, přesto dlouhodobě světovou jedničku Američanku Serenu Williamsovou krásně potrápila a ta se tak z celkového turnajového vítězství radovala až po třech setech 6:3, 6:7(2) a 6:2.

Ve čtyřhře mužů triumfovala chorvatsko-brazilská dvojice Ivan Dodig a Marcelo Melo, ve čtyřhře žen triumfovala americko-česká dvojice Bethanie Matteková-Sandsová a Lucie Šafářová, ve smíšené čtyřhře triumfoval americký pár Bethanie Matteková-Sandsová a Mike Bryan.

Hrálo se na otevřených antukových dvorcích tenisového areálu Rolanda Garrose se stejnojmennými míči Wilson. Finálové zápasy se sehrály na centálním dvorci Philippa Chatriera.

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.