Fortuna liga opět od 25. května

Praha – Ligový výbor Ligové fotbalové asociace na svém zasedání v pondělí 27. dubna 2020 schválil opětovné zahájení soutěžního ročníku Fortuna ligy a Fortuna národní ligy, jakmile bude umožněno pořádání […]

Praha – Ligový výbor Ligové fotbalové asociace na svém zasedání v pondělí 27. dubna 2020 schválil opětovné zahájení soutěžního ročníku Fortuna ligy a Fortuna národní ligy, jakmile bude umožněno pořádání sportovních akcí, a to v souladu s podmínkami stanovenými příslušnými epidemiologickými opatřeními. S ohledem na aktuálně platný plán uvolňování opatření se očekává znovuzahájení soutežního ročníku první a druhé nejvyšší soutěže od pondělí 25. května 2020.

Což je pozitivní zpráva pro všech 16 klubů Fortuna ligy (SK Slavia Praha, FC Viktoria Plzeň, FK Jablonec, FC Baník Ostrava, FK Mladá Boleslav, 1. FC Slovácko, FC Slovan Liberec, SK Dynamo České Budějovice, AC Sparta Praha, SK Sigma Olomouc, Bohemians Praha 1905, FK Teplice, MFK Karviná, FC Fastav Zlín, SFC Opava a 1. FK Příbram) i 16 klubů Fortuna národní ligy (FK Pardubice, FC Vysočina Jihlava, FC Zbrojovka Brno, FC Hradec Králové, FK Dukla Praha, FK Viktoria Žižkov, FK Ústí nad Labem, SK Líšeň, FK Fotbal Třinec, MFK Chrudim, FC Slavoj Vyšehrad, 1. SK Prostějov, FK Varnsdorf, FC Sellier & Bellot Vlašim, MFK Vítkovice a FK Baník Sokolov), které se tak o postupy, sestupy i o účast v Lize mistrů a Evropské lize poperou na hřišti a ne u stolu.

Jediným a pro fanoušky českého fotbalu těžko skousnutelným negativem po přerušení obou soutěží v souvislosti s celosvětovou koronavirovou pandemií tak zůstane ticho na tribunách v závěru sezony, protože ti se na ně dříve než na podzim určitě nevrátí.

Nižší ligové soutěže již byly Fotbalovou asociací České republiky předčasně ukončeny. O dohrání MOL Cupu zatím nebylo rozhodnuto.