Ve Wimbledonu triumfovali Novak Djokovič a Serena Williamsová, nejdále z našich Tomáš Berdych a Lucie Šafářová

Londýn – Ve dvouhře mužů triumfovala aktuální světová jednička Srb Novak Djokovič po výhře ve čtyřech setech nad bývalou světovou jedničkou Švýcarem Rogerem Federerem 7:6(1), 6:7(10), 6:4 a 6:3. Ve […]

Londýn – Ve dvouhře mužů triumfovala aktuální světová jednička Srb Novak Djokovič po výhře ve čtyřech setech nad bývalou světovou jedničkou Švýcarem Rogerem Federerem 7:6(1), 6:7(10), 6:4 a 6:3.

Ve dvouhře žen triumfovala již po šesté rovněž aktuální světová jednička Američanka Serena Williamsová po výhře ve dvou setech nad překvapením ženské části turnaje Španělkou Garbine Muguruzaovou dvakrát 6:4. Serena Williamsová letos triumfovala i na Wimbledonu předcházejícímu Roland Garros a úvodním Australian Open.

Ve čtyřhře mužů triumfovala nizozemsko-rumunská dvojice Jean-Julien Rojer a Horia Tecau, ve čtyřhře žen triumfovala švýcarsko-indická dvojice Martina Hingisová a Sania Mirzaová , ve smíšené čtyřhře triumfoval švýcarsko-indický pár opět s Martinou Hingisovou a tentokrát s Leanderem Paesem.

Nejdále z našich došli Tomáš Berdych a Lucie Šafářová. Oba vypadli shodně ve čtvrtém kole. Tomáš Berdych s Francouzem Gillesem Simonem a Lucie Šafářová s Američankou Coco Vandewegheovou.

Hrálo se na otevřených travnatých dvorcích All England Clubu v Londýně.

O Trouba

Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.