Lázně Darkov

Karviná – Lázně Darkov v Karviné Darkově byly založeny v polovině 19. století po nálezu pramenu jodobromové solanky, která se využívá k léčení poruch pohybového ústrojí, baronem Jiřím Beesem. Lázně […]

Karviná – Lázně Darkov v Karviné Darkově byly založeny v polovině 19. století po nálezu pramenu jodobromové solanky, která se využívá k léčení poruch pohybového ústrojí, baronem Jiřím Beesem.

Lázně Darkov s lázeňským parkem leží na pravém břehu řeky Olše a společně s Mostem Sokolských hrdinů dělají z Karviné atraktivní lázeňské město otevřené lázeňským hostům z celého světa.

Lázně Darkov jsou dostupné autobusem č. 517 vyjíždějícím z Hlavního nádraží přes Rehabilitační sanatorium.

Milníky

  • Baron Jiří Bees provedl v roce 1862 na svých pozemcích mezi Darkovem a Stonavou pokusný vrt v naději objevu ložiska černého uhlí. Namísto ložiska černého uhlí však objevil pramen jodobromové solanky.
  • Fryštátský lékař Anton Fiedler začal v roce 1865 využívat solanku k léčebným účelům. Tu ohříval a koupal v ní své pacienty.
  • V roce 1866 získal baron Jiří Bees od zemské vlády slezské v Opavě povolení ke zřízení lázní a ty v roce 1867 jako Lázeňské místo Ráj založil.