Zpřísnění opatření v celém Moravskoslezském kraji

Ostrava – Z rozhodnutí Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě dochází dnes v pátek 17. července 2020 s okamžitou platností a s trváním do odvolání ke zpřísnění […]

Ostrava – Z rozhodnutí Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě dochází dnes v pátek 17. července 2020 s okamžitou platností a s trváním do odvolání ke zpřísnění opatření proti šíření koronaviru Covid-19 po okresech Karviná a Frýdek-Místek i ve všech zbývajících městech a obcích Moravskoslezského kraje.

Opatření zpočívají hlavně v povinnosti zakrývat si ústa a nos při nakupovaní v obchodech, při jízdě městskou a meziměstkou hromadnou dopravou (vlaky, autobusy, trolejbusy, tramvaje), zákazu účasti více než 100 lidí na společenských a sportovních akcích (včetně koupališť) s dodržením dvoumetrových odstupů s výjimkou rodinných příslušníků. Na akcích je však možno vytvořit až 5 sektorů oddělených od sebe čtyřmetrovou vzdáleností se zamezením přesunu osob mezi sektory a tím navýšit počet účastníků akcí až na 500. Dále jídelny a restaurace musí být uzavřeny od 23:00 hodin večer do 8:00 hodin.

Krajská hygienická stanice toto mimořádné opatření zdůvodňuje hlavně tím, že se Moravskoslezský kraj stal v posledních týdnech největším ohniskem šíření koronaviru v České republice a veškeré detaily související s tímto mimořádným opatřením zveřejnila na svých internetových stránkách.