Banky, bankomaty a platební karty

Karviná – Banky jsou finanční instituce shromažďující dočasně volné peníze klientů na bankovních účtech, které formou úvěrů pouští zpět do oběhu a z úroků generují svůj zisk. U banky si […]

Karviná – Banky jsou finanční instituce shromažďující dočasně volné peníze klientů na bankovních účtech, které formou úvěrů pouští zpět do oběhu a z úroků generují svůj zisk. U banky si je možno například zřídit běžný, spořicí, podnikatelský nebo chráněný účet, požádat o úvěr nebo o hypotéku. Banky jsou pod dozorem centrální banky.

Banky a bankomaty

Banka Kód banky BIC/SWIFT
Air Bank 3030 AIRACZPP
Banka Creditas 2250 CTASCZ22
Česká národní banka 0710 CNBACZPP
Česká spořitelna 0800 GIBACZPP
ČSOB 0300 CEKOCZPP
Fio banka 2010 FIOBCZPP
J & T Banka 5800 JTBPCZPP
Komerční banka 0100 KOMBCZPP
mBank

Původ Polsko.

Otevření, vedení i zrušení běžného, spořicího, podnikatelského nebo chráněnéhu účtu spolu s vystavením platební karty zdarma.

Výběry ze všech bankomatů doma i ve světě při výběrech nad 1500 Kč rovněž zdarma.

Spořící účet s úrokem 5,5 %.

6210 BREXCZPP
Aktuální akce:

Otevřít účet u mBank

Moneta 0600 AGBACZPP
Partners Banka 6363
Raiffeisenbank

Původ Rakousko.

Otevření, vedení i zrušení běžného, spořicího, podnikatelského nebo chráněnéhu účtu spolu s vystavením platební karty zdarma.

Výběry ze všech bankomatů doma i ve světě rovněž zdarma. Bez podmínek.

Spořící účet s úrokem 5,2 %.

5500 RZBCCZPP
Aktuální akce:
Odměna 1000 Kč za otevření běžného účtu. Běžný účet otevřete on-line během okamžiku. Akce platí od 1. 4. 2024 do odvolání.

Otevřít účet u Raiffeisenbank

Trinity Bank 2070 MPUBCZPP

Bankovní účty

Platební karty

Platební karty slouží k bezhotovostním platbám a klientům jsou vydávány bankami. Vydavatelé platebních karet jsou MasterCard a Visa. Rozměry platebních karet jsou pevně dané mezinárodní normou ISO/IEC 7810 na 85,60 x 53,98 x 0,76 mm.

  • MasterCard
  • Maestro
  • Visa
  • V Pay
  • Debetní karty – Rychlý přístup k penězům na účtu bez možnosti jeho přečerpání. Nejnižší možný zůstatek na účtu je tak nula. Výběry z bankomatů, platby v obchodech a na internetu (tříciferný CV2 kód na zadní straně karty u podpisu).
  • Kreditní karty – Karty s možnosti přečerpání. Zůstatek na účtu tak může být záporný.
  • Embosované karty – Karty s vyraženými údaji o držiteli karty. Kartami je možné platit i na místech bez elektronického terminálu.