Výhodou elektronické licence je cena

64bitový operační systém Windows 11 od Microsoftu ve verzích Home a Pro vyšel v roce 2021 jako přímý nástupce Windowsu 10. Kromě bezplatného updatu s Windowsu 10, který Microsoft jeho […]

64bitový operační systém Windows 11 od Microsoftu ve verzích Home a Pro vyšel v roce 2021 jako přímý nástupce Windowsu 10. Kromě bezplatného updatu s Windowsu 10, který Microsoft jeho uživatelům nabízí, nebo koupě krabicové verze Windowsu 11 za plnou cenu si lze za podstatně výhodnějších podmínek pořídit elektronickou licenci a zároveň začít plnohodnotně využívat Microsoft Windows 11 Home licence prakticky okamžitě po nákupu.

Home nebo Pro

Zatímco Windows 11 Home je určen převážně běžným uživatelům k domácímu použití a hraní počítačových her, softwarově podstatně rozšířenější Windows 11 Pro ocení hlavně profesionálové ke své tvůrčí práci a firemní klientela k efektivnějšímu řízení svých firem. Za zmínku také stojí, že verze 11 je historicky první pouze 64bitová verze operačního systému Windows. Všechny předchozí verze byly vždy k dispozici i ve 32bitové verzi.

K úspěšné instalaci Windowsu 11 ve verzi Home i Pro je zapotřebí počítač s 64bitovým procesorem a operační pamětí minimálně 4 GB RAM, ideálně však vyšší. Nezbytný je také čip s podporou TMP 2.0 a grafická karta podporující DirectX 12.

Elektronická licence

Při nakupování softwaru on-line si máme možnost po jeho zaplacení software legálně stáhnout. Software získáváme bez krabice a bez fyzického média. To je rozdíl oproti krabicové verzi a první úspora.

Tou druhou úsporou se může stát elektronická licence.

Elektronickou licenci si můžeme pořídit novou nebo druhotnou. Pořízením nové licence se stáváme prvním uživatelem zakoupeného softwaru. Tato licence je dražší. Druhotnou licenci si pořizuje druhý a později třeba i další uživatel softwaru. Druhotná licence vzniká například po vyřazení firemního počítače tím, že se pro starý vyřazený počítač licence oficiální cestou deaktivuje, čímž se uvolní k aktivaci na novém počítači. Tato licence je levnější.

s 85% úsporou lze získat elektronickou licenci k operačnímu systému Windows 10 nebo 11, ke kancelářskému balíku Microsoft Office s textovým editorem Word a tabulkovým kalkulátorem Excel ve verzích 2016, 2019, 2021 nebo 365 a k antivirovým programům AVG nebo Avast v e-shopu Prolicence.cz.