Blades of Steel

Konami – Lední hokej pro jednoho nebo dva hráče z roku 1987 od Konami původně vytvořený pro automaty a o rok později předělaný pro konzole Famicom (Japonsko) a NES (Spojené […]

Konami – Lední hokej pro jednoho nebo dva hráče z roku 1987 od Konami původně vytvořený pro automaty a o rok později předělaný pro konzole Famicom (Japonsko) a NES (Spojené státy) od Nintenda (1988). V Evropské verzi se pak Blades of Steel objevil v roce 1990.

Japonská firma Nintendo byla založena v roce 1889 Fusajirem Yamauchim jako firma vyrábějící hrací karty a hračky. Do světa videoher prorazila roku 1985 osmibitovou herní konzolí NES s instalatérem Mariem jako hlavním hrdinou legendární arkádové skákačky Super Mario Bros.

V Blades of Steel můžete hrát exhibici (Exhibition) nebo turnaj (Tournament) v jedné ze tří obtížností (Junior – lehká juniorská úroveň, College – střední univerzitní úroveň, Pro – těžká profesionální úroveň) jeden hráč proti počítači (1 Player) nebo dva hráči proti sobě (2 Players) za jeden z osmi kanadských (Montreal, Toronto, Edmonton, Vancouver) nebo amerických (New York, Chicago, Los Angeles, Minnesota) hokejových klubů.

Vývojáři z Konami mají na svém kontě kultovních her pro NES kromě hokejové pecky Blades of Steel také arkádovou akční řežbu Contra ze stejného roku s Billem Rizerem v hlavní roli, která byla rovněž nedílnou součástí portfólia herních kartridží českých a slovenských domácností první poloviny devadesátých let.

Název: Blades of Steel
Žánr: sport
Rok: 1987
Produkce: Japonsko