Městský stadion

Karviná – Městský stadion v Karviné – Ráji (nebo jen Ráj či Čtyřka) na okraji lesoparku Bažantnice a nedaleko pravého břehu řeky Olše je domácím stadionem profesionálního fotbalového klubu MFK […]

Karviná – Městský stadion v Karviné – Ráji (nebo jen Ráj či Čtyřka) na okraji lesoparku Bažantnice a nedaleko pravého břehu řeky Olše je domácím stadionem profesionálního fotbalového klubu MFK Karviná. Výstavba stadionu byla dokončena v roce 1969 a v roce 2016 byl stadion kompletně zrekonstruován do dnešní podoby. Reprezentace do 21 let (Lvíčata) zde sehrála přátelské utkání proti Slovensku a kvalifikační utkání proti Chorvatsku.

Areál

Areál městského stadionu se skládá ze stadionu anglického typu s přírodní vyhřívanou trávou o kapacitě 4833 sedících diváků a rozměry hrací plochy 105 x 68 metrů, tréninkového hřiště s přírodní trávou a vyvýšeného tréninkového hřiště s umělou trávou.

  • stadion s přírodní vyhřívanou trávou
  • tréninkové hřiště s přírodní trávou
  • tréninkové hřiště s umělou trávou

Dostupnost

Nejbližší autobusová zastávka je Ráj – Sídliště (1 min.), nejbližší meziměstská autobusová zastávka je Ráj – Nemocnice (5 min.) a nejbližší vlakové nádraží je Karviná – Hlavní nádraží. Pochod městem z hlavního nádraží na městský stadion zabere dle zvolené trasy a tempa zhruba 30 až 45 minut. Doporučená trasa pochodu pro nejrychlejší a maximální možné nasátí Karviné a nejfotbalovější atmosféry je: Nádraží, obchodní centrum, hasičská zbrojnice, zimní stadion, náměstí, univerzita, nemocnice, fotbalový stadion.