Okresní přebor

Houslice – Šestnáctidílný televizní seriál režiséra Jana Prušinovského z roku 2010 zasazený do prostředí vesnického fotbalového klubu TJ Slavoj Houslice (* 1932) snažícího se o postup z okresu do kraje […]

Houslice – Šestnáctidílný televizní seriál režiséra Jana Prušinovského z roku 2010 zasazený do prostředí vesnického fotbalového klubu TJ Slavoj Houslice (* 1932) snažícího se o postup z okresu do kraje na úkor rivalů z Kostomlat. Předsedou klubu je Václav Orel, trenérem bez licence a kapitánem Jirka Luňák, pokladníkem gambler Ludvík Hovorka, zdravotníkem zvěrolékař Adolf Větvička a oporou na soupisce dříve druholigový Jarda Kužel, který mezi profesionály odehrál 5 zápasů za 5 sezon a ve všech střídal.

 1. Pohřeb – Vdova Hnátková se snaží splnit Pepikovo poslední přání. Hráči Slavoje však z rozptylu bývalého trenéra ve středovém kruhu moc nadšeni nejsou.
 2. Nábor
 3. Fanynka
 4. Jesle – Jardu Kužela trápí noční můra. Spoluhráči jsou ale přesvědčeni, že se k fotbalu nechce vrátit kvůli impotenci.
 5. Forbes
 6. Lucka – Jirka Luňák se rozhodne vydědit dceru Lucku poté, co mu sdělila, že kvůli příteli přestala hrát fotbal a stane se modelkou. Když zjistí, že přítelem Lucky je reprezentant Tomáš Vápeník, názor změní a jako věno jim nabídne největší sbírku fotbalových videokazet v okrese.
 7. Kopačák
 8. Schůze
 9. Na váhu
 10. Jaro
 11. Konvoj
 12. Láska
 13. Inseminátor
 14. Derby
 15. Svatba
 16. Návštěva z kraje

Název: Okresní přebor
Žánr: komedie
Rok: 2010
Produkce: Česká republika
Scénář a režie: Jan Prušinovský
Hrají: Ondřej Vetchý, David Novotný, Luděk Sobota, Pavel Kikinčuk, Leoš Noha, Pavel Nečas, Jaroslava Pokorná, Jakub Kohák, Ladislav Hampl, Lukáš Langmajer, Petr Franěk, Jarmil Škvrna, Doan Gia Bao, Václav Kopta, Alena Mihulová, Marika Procházková, Tatiana Dyková