Jimmy Connors Tennis

Ubisoft - Jimmy Connors Tennis je tenisový simulátor z roku 1993 pro konzole od Nintenda vytvořený NMS Softwarem a distribuovaný Ubisoftem.

Jimmy Connors Tennis - ScreenUbisoft – Jimmy Connors Tennis je tenisový simulátor z roku 1993 pro konzole od Nintenda vytvořený NMS Softwarem a distribuovaný Ubisoftem.

Hra Jimmy Connors Tennis je určena pro jednoho nebo pro dva hráče proti sobě. V případě hry jednoho hráče má hráč možnost změřit své síly proti soupeři ovládaném počítačem nebo si v rámci tréninku procvičit údery na trenažéru vrhajícím míčky.

Jimmy Connors Tennis vyšel v základu pro 8mi bitové Nintendo NES (1993), pro kapesní Nintendo Game Boy (1998) – pro to rovněž ve francouzské verzi pod názvem Yannick Noah Tennis, a pro 16ti bitové Nintendo SNES jako Jimmy Connors Pro Tennis Tour (1993).

Dále ve verzích pro počítače PC, Amiga, Commodore C64, ZX Spectrum, Amstrad CPC jako Pro Tennis Tour, pro Atari ST jako Great Courts a pro kapesní konzoli Atari Lynx jako Jimmy Connors‘ Tennis, kde rozdíl oproti původnímu názvu hry je pouze v apostrofu za jménem Jimmyho Connorse.

Jimmy Connors Tennis - In-game

Jimmy Connors

Americká tenisová legenda Jimmy Connors byl od roku 1972 do roku 1996 profesionálem na světovém okruhu ATP, kde dosáhl historického rekordu 109 turnajových vítězství. Z toho 8 jich získal na grandslamech, kde mu ke grandslamovému kompletu chybí pouze titul z French Open.

Nintendo

Japonská firma Nintendo stojí za klasickými konzolemi NES, SNES, Nintendo 64, GameCube, Wii a za kapesními konzolemi Game Boy, Game Boy Color, Advance, DS. Největším konkurentem konzolím od Nintenda s instalatérem Mariem byly v éře osmi a šestnácti bitů konzole od Segy Master System a Mega Drive s ježkem Sonicem.