Cesta k lepší práci vede přes rekvalifikaci

Český Těšín – Přišli jste o práci a nemůžete nalézt jinou, protože není dostatečné množství volných pracovních pozic ve vašem oboru? Nenaplňuje vás vaše současná práce, chtěli byste zkusit jinou, […]

Český Těšín – Přišli jste o práci a nemůžete nalézt jinou, protože není dostatečné množství volných pracovních pozic ve vašem oboru? Nenaplňuje vás vaše současná práce, chtěli byste zkusit jinou, ale nemáte pro ni dostatečnou kvalifikaci? Nevadí. Řešením může být v obou případech rekvalifikace a stát vás nemusí ani korunu.

Zvolená rekvalifikace

Jste-li v evidenci úřadu práce jako uchazeče o zaměstnání nebo jako zájemce o zaměstnání, máte možnost požádat si o proplacení tzv. zvolené rekvalifikace. K tomu slouží formulář Zájem o zvolenou rekvalifikaci dostupný na všech pobočkách úřadu práce i na jeho oficiálních internetových stránkách. V průběhu tří let si můžete nechat takto státem proplatit rekvalifikační kurzy v souhrnné výši až padesáttisíc korun.

Vyplněný formulář odevzdejte na úřad práce nejpozději 30 dní před zahájením rekvalifikačního kurzu.

Základními podmínkami, jak získat rekvalifikační kurz přes úřad práce, je být v evidenci úřadu práce a zároveň být zdravotně způsobilý k výkonu profese, na kterou se chcete rekvalifikovat. Při schvalování zvolené rekvalifikace bere komise úřadu práce rovněž v potaz, zda po absolvování rekvalifikačního kurzu existuje reálná šance na pracovní uplatnění ve zvoleném oboru. Proto na to při výběru rekvalifikačního kurzu myslete.

Po schválení žádosti obdržíte od úřadu práce potvrzení o úhradě ceny rekvalifikačního kurzu a po jeho úspěšném absolvování za vás úřad práce uhradí jeho cenu.

Rekvalifikace v Českém Těšíně

Ve vaší blízkosti lze absolvovat rekvalifikační kurzy v Českém Těšíně vedené lektory akreditované vzdělávací společnosti.

Vybrat si můžete z rekvalifikačních kurzů administrativních i manuálních a začít můžete třeba hned v lednu, na kdy jsou v Českém Těšíně vypsány rekvalifikační kurzy účetnictví a daňové evidence pro začátečníky. Tyto kurzy můžete absolvovat na vlastní náklady nebo si je můžete nechat proplatit úřadem práce.

Po úspěšně složené zkoušce získáte osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností, které vám otevře dveře k novým pracovním příležitostem ve vašem okolí.